Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hirdetheti ingatlanközvetítő...

Hirdetheti ingatlanközvetítő megbízás nélkül a lakást?

Figyelt kérdés
Ha egy ingatlanközvetítő az én magánhirdetésemet felrakja saját oldalára (saját fotóimat is), mindenféle megbízás és szerződés nélkül, milyen következményekkel járhat? Jogom van beperelni, feljelenteni stb?
2015. márc. 6. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beperelheted.
2015. márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És érdemes, lesz következménye, vagy a a macera nagyobb vele?
2015. márc. 6. 11:22
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Legalábbis fenyegesd meg, hogy azonnal vegye le a hirdetést, mert feljelented! Szerintem azért használni fog.
2015. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát az meglesz csak nem először szólnánk neki...
2015. márc. 6. 11:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem, de a legtöbben nem veszik az időt/pénzt/fáradtságot a perre, így csinálhatják.
2015. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szépen mentsd le a weblapokat meg a képeket, szóval rendesen dokumentáld a dolgokat, úgy, hogy a bíróságon is megálljon...

Aztán ne sajnáld az időt, esetleg az ügyvédet...

És igen, éppen azért pofátlanodtak el ennyire, mert még senki nem rúgott bele alaposan a gáncsolásra kitett lábukba...



Jómagam is alig várom a nyugdíjat, hogy ráérjek.

Én a Maggit, meg a levespor gyártókat akarom beperelni az miatt, hogy sajnos nem az főtt meg a zacskó tartalmából, ami rá van fotózva a zacskó külsejére - és leégtem a vendégeim előtt, akiket finom ebédre invitáltam :-)

2015. márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, ez miért jó neki? Mi haszna előle?
2015. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az a haszna belőle, hogy a saját számát adja meg és ha van egy érdeklődő az ingatlanra, akkor felhívja a tulajdonost egy valós érdeklődővel.


szerintem felesleges levetetned vele, eladni nem tudja a te lakásod a te tudtod nélkül. az a lényeg, hogy te árulsz mondjuk 10 millióért egy lakást, ő meg meghirdeti 11 millióért, és utána visz egy vevőt és úgy akar veled megállapodni, hogy tiéd a 10, amit szerettél volna kapni, övé meg a +1. persze ennél jóval kisebb haszonnal dolgoznak.


ha ugyannyiért hirdeti hívd fel és kérd meg, hogy emelje meg az árat, mert ez így nem normális, hogy elhappolja az érdeklődőket előled. ugyanakkor hasznodra is válhat.


én is nagyon rühelltem őket, amikor árultam a lakásom, de végül csak egy rohadt ingatlanos hozta meg a vevőmet, aki a hirdetésem meg se nézte, mert egyáltalán nem is olyan lakást akart, egy másik lakást nézett meg, amit az ingatlanos mutatott neki és aztán rábeszélte, hogy nézze meg az enyémet is.

nem emlékszem már mennyi volt a haszna az ingatlonsnak, talán 2 %, vagy valami ilyesmi, de végül jól jártam, mert sikerült hamar eladni, a megnézéshez képest 5 nap múlva már írtuk alá a szerződést és fizették az árat.

2015. márc. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hadd hirdesse! Neked tesz vele szívességet, hiszen ingyen dolgozik. Bár nem tudom ezt hogy a viharba sikerült, nekem azért kicsit büdös a sztori, de spongyát rá! Ha nem adtál neki megbízást és mégis hirdeti, köszönd meg neki később, ha vevőt hoz és eladod a kéglit. Egy meleg kézfogással pont ki is fizeted :)
2015. márc. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem úgy van az, ugyanis a vevővel aláírat egy papírt, mielőtt megnézné a lakást, hogy csak rajta keresztül veheti meg, ha őt megkerüli perelhet az ingatlanos.


De amúgy tényleg nem teljesen mindegy, hogy egy lakást én adok el mondjuk 15 millióért, vagy az ingatlanos adja el 16-ért úgy, hogy nekem lead belőle 15-öt? de!

2015. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!