Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Most vettünk egy lakást...

Most vettünk egy lakást amihez tartozik tároló is. Viszont a házban lévő régi lakók a legelején többet is lefoglaltak maguknak, ezáltal nekünk elvileg van tárolónk, de gyakorlatilag nincs mert más használja, szerintetek balhézzak miatta?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek forszírozzam a dolgot?Ha összehívok egy rendkívüli közgyűlést a tárolók felosztásáról akkor anyázni fognak rendesen.Viszont ha azt az oldalát nézem hogy én ezért fizettem, akkor meg jogos a háborgásom.Az alapító okiratban és az adásvételiben is fel van tüntetve a tároló mint tulajdon.

2014. jún. 19. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne balhézz, hanem kulturáltan hívd fel a tároló használójának a figyelmét, hogy ez a te tulajdonod, és szeretnél igényt tartani rá.
2014. jún. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, ahogy az első írja, kulturáltan meg kell beszélni azzal, aki jelenleg használja, hogy ez a te tulajdonod és igényt tartasz rá, mivel nem minden fér el a lakásban, bizonyos dolgokat ott tárolnál. De ne hívj össze közgyűlést, akkor jó eséllyel nem indulsz jó pontokkal a lakóknál, főleg annál, aki jelenleg használja.
2014. jún. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a tárolók felosztásáról készült egy alaprajz. Feltételezem, hogy nálatok is. Azt kérd el első körben, tanulmányozd át, hogy meglásd, ki használja a helyeteket.
2014. jún. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta a közös képviselő, hogy ez egy régi probléma és nem tud mit tenni.Fogadjam el hogy nincsen tároló.Ennyi erővel azt is el kéne fogadnom ha amikor beköltözök akkor az egyik szobában ott van egy csigalépcső a felső szomszédhoz és kiderülne hogy ő használja az én nagyszobámat.Akkor mondjam arra is hogy hát én három szobás lakást vettem, de ez van...beérem kettővel.
2014. jún. 19. 11:47
 5/8 anonim válasza:
100%
Nálunk is hasonló probléma volt beköltözéskor. Nem tudtam, hogy ki pakolt a mi tárolónkba így kiírtam szépen, hogy a tulajdonos pakoljon el onnan! Ez meg is történt. Aztán később megint odapakoltak a miénkre. Már nem szórakoztam, fogtam magam kipakoltam onnan a cuccokat beraktam a sajátomat és tettem rá egy ajtót! Azóta nem volt problémánk ezzel!
2014. jún. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ezt a tárolós ügyet még akkor le kellett volna tisztázni, megnézni, stb, mikor venni akartad a lakást.


Viszont mivel jogilag hozzád tartozik, első körben normálisan kérd meg azt aki oda pakolt, hogy te igényt tartanál a saját tárolódra. Ha ez nem jön be, akkor jön amit előttem írtak, fogod, kipakolod, és a sajátod lelakatolod.

2014. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem neked kell balhézni. Elő kell keríteni az eladót, és fel kell szólítani, hogy az adásvételi szerződésben szereplő tárolót adja birtokba neked, mert ennek átadása elmaradt!

Konfrontáljon ő, ha volt olyan nyámnyila, hogy a használatát annakidején átengedte másoknak, a lakás eladáskor viszont a tároló ellenértékét is elkérte tőled.

Az ő kötelessége a tároló kiürítése és átadása.

Ha húzódozna, fenyegesd meg, hogyha szükséges akkor be fogod perelni, mert az adásvételi szerződésben szereplő tároló neked nem lett birtokba adva, de te arra igényt tartasz, és már kifizetted!

2014. jún. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én azt csinálnám, hogy kiraknék egy cetlit a tárolómra telefonszámmal, hogy beszéljük meg, mert igényt tartok rá és ha két héten belül nem jelentkezik senki, akkor zárat cserélek rajta. Én most költöztem be egy lakásba, amihez szintén volt tároló, de mondták, hogy valaki bezárta, nincs kulcs és megnéztem üres is volt. Fogtam magam, hívtam lakatost, feltörte, zárcsere.
2014. jún. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!