Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha örökölnétek egy nyaralót a...

Ha örökölnétek egy nyaralót a Balaton partján, ami felújításra szorul, eladnátok vagy rászánnátok az időt és pénzt hogy rendbe tegyétek és később kiadjátok, lemenjetek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 7. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ milyen helyen van a ház,parttól milyen messze,melyik város,mennyire romos,ilyenek.De valószínűleg inkább felújíttatnám.
2013. júl. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Én is mérlegelnék azok alapján amiket az első válaszoló írt. Ha nincs túl távol és olyan helyen fekszik, ahol van rá esély, hogy ki lehessen adni nyárra én biztos, hogy felújítanám, hiszen hosszabb távon több pénz folyik be belőle, mintha eladnám, emellett te is elmehetsz oda nyaralni, így nem kell külön szállásra költeni.
2013. júl. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
88%

Szívem szerint felújítanám én is.

De tekintve a jelenlegi anyagi helyzetünket, valószínűleg el kéne adni. Nem lenne pénzünk a javításokra, az eladási ára viszont elég lenne ahhoz, hogy egyenesbe jöjjünk.

2013. júl. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A világ baromsága lenne eladni. Egyrészt hosszútávon anyagilag sokkal jövedelmezőbb kiadni,mint potom pénzt nyerni esetleg egy romos nyaraló eladásából . HA el tudod adni egyáltalán,eléggé áll az ingatlanpiac ..

Másrészről,nyugdíjas évekre is szép bevétel ha kiadjátok,vagy ha nem szorultok rá,oda is lehet költözni,szép csendben a tóparton eltölteni a maradék időt.. nem adnám el.

2013. júl. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én eladnám.


Egyrészt nem szeretem a Balatont, így én tuti nem használnám ki.


Másrészről sokan itt azt hiszik, hogy a világ üzlete a Zimmer Frei a Balatonnál, csak épp elfelejtik, hogy 2 hónap a szezon, az üdülők fele üresen áll (max hétvégékre veszik ki őket...). Aztán egész évben fenn kell tartani a kócerájt (pl télen szétfagy ugyan úgy, nyaralók lelakják, LE KELL MENNI SZEMÉLYESEN, stb..)

2013. júl. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Második válaszoló vagyok, egyáltalán nem hiszem sem én, és feltételezem a többi velem egyetértő válaszoló sem, hogy egy balatoni nyaraló lenne a világ üzlete...

Igaz, hogy csak a nyári szezonban lenne belőle bevétel de HOSSZÚTÁVON sokkal nyereségesebb, mintha eladná, számolj csak utána! A nyaralók pedig nem lakják le annyira, hogy azt folyton fel kelljen újítani, főleg, hogy ha magamból indulok ki, én a nyaralásaim során szinte csak alvásra és étkezésre használom a szállást, a többi időben kirándulok vagy a vízben vagyok. Igaz, hogy néha le kellene menni ellenőrizni, stb, de még ha az ország másik felében is lakik a kérdező, csak pár ezer forint az útiköltség, és feltételezzük, hogy a kérdező szereti a Balatont, tehát akkor már ha ott van kihasználná és ottmaradna pár napra. Az év többi részében pedig a fenntartási költségek egész minimálisak. Emellett, mint írták az ingatlanpiac eléggé pang, tehát egy romos nyaralót eléggé nehéz lenne eladni.

2013. júl. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Néhány ezer forint?

Nem lakják le?

Fillérek fenntartani?

Én számoljak utána?


Oké, gyere, számoljunk után együtt:


Tekintsünk el attól, hogy mennyire sokba kerül felújítani olyan szintre egy romos nyaralót, hogy utána kicsit is igényes embereknek ki lehessen adni.


Vegyünk egy teljesen átlagos, nem luxus apartmanházat Zamárdiba, mondjuk ezt:

[link]


Ennek a háznak vegyük most csak a 6 fős részét az egyszerűség kedvéért. Tehát 30,000 ft / éjszaka áron lehet teltház esetén kivenni az egészet.

Legyünk jóindulatúak, a Balatoni szezon 80 nap egy évben és akkor szvsz még bőven fölé lőttem...

Ennek számolhatjuk az 50%-át, mint kiadott időt (és még ezzel is nagyon nagyon jó indulatú voltam). Az 40 nap.

40 x 30,000 = 1,200,000 bevétel. Ebből ugye lejön 16% adó, mivel üdültetés, vagyis durván 1,000,000 ft az egész évi bevétel a kiadásból.


Na és most jön az érdekes rész...


Tegyük fel a kérdező BP-i (és akkor még egy közeli helyet mondtam a Balatonhoz, lehetne Nyíregyházai, Miskolci vagy Szegedi is...).

Egy út BP-ről durván 240 km az autópályán. Ez egy átlagos fogyasztású autóval 17 liter benzin + az autó kopása. Durván 8,000 ft költség. + ugye a pályamatrica 3,000 ft / alkalom.

Ez esetben egy lakáskiadás 22,000 ft költséggel járna + elvinné a kérdező 2 napját (ugye egy nap lemenni átadni a lakást, majd még egy nap lemenni és átvenni a lakást). Ebből legalább 10 alkalom lenne évente, ha tartjuk magunkat a kiadott 40 naphoz. Ez 110,000 ft költséget jelent azon felül, hogy laza 20 napját venné el a kérdezőnek időben, ami rengeteg és dolgozó embernél szinte kizárt, hogy beleférjen.


Akkor ugye még nem beszéltünk arról, hogy a nyaraló kertjét rendbe kell tartani (min. egy fűnyírás 2 hetente, bár locsolás nélkül sok fű nem lenne a kertbe, az meg ugye költség...), minden vendég után a vendégházat alaposan ki kell takarítani és fertőtleníteni a mosdókat / wcket. Ez is indokolná, hogy személyesen lejárkáljon rendszeresen.


A B verziója ugyan ennek, hogy egy helyi lakost megbíz ezek elvégzésével - nyilván fizetségért. Ez költségbe szvsz ugyan ott van vagy még többe is, de ne legyünk kapzsik, legyen ugyan ott, tegyük fel valaki vállalja ennyi pénzért a kerti munkát, a takarítást, a lakáskiadást, a visszavételt, a papírmunkát, meg hát ugye olyan megbízható, hogy még el is utalja nekünk a bérleti díjakat.


Az, hogy ti nem tesztek kárt és nem is töltötök időt az apartmanokba nyaraláskor az nagyon dícséretes. Mi viszont ingatlan bérbeadással foglalkozunk és állíthatom neked, hogy a legtöbb bérlő - főleg a rövid távúak - nem ilyenek. Részegen hazamennek este és a legelképesztőbb károkat tudják okozni. Ablaküvegek, letépett függönykarnisok, összetört poharak / tányérok, széttépett ágynemű, összeb*szott falak, elvesztett / zárba törött kulcsok, sorolhatnám a végtelenségig....

Egy szezon alatt simán keletkezik nagy átlagban 100-150e forint kár. Nagylelkűen számoljunk 100e forinttal.


A rezsi sem elhanyagolható tényező. Maga a kiadás alatti víz ill. villany nem sok, 20-30e ft-ból kijön az egész szezon. Viszont ha akar az ember egy minimális állagmegóvást az épületben akkor ugye télen vízmentesít és legalább 2 fokot tart odabenn. Ez is min. 50e-t elvisz egy tél alatt, ha nem többet.


Na adjuk össze.

Volt ugye 1M forint bevételünk.


Kiadásaink pedig:

220e+100e+80e = 400e ft.


Tehát az jön ki, hogy durván 600e forintot lehet profitálni évente egy apartmanból.


Persze ez a számolás rettentően elnagyolt, rengeteg apró költség van, amivel nem számoltam.


Na ezek után ha mondjuk 4M_ba fájna, hogy a romos ingatlant kiadható állapotba varázsoljuk akkor csak a megtérülés 7 év és iszonyú sok a befektetett munka.


Befektetett pénzekre pedig sokkal kisebb kockázattal lehet évi 10-15% profitot realizálni és a kisujjunkat sem kell keresztbe tenni, nem, hogy 20 napot kocsikázni meg budit pucolni.


Ezért gondolom, hogy az apartman kiadás rettentő messze van a jó üzlettől, sőt...

2013. júl. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol helyezkedik el.

Ha nincs túl messze a vízparttól, esetleg egyéb kikapcsolódási lehetőségek is vannak a közelben, akkor inkább felújíttatnánk, mi szeretjük a Balatont, és biztos rendszeresen lejárnánk, főleg nyáron.

Ha vízparttól távolabbi hely, és egyéb kikapcsolódási lehetőségek sincsenek túlzottan, akkor attól függ, milyen mértékű felújításra szorulna. Sok milliót ebben az esetben biztos nem szánnánk rá, így akkor inkább eladnánk.

Kiadásban mi nem gondolkodnánk, csak magunknak tartanánk fenn.

2020. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!