Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valóban jobban megéri egy...

Valóban jobban megéri egy olcsóbb, felújítást igénylő lakást venni, mint egy perfektet drágábban?

Figyelt kérdés
Kizárólag tapasztalattal rendelkezők véleményére vagyok kíváncsi. Köszönöm!

2014. jan. 8. 10:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

mi direkt lepukkantat kerestünk, mert sajnos manapság kevés ember van igazi, igényes ízlése, és olyan gyalázatos lakásokat árulnak "szépen felújított" címszó alatt, hogy az valami borzalom.

olyan kecót tudtunk megcsípni jóval a piaci ár alatt, ahol már 40 éve egy villanykapcsoló sem volt kicserélve. nem is baj, annál nagyobb örömmel romboltuk le, és építettük újjá :)

igaz, h nem kevés pénzbe került, de a vételár+ráköltött összeg arányos a jelenlegi piaci árával.


no meg nekem elég egyedi igényeim voltak, egy készen kapott lakásban ezek nyomát sem találtam volna, és nem is tudnám magam olyan otthonosan érezni mint a saját elképzeléseim alapján megvalósított környezetben.

2014. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Kedves utolsó! Teljesen egyet értek veled. Nincsenek kifejezetten extra igényeim, sajnos elég gyakori jelenség, amit írtál az ízléstelenséggel kapcsolatban...
2014. jan. 9. 08:45
 13/16 anonim válasza:
én is hasznos információkat kaptam.köszi mindenkinek :)
2014. febr. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Érdekes módon tudat alatt az előzőhöz hasonlót kerestem, pl. legyen terasz, a kerítés mellett sövény, főútvonali, busz ne legyen sokkal messzebb stb. Öt hónapi keresés után meg is találtam. Sőt, a belső elrendezés is éppen az én izlésem szerinti. Ez a legritkább, de sikerült.
2014. febr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én még mindig azt mondom, hogy érdemes mérlegelni és a pénztárca mélysége sem mindegy. Nem kell mindennek bedőlni, ez nyilvánvaló. Attól, hogy két hete frissen lett festve minden (és az akkor most tökre felújított), lehet ez olyan hibákat fed el, minthogy pl. vizesedik a fal.

Az ízlés és a szépség, abszolút relatív. A legfontosabb, amit a házunk megvásárlása, illetve keresése során megtanultam az az, hogy nem azt kell nézni, ahogy most kinéz, hanem hogy én saját igényeimnek megfelelően mit tudok beleképzelni és mit tudnék kihozni belőle. Ennek függvényében kellene mérlegelni azt, hogy mennyibe kerül az ingatlan és mennyit kellene ráfordítani. Van-e nekem erre pénzem?

Mi anno azért vettük meg a fiatalabb, kevesebb felújítást igénylő házat, mert ebben ez többé kevésbé megfelelt az igényeinknek (nem a burkolatokról beszélek nyilván).

Az öregebb háznak pl. az elrendezése is olyan volt, ugye konyha csak kint, egymásból nyíló szobák, stb. Rögtön szét kellett volna verni a felét, akár falakat áthelyezni a vezetékek, tető cseréjéről nem is beszélve, konyha kialakítás, betonozás és a burkolatok költségei ezek mellett már csak apró semmiségek (pedig az sem kevés). Beleszerettünk, mert beleláttuk azt, ami lehetne abból a házból, viszont mérlegeltünk és sajnos az jött ki, hogy nincs erre elég pénzünk, míg az újabbra, a minimális felújítással van.

Ergo, teljesen változó, egyéni ízlés és főleg pénztárca függő a dolog.

Csak mert nincs tuja végig a kerítés mentén, de amúgy tökéletes minden hát istenem... Van arra pénzem, hogy ültessek? Avagy lesz rá két év múlva? Ha igen a válasz, belevágok.

Ha nekem tökéletes a ház, de jól jönne egy terasz, akkor megnézem van-e lehetőség a kialakítására és belátható időn belül lesz-e erre pénzem a ház megvásárlása mellett! Ha igen, akkor megveszem.

Érdemes szerintem így szemlélni egy-egy házat, előbb vagy utóbb erre rááll az ember szeme, bármire ránéz pörögnek előtte a számok és lehet gondolkodni, hogy megéri-e nekem, megtehetem-e ésszerű határokon belül, avagy sem.

2014. febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem utolsó szempont az sem, hogy nagyon tetszik, de 80 m2, gázfűtésem, a földszinten egy család lakik, ezekkel közös a víz, a villany, a gáz. Tudom-e fizetni a rezsit? Mennyiért lehetne leválasztani? Egyáltalán, lehet-e? Ha a teljes keleti fal végig üvegfal terasszal, ez mennyire hideg? Ha aluminium a keret, akkor húz és hideg? Ha fából van, termőüveges? Magas lépcsők vannak: bírja a lábad és a derekad? Van autóbeálló vagy garázs? Autóskapu? De a legfontosabb a tető állapota.
2014. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!