Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vásárlásnál mire kell...

Lakás vásárlásnál mire kell nagyon figyelni? Illetve mennyi a rezsije egy 50nm2-es lakásnak és mitől függ a rezsi árváltozása egyes lakások között? Nagyon kezdő kérdés! Aki tapasztalt, kérem írjon!

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, az összes vagyonomat egy lakásba fogom ölni, mivel muszáj közel kerülnöm az egyetememhez, ahol 5-6 évig fogok tanulni!

12 millióm van mindennel együtt, illetve havi szinten 70-80 ezer ft-ból kellene megélnem.


8-9. kerület jönne szóba. A legjobb az üllői út környéke lenne, hogy a metróra fel tudjak szállni szinte egyből.


Sosem fizettem még semmit magamnak, milyen számlák jöhetnek majd szóba? És mennyi egy 50-60nm2-es lakásnak a rezsije?

Állítólag sok mindentől függ, ezért olyan lakást vennék, ahol lehet alacsonyan tartani a rezsit!

Van állítólag lift költség, a közös költség van ahol rengeteg(ez pl. mitől függ?), a fűtésnél mi jó? A központi, általány vagy saját gázórás? Hogyan lehet beszereltetni saját gázórát? Mennyi a vízszámla, áram, stb..?

2-en laknánk a barátnőmmel, talán lesz idő amikor egyedül maradok, nem tudom, mit hozhat a sors... Számoljunk 2 főre!

Számít, hogy viszonylag új építésű, vagy esetleg egy 60-100 éves tégla lakás?

Kérem, ha valaki nagyon tapasztalt ezekben, segítsen nekem!

Nagyon fontos lenne!

Le kell kötnöm valahol az életemet és egyedül kell boldogulnom 5-6 éven át, ami alatt nem lesz munkám!

Egy rokonom segít ki havi max. 80.000Ft-al, amit kamatmentesen kell visszafizetnem, ha végzek az egyetemmel.


Érdemes lenne a várostól kijjebb venni lakást? Utazzak naponta 20-30 perccel többet, mert kijjebb olcsóbbak a lakások? Illetve a környék a 8-9. kerületben nem valami jó, de muszáj itt élnem, mivel a sulim is itt van...


Köszönöm szépen!!


2014. nov. 30. 23:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
De hát butaságokat beszélek, hiszen ha ketten költöztök a barátnőddel, akkor FELEZŐDIK a rezsi, akkor egy kétszobás lakás rezsije 60 ezer alatt bőven lehet, és akkor fejenként még 30 ezer se lenne a rezsid!
2014. dec. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy ilyen sok a rezsi.. :/

Így nagyon spórolás mellett is legalább 45 ezerrel számolnom kell.

Lehet, hogy nagyobb lakást kellene vennem és ki kellene adnom az egyik szobát valakinek, havi 30-40 körül, plusz 50% rezsiért...

Bár egy átlagos diák nem tudná ezt sem kifizetni...

2014. dec. 1. 01:00
 13/18 A kérdező kommentje:

Valóban, azonban szeretnék úgy számolni, hogy egyedül is boldogulni tudjak...

Azonban úgy néz ki, ez esélytelen :(

2014. dec. 1. 01:02
 14/18 anonim ***** válasza:

Okosan gondolkodsz, és tetszik, hogy 21 évesen ilyen vagy. :)


Figyelj, szerintem két lehetőség van. Vagy - ahogy írtam az elején - egy egy szobás, vagy max. másfél, ahol a felet kiadod...


vagy egy nagyobb, 2-3 szobás, ahol kiadod a másik egy-két szobát, és a rezsi oszlik (az unokatestvéremék is így csinálják).

2014. dec. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet két szobás is (ahogy a vágyad is az lenne), de akkor a barátnőddel felezzétek a rezsit. Akkor olyan lakás kell, ahol a két szoba külön bejáratú, tehát nem egymásba nyíló, hogy ne kelljen egymáson átjárni. Nem lehetetlen küldetés ez, csak jó sokat kell megnézni és keresgélni.
2014. dec. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket! :)


Esetleg abban tudnál segíteni, hogy milyen környéken vegyek lakást?

A Semmelweisre fogok járni, a legtöbb oktatás a tűzoltó utcánál van és környékén...

2014. dec. 1. 01:09
 17/18 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)

Abban sajnos nem tudok segíteni, mert nem ismerem a SOTE környékét egyáltalán, a IX. kerületet sem. Szerintem írj ki holnap egy másik kérdést, hogy a Sote környékén mennyi egy kétszobás lakás rezsije, hátha jönnek be konkrétabb számok, mert tényleg csak így lehet, hogy tájékozódik az ember, körülnéz, keres, kutat... Én mindenesetre nagyon sok sikert kívánok Neked ebben, és legyél mindig ilyen talpraesett, érdeklődő, óvatos! :)

2014. dec. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Esetleg fontold meg, hogy inkább bérelsz egy lakást, akkor nem kell az összes pénzedet belerakni a projektbe, főleg nem előre.


Érdemes meg fontolni, hogy Nyugat-Európában például keveseknek van saját lakása, a legtöbben bérelnek. Mobilisebb vagy úgy, ha béreled a lakást.


A bérleti díjat és a rezsit is meg tudod osztani a barátnőddel. (Egyébként saját lakás vásárlása esetén csak a rezsit osztanád meg a barátnőddel, magáért a lakhatásért ő nem fizetne semmit?)

2014. dec. 1. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!