Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki milyen magatartást javasol...

Ki milyen magatartást javasol arra hogy ingatlan bevételénél a szomszédokat felkeressük? Nekem konkrétan azt ajánlották, hogy egy-egy üveg pezsgővel a kezemben megyek át és mutatkozzak be.

Figyelt kérdés

Jó ötletnek tartom, de érdekel, hogy van-e másnak jobb vagy akár rosszabb ötlete is?


Az én személyes célom az, hogy biztosítsam a szomszédokat, hogy ha bármi problémájuk van velem, nyugodtan jöjjenek át és mondják meg mert megtudjuk beszélni. Ezt jó ötlet így elmondani?


ápr. 11. 07:59
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
* bérbevételénél
ápr. 11. 08:00
 2/48 A kérdező kommentje:
* menjek
ápr. 11. 08:00
 3/48 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell pezsgő. Ha meglátod odamész, bemutatkozol te vagy az új szomszéd, ennyi bőven elég, esetleg a telefonszámod megadod. Egy fontos szabály van, feleslegesen sose cseszegesd a szomszédod, ezt sokan elrontják, mindig először meg kell beszélni a problémákat. Pl. az én volt szomszédom is kihívta rám a rendőröket minden előzmény nélkül, mert szombaton füvet nyírtam, ha szólt volna hogy zavarja, akkor abbahagyom és ennyi lett volna. Persze cserébe én is feljelentettem pár dologért, nem tudom miért volt ez jó neki.
ápr. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Hát én annó átmentem bemutatkozni, mert azt hittem, így illik, csak pezsgő nélkül. Teljesen hülyének néztek. Nem szokás sehol már. Ha összefut az ember a szomszéddal, akkor lehet köszönni, esetleg bemutatkozni, de piával átmenni felesleges.
ápr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

A pezsgö meg hasonló nagyon nem jó ötlet, szerencsére egyre több olyan család van, aki nem vagy alig iszik alkoholt.


Egyszerüen az utcán vagy a lépcsöházban odamégy hozzá, közlöd, hogy X Y vagy a 2. emelet 3-ból, ennyi.

ápr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Igeni pont ezt akarnám megelőzni hogy rendőrséget hívjalak rám azt hinném hogy ha barátságosan közlöm hogy velem minden meg lehet beszélni akkor ezzel kezdik akkor is ha amúgy nem ezt tennék
ápr. 11. 09:43
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy pezsgőt vigyél!

Mutatkozz be, hogy tudják, nem idegen járkál a házban. Pár szót beszéljetek, hogy lássák normális szomszéd vagy, a további ismerkedést hagyd későbbre, nehogy tolakodónak tartsanak. Be sem kell menni, elég a kerítésnél, vagy az ajtó előtt beszélni velük.

ápr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
43%

Csengess be, és egy üveg borral tiszteld meg a szomszédot. Két új szomszédom ezt tette, de a másik kettő senkinek nem mutatkozott be, senkinek nem köszönnek, és nem szólnak senkihez...


Mindkét megoldás kiváló...

ápr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
62%
Ha italt viszel alkoholistának fognak nézni.
ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
64%

Habitustól függ.

Mondjuk engem rohadtul nem érdekel ki lakik mellettem. Még akkor sem ha pezsgővel jön oda hozzám valami vadidegen. Ráadásul nem is ihatok már alkoholt a betegségem miatt. Ki is doblak a piáddal együtt. Ne vigyél piát, az csak az amerikai sitcom sorozatokban divat.

Abban biztos lehetsz hogy ismeretlenül, a vacak teszkós pezsgőd nélkül is át fogok menni ha bajom van a viselkedéseddel. Ez a megbeszélősdi meg mekkora egy baromság már... ha jól viselkedsz, nem lesz veled probléma. Ha hülye vagy, akkor meg lesz és azon nincs mit megbeszélni. Vagy abbafejezed a problémás viselkedést, vagy nem és annak következményei lesznek. Erről nem tudom mit lehetne beszélgetni? Utálom az ilyen dumcsizós faszikat. Ez a beszéljük meg duma egyenlő azzal hogy hazudsz, terelsz, átversz.

Alattam és felettem az elmúlt 10 évben 5-6x cserélődtek a bérlők. Még csak azt sem tudnám megmondani hogy férfiak vagy nők voltak-e, vagy hányan voltak. Oldalsó szomsédoknak sem mentem nyalni, mégis megdicsértek már az elején hogy milyen rendes gyerek vagyok. Nem attól leszel valaki a szomszéd szemében, hogy odamész smúzolni... sőt, ezzel a viselkedéssel te leszel alárendelt helyzetben amig csak ott élsz, te leszel a kis pezsgős benyalós újfiú még 10 év múlva is.

ápr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!