Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Reális az 5x ingatlan ár...

Reális az 5x ingatlan ár emelkedés 2015 óta?

Figyelt kérdés

2015-ben láttam a jófogáson egy világvégi bakonyi kis faluban, eladó parasztházat 4,7 millió forintért.


Pár napja a fb market place dobta fel, ugyanabban a bakonyi kis faluban,ugyanazt a parasztházat 25 millió forintért

Lényegi felújítás nélkül.


Emlékszem rá,mert akkor még meg is néztem egyszer személyesen



jan. 10. 09:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

2015 óta emelkedtek 5x-ösére a bérek?

Ennyi...

jan. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem,nem keresek 5x annyit.


Megmondom őszintén egy felújítandó vályog parasztházról van szó,2015-ben reálisnak tartottam az árát,


Igazából egyedül a telek miatt érdekelt volna,de inkább akkor vásároltam egy hozzám sokkal közelebbi telket.


Viszont most ugyanaz a felújítandó vályog parasztház 25 millióért ami igazából mindentől messze van, kissé túlzásnak tűnik.

jan. 10. 10:01
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

#1 vagyok ismét

Aha eléggé irreáis ez az ár, s ez amiatt van, hogy fűnek-fának osztogatják korlátlanul a hiteleket család/lakástámogatásra.

És ezt tudják jól az eladók is, hogy bőven van miből perkálni, tehát busás árat is fognak kérni.

jan. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Ha megveszik ennyiért, akkor nyilván reális. Ha nem, akkor nem az. Világvégi vályogházra nem is igen osztogatnak hiteleket, így majd az élet eldönti.
jan. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, hogy az egy dolog, hogy mennyiért hirdetik és mennyiért veszik meg. Az utcánkban egy nagyon okos fickó felült 2020 környékén arra a vonatra, hogy most kell nagyon drágán eladni a házakat, mert viszik mint a cukrot. Meghirdette egymilliárd forintért az relatív új építésű emeletes családi házát. Tök jó környéken lakunk minden szempontból, meg mondom, egy nagyon jó házról van szó. Csak hát egymilliárd forint... Lényeg a lényeg, azóta is ő lakik benne.
jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Lilluci27 ***** válasza:
81%
Ha megveszik ennyiért akkor reális, ha nem veszik meg akkor nem
jan. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, nem emelkedtek 5-szörösére az ingatlan árak. Nagyon durva áremelkedés volt, de nem ekkora.

Annak a háznak akkor szinte nem volt értéke és te is írod hogy most is a telek ér többet esetleg.

A nagyon olcsó ingatlanok ára sokat emelkedhetett de az oka változó. Lehet hogy üdülő övetet lett vagy épült valami a közelben. Lehet hogy már kevés vásárolható terület maradt csak és ezekért többet kérhetnek. Ahogy van amikor divatba jön valami és az növeli a keresletet iránta.

Meg persze ahogy már írták, az hogy mennyi az ára nem jelenti azt hogy ennyiért el is lehet adni. Van ismerősöm aki meggondolta magát, már nem akar elköltözni. Az ingatlanosnál akit megbízott az eladással viszont csak sok pénzért tudná felbontani a szerződését. Így beírt egy irreálisan magas árat a házára és sok éve ott van a hirdetésben azóta is. Csak senki nem akarja megnézni ennyi pénzért és így nem zavarják vele. Azt mondta ha valaki meg hajlandó lenne ezt a dupla árat kifizetni érte akkor annak oda is adná.

jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen ingatlan árából ne vonj le következtetést. Főleg úgy, hogy nem is az eladási, csak a hirdetési árat ismered.
jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
41%
Téged csak ezért bosszant,mert szeretnéd megvenni.
jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem,nem bosszant csak meglepődtem rajta.

Amikor megtehettem volna,akkor vettem helyette másik ingatlant,ahogy fentebb írtam.


Csak meglepődésemnek adtam hangot

jan. 10. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!