Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyibe kerul egy 70 nm...

Mennyibe kerul egy 70 nm koruli zaroszinti panellakas, (ami 4 szobasnak van hirdetve) a rezsije?

Figyelt kérdés
Soha nem laktam lakasban es panellakasban sem, semmit nem tudok rola, hogy mit kell fizetni, milyen havi koltsegek vannak. Most egy panellakast neztem ki, zaroszinti, 70 nm 4 szobas es 7,9 millio., azt se tudom megerne e megvenni, jo aron van-e.

2014. okt. 22. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ár attól függ hogy hol van, mekkora lakóközösségű, milyen állapotú házban, és a lakásnak is milyen az állapota.

A közös költség úgy 12000 forint körül már jó lenne, fűtés meg átalánydíjjal számolva kb. 15000 reálisnak hangzana...

2014. okt. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszi az infot, csak meg annyit hogy 5 emeletes nincs liftja, akkor is ilyen sok a kozos koltsege?

Meg akkor ha valakinek ilyesmi panelja van akkor mindennel egyutt , viz,aram,gaz,szemetszallitas mennyibe kerul havonta..meg mi szokott benne lenni a kozos koltsegbe.. nekem azert uj lenne minden, mert mindig maganhazban laktam es egyaltalan nem tudom hogy mukodik ez az egesz.

2014. okt. 22. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor még talán több is, mert igaz, hogy nem kell költeni a liftre, de akkor kevesebb lakó van, mint egy nagyobb házban.

A közös költségben van felújítási alap (erre kérdezz rá, mindenképp legyen a háznak ilyesmi), közös helyiségek fűtése, világítása, takarítása, és általában a szemétszállítás is - bár ez utóbbit néha kiszervezik, és külön kell fizetni - plusz 1500-2000 forint. És a vízdíj, ha nincs külön vízóra. (De én a 12000 forintot vízdíj nélkül számoltam.)

A gáztűzhelyre általában havonta 1000-1500 forintot kell fizetni.

A vízre ha van vízóra, fogyasztás szerint, ha nincs, akkor havonta 5-6 ezer forint. Ha nincs vízóra, érdemes felszereltetni, ha 3 főnél kevesebben laknak a lakásban.

A villany fogyasztás szerint.

2014. okt. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt, akkor atgondolom, mivel akkor a maganhaz olcsobb lenne...idaig maganhazban laktam es kb. 70 nm-esbe.. es olcsobban kijottem.
2014. okt. 22. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!