Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen arányban legyen tulajdo...

Milyen arányban legyen tulajdonos a férjem az új lakásunkban?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy lakást tudunk venni. Örököltem egy víkendtelket és annak az eladásából összejött 4,6 millió forint. A maradék 400 ezer forintot, a férjem és én tettük félre, úgy, hogy takarékoskodtunk. Tehát a kettőnk fizetéséből spóroltuk, kb. ugyanolyan arányban. Van értelme annak, hogy a férjem is valamilyen arányban tulajdonostárs legyen az új lakásunkban? És milyen arányban? Az ügyvéd majd elmondja, hogy mi a célravezető, de addig is szeretnék előre tájékozódni. Véleményeket várok.
2013. máj. 26. 18:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Éppen hogy nem akarom kizárni a férjemet a tulajdonjogból, ezért tettem fel ezt a kérdést. De nem akarom, hogy fele-fele arányban legyen a részesedés.
2013. máj. 26. 19:11
 12/20 A kérdező kommentje:
Férjemet nem érdekelné az sem, ha csak az én nevemen lenne, mert ő nem egy követelőző férfi, hanem nagyon megértő. De neki is akarok adni résztulajdont.
2013. máj. 26. 19:13
 13/20 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem 75-25%. 4-es voltam.
2013. máj. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
95-5 arányban. A matek ezt adja ki.
2013. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha azt nézzük, hogy pontosan 200.000Ft a férjed része akkor az pont 4%.

Ha nem akarod kizárni öt, és úgy érzed, majd ha gyerekeitek lesznek, akkor ö fog akár évekig is eltartani titeket akkor én is 75-25%-ban adnák neki. Ez azért már 1250000 Ft vagy is lényegesen több mint amennyit ö bele rakott, de ugye be kell bútroznotok, és felújítások is lesznek, és lehet pont akkor amior te kisgyerekkel otthon fogsz ülni, és egy petákot sem keresel, a gyesed meg a béka feneke alatt lesz.


Èn már váltam el, és én megértelek telejsen. Válásnál tényleg nincsen már menekvés.

Második férjemnél (aki a gyerekeim apja és nagyon nagyon szeretem), már mindent pontosan elosztottunk és külön kasszán vagyunk.

2013. máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%

Milyen érdekes!

Ha egy férfi írta volna ki így a kérdést, már régen letámadta volna az asszonykórus, hogy milyen aljas ember!!!

De ha egy nő írja ki, akkor az egészen más, mert csak előrelátó...

2013. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nagyon gáz kiszúra a pasi szemét 4-5 %-kal!! És hiába nincs üzletben,és pénzben szerelem. Én ha szeretek valakit, biztos nem 4-5 %-ot adnék neki. Minimum 25%. Biztos fogja ő is újítani a lakást a saját pénzéből, vásárolgat majd bútorokat! Külön kasszán is vagytok akkor ugye?
2013. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk külön kasszán. Gyermeket nem vállalunk örökletes betegségeink miatt. A bútorokat és a lakásberendezési tárgyakat már 80 %-ban megvettünk mindent közösen. Szerintem is a 75-25 % lenne a helyénvaló.
2013. máj. 27. 06:20
 19/20 anonim válasza:

mindenképpen kérdezd meg őt. De ha már megtetted, akkor úgy döntsd el, hogy a tulajdonos érdekeit sem veszitek félvállról.


dert

2013. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Ügyvédtől kérdezd inkább meg. Mert a víkend telek után adózni is kell ugye, de lehet hogy valamennyire be lehet számítani. Amúgy már más világ van mint régen, bizonyítható visszamenőleg, hogy 4,6 a te örökséged.

Amikor mi közösbe vettük a férjemmel a lakást, az ügyvéd közölte hogy csak a plusz összeg lehet a férjemre íratni a többi marad a nevemen (adózási és egyéb okokból, pontosan %-ban). Szóval szerintem csak a 400 e-t tudod ráíratni a többi a te neveden lesz. Ami korrekt is mivel, már nem a házastárs, hanem a gyerek örököl.

2013. jún. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!