Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen ikerházban lakni?

Zsófianyu kérdése:

Milyen ikerházban lakni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 6 emeletes téglaház 6. emeletén lakunk, a sor fintora, hogy a 7. emeleten, azaz a hajdani mosókonyhából átalakított lakásban is laknak, így körbe vagyunk véve szomszédokkal.

Szeretnénk egy nagyobb lakásba beruházni, mert hárman lettünk és így már lassan kicsi lesz ez a 60 nm. Érdekelne, hogy milyen egy ikerházban lakni, ahol ugye az egyik fal közös a szomszéddal.

Ugyanennyire zavaró, mint itt, ahol hallom, ha a szomszéd lehúzza a wc-t, vagy ha a másik szomszédban szól a TV és ha a felettünk lakónak szaladgál a kisgyereke?


2013. aug. 1. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól van megépítve akkor nem zavaró, mert nem hallasz semmit, ha viszont rosszul, akkor maga a pokol, ugyanolyan mintha társasházban laknál. Sajnos ezt utólag már nem igen lehet megoldani hogy a két fal között legyen szigetelés. Én laktam már ikerben, most is abban lakom, de alig várom hogy léceljünk családiba, ahol végre kuss van. Én állandóan a szomszédot hallgatom, ahogy járnak, döngenek, ordítoznak hajnalig, minden átjön. Ne kérdezd hogy akkor mégis miért iker, ha tudtam jól hogy nem bírom, azért mert akkor amikor költözni kellett erre volt lehetőség.
2013. aug. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Én kicsit tartanék az ikerháztól, igaz, hogy kedvezőbb az ára, mint egy önálló kertes háznak, de a nyugalom a legfontosabb, főleg ha valaki "csendese élő típus".

Az ikerházban egyvalakit kell hallgatni egy társasházban pedig legalább 4 lakót....

2013. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban elég ritka amikor 2 sor blokktéglát húznak fel, mert akkor egy 80 centis fal igencsak elvezetné a hangot. A 38-as tégla +2-2 centi vakolat meg úgy viselkedik ahogy. Bennem mindig bennem lenne a para, hogy nem döngethetem az asszonyt ahogy jólesik, mert 40 centivel arrébb kiértékel egy család akivel naponta találkozom és tudnak minden veszekedésünkről. Akit ez nem zavar, annak jobb mint egy társas az kétségtelen. A gond majd a ház egységes homlokzati felújításánál lesz, mert az egyik mindig csóróbb mint a másik és az arculat gyakran felemás, balkáni lesz.
2013. aug. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én ikerházban nöttem. Nekem gyerekként nagyon jó volt, mert a szomszédban laktak az unokatesómék, akikkel nagyon jókat játszottunk. Mai napig ha anyukámékat meglátogatom átmegyek hozzájuk is :)

Így együtt van a család :)

2013. aug. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!