Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 15 éve ápolom a szomszédos...

15 éve ápolom a szomszédos ingatlant, de a bíróság döntése, hogy nem birtokolhatom el. Szeretnék a 15 évi munkámért kártérítést kérni . Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

2014. febr. 11. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

...egy lehetőséged van csak. ha úgy gondolod, hogy megéri ügyvédet fogadsz, és a többit bízd rá.

(uis, ha az ingatlan tulajdonosa fellelhető, a "kártérítést" rajta követelheted, polgári peres eljárásban.)

De, mi van akkor, ha Ő (is) erre hivatkozik:

...kötelezett valaki rá, hogy gondozd?

2014. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
senki nem kötelezett, hogy ápold, így senki felé nem tudsz követeléssel élni
2014. febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Így van, senki nem kötelezett vagy kért meg rá téged.

A végén még nehogy te üssed meg a bokádat birtokháborítás...stb címén. Tudod, még mindig Magyarországon élünk.

2014. febr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom ,ahogy a kérdező,és erre törvény is van .

Ha a szomszéd telkét 15 éven kereszt én gondoztam,és a szomszéd ez idő alatt nem szólított fel,jogom van az elbirtoklásra .Ezt kérelmezni kell,ügyvéd nélkül ez nem fog menni .

2014. febr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]


A jogszabály mai napon (2014.II.11.) hatályos állapota


XI. fejezet


A tulajdonjog megszerzése


Az elbitoklás

121 § - 122 § - 123 §


124. § (1) Az elbirtoklás megszakad, ha

a) a tulajdonos a birtokost a dolog kiadására írásban felszólítja vagy eziránt bírósághoz fordul,

b) tulajdonos a dologgal rendelkezik (112. §),

c) a birtokos a birtokot akaratán kívül elveszti, és azt egy éven belül nem szerzi vissza, illetőleg egy éven belül nem kéri a bíróságnál, hogy a dolog újabb birtokosa a dolgot adja vissza.

(2) Ha az elbirtoklás megszakad, a birtoklásnak addig eltelt ideje nem vehető figyelembe, és az elbirtoklás a megszakadást okozó körülmény elmúltával újból kezdődik.


"Hogyan kezdjek hozzá?"

úgy, hogy csak egy lehetőséged van, ügyvédhez fordulni.

2014. febr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát I
2014. febr. 11. 20:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha senki nem kért meg rá, hogy gondozd, akkor az esélytelen, ne kezdj hozzá, mert nincs jogalapja. Kábé mint ha a parkolóban követelne pénzt tőled a hajléktalan, mert amíg vásároltál, ő vigyázott az autódra.

Az önkormányzatnak pl. joga van parlagfűmentesítő kaszálást végezni, és ennek árát a tulajdonostól követelni, de

-nem vagy önkormányzat

-még az önkormányzat is csak eredménytelen felszólítást követően teheti.

2014. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A tulajdonos akivel megbeszéltem, hogy ápolom a telket sajnos elhalálozott. Még az életében bejelentett a házba állandóra . Ez már 10 éve történt. Most az örökös ki akar tenni és használati díjat igényel. Én ezért akarok kártérítést kérni tőle.
2014. febr. 12. 17:09
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

"A tulajdonos akivel megbeszéltem, hogy ápolom a telket sajnos elhalálozott. Még az életében bejelentett a házba állandóra . Ez már 10 éve történt. Most az örökös ki akar tenni és használati díjat igényel. Én ezért akarok kártérítést kérni tőle."

Kérdések...!

"akivel megbeszéltem, hogy ápolom" erről a tényről, van róla valamilyen érvényes szerződés, okirat?


"Még az életében bejelentett a házba állandóra. Ez már 10 éve történt."

1) érvényes Bérleti szerződés volt-e?),

2) a régi tulajdonos mikor hunyt el?

mert attól az időpontól számítva, az örökös (új tulajdonos jogosan követelheti a bérleti díjat, és az esetleges hasznon-bérleti díjat is, amit az ingatlan közben kitermelt!

Kérdés...

ki fizeti az elhunyt halálának időpontjától számítva az ingatlan felmerülő költségeit? (Ingatlanadó, Kommunális adó stb...)

2014. febr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én fizetem a költségeket és ott is lakom már tíz éve. Az eredeti tulajdonos 3éve hunyt el.
2014. febr. 13. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!