Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki milyen magatartást javasol...

Ki milyen magatartást javasol arra hogy ingatlan bevételénél a szomszédokat felkeressük? Nekem konkrétan azt ajánlották, hogy egy-egy üveg pezsgővel a kezemben megyek át és mutatkozzak be.

Figyelt kérdés

Jó ötletnek tartom, de érdekel, hogy van-e másnak jobb vagy akár rosszabb ötlete is?


Az én személyes célom az, hogy biztosítsam a szomszédokat, hogy ha bármi problémájuk van velem, nyugodtan jöjjenek át és mondják meg mert megtudjuk beszélni. Ezt jó ötlet így elmondani?


ápr. 11. 07:59
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
28# Az a baromság, ha egy bérlő a szomszédoknak bemutatkozásra ajándékot visz. Mert együtt inni ezek szerint nem akarsz.
ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell vinni semmit. Várostól is függ. Budapesten élek és a szomszédban az új bérlő becsöngetett bemutatkozni azzal, hogy őt még így nevelték. De utána meg bunkó volt mindenkivel a házban.

Vidéken bemutatkoztunk mikor telket vettünk, de nem volt bratyi ott sem, csak mindenki azt kérdezte, mennyiért vettük a telket.

Szerintem elég, ha köszönsz, esetleg bemutatkozol annak, akivel találkozol, nem kell piát vinni meg átmenni.

ápr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell átmenni cimbizni, az emberek 99,99%-a utálja ezt és az ilyen cimbizős, cmúzolós embereket. Ha találkoztok a folyosón, lépcsőházban, akkor bemutatkozol. Nem kell az összes tudományos címedet felsorolni, meg azt sem hogy hol laktál eddig és hány barátnőd volt, elég csak annyi hogy például: "Laci". Vagy ahogy szeretnéd hogy szólítson a szomszéd. Ha hozzád hasonló cimbizős a másik, akkor úgyis összecimbiződtök. De ha valami normális ember, akkor ő is elmondja hogy "István" és mentek a dolgotokra. Esetleg még lehet 2 kínos mondatot mondani az időjárásról meg arról hogy a postás megint rossz helyre dobta be a nemzeti konzultációs levelet. Ennyi.

Ha valakinek viszel valamit, akkor kicseszel vele nagyon, mert gyűlölni fogja a helyzetet, be kellene hogy invitáljon, de fut a lakás, stb. Kényelmetlen helyzetbe hozod, mert azt fogja érezni hogy neki is vinni kell neked valamit. Elkezdődik egy ida-oda ajándékozgatás, "haverkodás" amit nem szeretne, nem akarja. Sokkal jobban megutáltatod magad így mintha egész éjjel szólna a kokkódzsámbó.

ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

Az nem címvizés ha azt mondom hogy meglehet velem beszélni minden problémát ti nagyon-nagyon összekeverítek itt a fogalmakat.

Jobban mint elsőre tűnt

ápr. 12. 09:58
 35/48 anonim ***** válasza:
100%

#34

Az nem, de ajándékkal beállítani bizony cimbizés.

ápr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem lehet lebeszélni az ajándékról, akkor vigyél. Majd meglátod, hogy érdemes volt-e. Ha alkoholista a szomszédod, tárt karokkal fog fogadni, ha nem, akkor kissé kínos lesz a helyzet. Aztán elgondolkozhatsz a fogalmakról, és az illendőségról is.
ápr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%

Normális ember tudja, hogy a problémát meg lehet beszélni, ezt fölösleges hangsúlyozni. De a legjobb, ha nem problémásan viselkedsz.

Nem kellene ekkora feneket keríteni az albérletbe költözésnek. Köszönsz, bemutatkozol -teljes névvel- örülök, hogy megismertem. Ennyi. Ha később szimpatikusak lesztek egymásnak, majd kialakul valami.

ápr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%

En a kovetkezoket szurnem le, ha becsongetnel egy pezsgovel bemutatkozni:

1. Egybol itallal akarsz "megvesztegetni", valoszinuleg tervezel sokat zajongani, hazibulizni.

2. Nem ismered a varosi/tarsashazi etikettet, egy tanyasi paraszt lehetsz, szoval azok a hazibulik nagyon problemasak lesznek.

3. Termeszetesnek tekinted a haverkodast szomszedok kozott, valoszinuleg fogsz majd sok szivesseget is kerni es elvarni.


Szoval megkoszonnem az ajandekot, de visszautasitanam azzal az uruggyel, hogy nem iszok, hogy meg a legkisebb mertekben se kotelezodjek el. Figyelmeztetnelek, hogy este 10-reggel 8 kozott szigoruan tilos zajongani, de azon kivul is tilos zavarni a szomszedokat. Azt is tudtodra adnam, hogy amikor otthon is vagyok, altalaban foglalt vagyok, mert... <- egy raklapni urugy, hogy kesobb ne csongess be, ha megis becsongetsz, ne lepjen meg, hogy elhajtlak.

ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
36-os azert van különbség alkoholista és ívási kultúrával bíró ember között
ápr. 12. 14:02
 40/48 A kérdező kommentje:
37-es ez mind szép csak nem három millió idegbeteg országában kell hangoztatni. Az itteni válaszok is nagyon jól megmutatják hogy milyen az idegbetegek aránya
ápr. 12. 14:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!