Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen hátrány érhet, ha...

Milyen hátrány érhet, ha műemlékké nyilvánított házban veszek lakást?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 4. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden átalakítás engedély köteles lesz.
2014. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Műemlékben (úgy tudom) elvileg nem vehetsz lakást, ott csak önkormányzati lakások vannak. Legfeljebb műemlék jellegűben.

Egyébként igen, nem alakíthatod kedved szerint, csak ha a műemlékvédelem hozzájárul.

2014. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szopás. Mindenhez engedély kell, és csakis eredeti formájában lehet megtartani az épületet.

Nekem ilyen műemlék jellegű házban van lakásom, klímát például nem lehet szerelni, mert tilos, de ablakot is csak olyat tehetek be mint amilyen eredetileg volt.... mikor kicseréltem a bejárati ajtót akkora balhé volt mintha embert öltem volna, közösképviselő felnyomott, fennmaradási engedélyt kellett kérnem az ajtóra...

2014. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!