Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen érveket tudnátok...

Milyen érveket tudnátok felsorakoztatni a vidéki élet mellett?

Figyelt kérdés
Miért jobb vidéken élni, mint nagyvárosban? Több véleményt is várok. Előre is köszönöm.

2015. febr. 14. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Idegrendszered egészsége egy elég nagy érv.
2015. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
54%
Tisztább levegő,biztonságosabb környezet,olcsóbb életfenntartás,egészségesebb ételek.
2015. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 |Orfeusz| ***** válasza:
71%
Jobb életkörülmények, nagyobb ház, kert, nyugalom, kevesebb stressz. Családi életre sokkal alkalmasabb. Ha majd elérek a családalapításhoz, biztosan nem egy belvárosi lakást választanék.
2015. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Lehet nagy kerted tágas házad. Azzal tüzelsz amivel akarsz ahogy olcsóbban kijössz , nem azzal ami épp be van kötve. Tiszta levegő és csend. Most viszonylag olcsón kapsz elfogadható sőt jó kertes házat. Tarthatsz csirkét disznót ami nem olcsóbb mintha a boltban vennéd de az ízbeli különbség leírhatatlan. Lehet gyümölcsfád szőlőd ezáltal akár borod pálinkád aszalt gyümölcsöd fillérekből. stb
2015. febr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Nagyvárosban születtem, a fővárosban éltem, most falun élek, de Németországban. Eddig ez tetszik a legjobban.


Itt sok érvet fel tudnék mellette sorolni:

1 csendes, nyugodt

2 tiszta, rendezett - nincs a falakon graffiti, potyogó tégla meg burkolat, görbe kerítés vagy düledező drótkerítés

3 az emberek nagyon barátságosak, segítőkészek méghozzá annyira, hogy nyugodtan kéri mindenki a postán, hogy ha nincsenek otthon a szomszédnak adják át a csomagot vagy egyszerűen hagyják az ajtó előtt! vagy a garázsban, senki nem lopja el (mi is szoktuk ezt).

4 helyben van a bölcsőde, óvoda, iskola - kisgyerekként nem kell messzire buszozni vagy a fél városon átkelni érte (gyerekkoromban muszáj volt)

5 jobb a közbiztonság

6 van kert, ezzel lehetőség saját zöldségek, gyümölcsök termesztésére, nyáron grillpartik, stb.

7 mivel a következő lakás/ház nem közvetlen hozzá van építve a te házfaladhoz, ezért nyilván kevesebb hallatszik át, nagyobb zajt lehet csapni

8 a helyi gazdáktól megbízható minőségű élelmiszert lehet beszerezni jó áron - hiszen ismeri őket az ember; plusz nem kell érte messzire utazni.

9 tisztább a levegő.


De őszintén meg kell mondjam, Magyarországon ezekből a 2-3-4 és a legtöbb helyen az 5. is kiesik, ami elég szomorú.


A negatívumok természetesen a szórakozási ill. kulturális lehetőségek teljes vagy részleges hiánya és a bevásárlási lehetőségeké.

2015. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Itt jártak a nagyvárosiak, és szépen lepontoztak mindenkit :)
2015. febr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

nem, trollpi**a, én vidéken vagyok(sajnos) de városban éltem 27 évig, összehasonlítva a kettőt egyik sem igaz, amiket leírtak eddig itt.

Miért NEM JOBB vidéken élni?

Tele van a környezeted tanulatlan, műveletlen, bunkó emberekkel, munkába járás körülményes(ha van egyáltalán), mindenféle üzlet messze van, autód kell, hogy legyen, anélkül meghalsz, közbiztonság borzalmas, eseménytelenség, semmiféle szórakozási lehetőség, kb mintha élve lenne az ember eltemetve...

Hát ennyit a vidékről.

2015. febr. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Biztos sok minden igaz amit írtál utolsó , de hogy városban ugyan annyi bunkó tanulatlan van mint vidéken az biztos. Az meg hogy nincs discó meg pláza egy 3000 -es faluban az nem érv. Ha meg ennyire útálod a vidéket miért nem költözöl vissza.
2015. febr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

" Az meg hogy nincs discó meg pláza egy 3000 -es faluban az nem érv. Ha meg ennyire útálod a vidéket miért nem költözöl vissza."


Nagyon kulturált jelenség lehetsz te is, ha neked a faluból csak a diszkó meg a pláza hiányzik. Nekem speciel jobban hiányzik 1-1 minőségi étterem, a színház, neadj' isten a mozi, a kiállítások, múzeumok, koncertek, könyvtárak...


Én mint fentebb írtam, nagyon szeretek jelenleg falun élni, de tény és való, hogy ezek hiányoznak. Amíg a fővárosban éltem minden héten eljutottam ezeknek az egyikére, akár úgy is, hogy munka után a kezembe akadt egy érdekes kiállítás szórólapja vagy megláttam a plakátot és elmentem rá. Az a legnagyobb baj a falusi élettel, hogy nem is értesülök a lehetőségekről, és előre kell tervezni a közlekedés miatt, ha valahova menni szeretnék.

2015. febr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Minden az egyéni preferenciáktól függ: ami az egyik embernek érv, az a másiknak ellenérv.


Az én érveim inkább a ház mellett szólnak a lakással szemben, semmint a vidék mellett a várossal szemben:

- van körülöttem TÉR, nem vagyok "bezárva a lakásba"... - és nagyobb alapterületet is engedhetünk meg magunknak

- kimehetek a saját kertembe, nem egy közparkba

- kevesebbet zavarjuk egymást a szomszédokkal - más zajok vannak: nem hallom, hogy a szomszéd hazaér, nem megy el az ajtóm / ablakom előtt, nem hallom, ha hazsnálja a fürdőjét, nem érzem, hogy mit főz, nem hallom, hogy TV-t néz / zenét hallgat DE hallom, ha füvet nyír vagy ha kerti partira jönnek a barátai, vagy ha ugat a kutyája...

- nagyobb tér nyílik az állattartásra (még ha nálunk hobbiállatokról van is csak szó)

- lehetőség van némi növénytermesztésre (zöldség-gyümölcs): persze így is nagyrészt vásárolunk, inkább érzelmi oldala van.

- nem kell tartanom attól, hogy a felettem lakó eláztat vagy az alattam lévő felgyújt vagy a mellettem lévő berobbant


Röviden: nagyobb lakóterület, nagyobb önállóság.

Ezért cserébe többet kell utazni munka, beszerzések és szórakozás miatt, de ez engem sosem zavart.

2015. febr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!