Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy költözzek be a saját...

Kubera kérdése:

Hogy költözzek be a saját lakásomba?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.Vásároltam egy kertes lakást.Az ingatlannal kapcsolatos jogi procedúra /ügyvéd,bank..stb/

még januárban elkezdődött.Még ekkor leelőlegeztük,majd egy pár héttel később az ingatlan értékének egy részét utaláson keresztül megfizettük/saját erő/,a maradék összegre banki hitelt vettem fel.A tulajdonossal megegyeztünk/aki egy idétlen tutyimutyi alak,mindennel csak töketlenkedi,sajnos/ hogy mire a banki átutalás megtörténik addigra ő elpakolja az ingatlanban/lakatlan/ lévő ingóságait és megcsinálja az energetikai tanúsítványt. Na már most a banki átutalás megtörtént a héten szerdán/2014.03.26/ a szerződésben úgy volt megírva hogy utalástől számítva 5 napon belül ki költözteti a cuccát.E helyett az eladó ráült az ingatlanra és a pénzre is. Azt mondja hogy csak hetek múlva tudna kiköltözni mert akkor van sorolom: fuvaros,akkorra fog garázst találni,addigra fog meggyógyulni a nagynénje..stb.

A dologban az a szép hogy 2 és fél hónapja lett volna ezt megtenni,mert könyörgöm mi járhatott a fejében mikor átvette a vételárat 3 részletben/előleg,saját erő,banki hitel/ azt hitte hogy vicc az egész?

Ráadásul mikor megkapta az utolsó részletet hirtelen megszűntek a telefonhívások,mert előtte rendszeresen tartottuk a kapcsolatot.Most már nekem kell hívogatnom őt de csak a kifogásokkal jön folyton.

Elvileg jövő héttől a lakás az enyém,csak mégsem mert se pénz,se kulcs,se semmi. Most ilyenkor mit csináljak,mit lehet ilyenkor tenni.Komolyan mondom azon törtem a fejem hogy betörök saját magamhoz :) ,mert elvileg már az én lakásom,és kidobálok onnan mindent.Szóval nem tudom mit csináljak?

A válaszokat előre is köszönöm.



2014. márc. 29. 19:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
31%
energetikai tanúsítvány nem kötelező egyáltalán, csak szankciókkal jár, ha nincs. És amúgy az eladó felelőssége, hogy legyen, ha nincs, akkor őt szankcionálhatják (talán 50.000Ft-ra). Ha nincs adásvételkor, az a vevőre nézve csak annyit jelent, hogy ha ő a jövőben eladja, neki kell megcsináltatnia 20-30-40ezer forintért. Egyedül a szocpolos lakásvételeknél nézik az energetikai tanúsítványt, amúgy mindenki tesz rá.
2014. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem, mert anélkül nincs eladás! Nekünk utolsó este hozta az ingatlanos a hölgyet, így készült az energetikai tanusítvány. Szerződéskötéshez kötelező! Akkor is, ha az épület nagyon rossz állapota miatt csak telekárban eladható. És ezt minden ingatlanos ügyvéd nagyon komolyan veszi.
2014. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Atis289 válasza:
Szia. Látom, hogy 2014-ben történt ez, de seretném megkérdeni, hogy mi let a dologból? A barátnőm dettó ebben a helyzetben van és nem tudják mi tévők legyenek. Köszönöm előre is.
2019. márc. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!