Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mennyire érdemes...

Szerintetek mennyire érdemes olyan házat nézni megvételre ami vert falazattal épült?

Figyelt kérdés
2013. okt. 26. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha van szilárd alapja, és nem vizesedik, akkor igen.
2013. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vert salak, vagy vert vályog, mert rohadtul nem mindegy!
2013. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Vert salak és vert vályog nincs.

A vályog formára olyan, mint a tégla, és malterral rakják fel a falat.

A vertfalnál két zsalu közé teszik a szalmával kevert agyagot, és folyamatosan ledöngölik.

Ha alá van téglával, vagy cementtel falazva, és szigetelve van, akkor jobb, mint a téglaház.

2013. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!
2013. okt. 26. 21:05
 5/10 anonim ***** válasza:
4%

10 évig vályog házban laktam.

Tapasztalat: SOHA a büdös életbe többet ne lássak olyat!!!!!

Akkor már inkább egy konténer vagy sátor!

2013. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Nagy tévedés ha valaki azt hiszi, a vályog csak tégla lehet! A vert vályogfalak nem téglából, hanem egyben készültek, tehát folyamatosan addig rakták a szalmás törekes anyagot, amíg a kívánt magasságot el nem érték.

Hasonlóan a salakot is, de a kötőanyag ott cement volt! Ez így lényegesen erősebb lett mint a téglás kivitel! Általában 60 cm széles falak készültek. Azok a házak ahol masszív kőalapra rakták a vályogot, gyakorlatilag örökké élni fognak. Néhány kisebb átalakítást érdemes megtenni, mint például a szobák padozatát az alap tetejétől számítva kb 20-25 centire kiszedni és hő és vízszigeteléssel ellátni, ugyanis gyakori hiba, hogy a fal vakolata, ami szintén vályog, felveszi a vizet a talajból. Én ilyen házat újítottam fel és újra ilyet vennék! A nagy tömegű falak lassan hűlnek ki, nyáron lassan melegszenek fel. Érdemes a mennyezetet is szigetelni a padlás felől és egy olcsó üzemű házat kapunk! A már felázott salétromos falakat 70-80cm magasságig újra kell vakolni 4-5 centi vastagságban és ez után már örök lesz!

2013. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vertfalu házban lakok 40 éve,60 cm falak között jó alapokon.

Ajánlani tudom mindenkinek mert olcsó maga a sár is és utána a fűtés-hűtés.Nyáron a szomszéd nem tud aludni mert folyik a viz róluk(nagy lyukacsos téglaház)én pedig ha be megyek a 38 c melegbe a házba,libabőrös leszek bent a hőmérséklet külömbségtől(nem tulzok ez komoly)

A téli fűtésemet a szomszéd irigyli.

2013. nov. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2013. nov. 2. 14:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Végülis jó a vályogház.

Csak ne akarj képet vagy polcot a falba fogatni hagyományos módon és imádkozz, hogy ne telepedjenek bele a falba az egerek különben sosem szabadulsz meg tőlük. :-D

2013. nov. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Atesznak üzenem, hogy tévedésben van! Igaz, hogy vannak részei a falnak ahol valóban kicsit porozus az anyag, na de ahol nem, ott még tipli sem kell csak behajtani a csavart!

Aki nem próbálta, annak fogalma sincs micsoda egy szívós anyag a vályog! Brutál!

2013. nov. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!