Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nekem gyanúsnak, erőszakosnak...

Nekem gyanúsnak, erőszakosnak tűnik az ingatlanos, sürget minket illetve szerintem a foglaló amit kér is túlzott mértékű szerintetek?

Figyelt kérdés

Nemrég néztünk meg egy házat. Szerintem jó lenne ha látná egy szakember mielőtt döntünk (építész, statikus) mert az a gyanúm hogy alulról vizesednek a falak (a szobákban majdnem a mennyezetig leverték a vakolatot). Az ingatlanos állítja hogy nem, az csak azért van mert fel akarták újítani. A szomszéd említette hogy valami nincs rendben a közművekkel, az önkormányzat köttette be és a tulaj meg nem fizette ki, vagy valami ilyesmi, mert régen az önkormányzat tulajdona volt a ház. Mikor rákérdeztünk az ingatlanosnál, nem adott egyértelmű választ. Nem akar tulajdoni lapot mutatni, és közölte hogy mostanában nem jön ki mégegyszer megmutogatni a házat, amikor említettük hogy visszamennénk szakemberrel megnézni.

Pozitív lett a hitel előbírálatunk, de úgy tudom még találhatnak okot rá hogy ne kapjunk hitelt ezért nem akartunk szerződést kötni amíg ez nem egyértelmű. Az adásvétel ingatlanoson keresztül zajlana nyilván, aki már értesített ügyvédet és azt akarja hogy menjünk be 2 nap múlva, igazából ezt tényként közölte telefonban. A házra nincs más érdeklődő és úgy tudjuk nem is nagyon volt. Szerintem az ajánlat amit tettünk bőven jó, nem is ér ennyit a ház. A tulaj meg ragaszkodik hozzá hogy még +100 ezer. Rámondtuk hogy legyen. Erre itt erőlködnek a foglalóval, ami szerintem túlzás, 10%-ot szoktak kérni úgytudom. Ők kicsivel 20% feletti foglalót kérnek, ami nem kis összeg. Nem tudom nekem fura ez az egész. Nem értem miért nem akarják megvárni a hitelbírálatunkat, illetve a szakembert és miért nem láttunk még tulajdoni lapot. Csak nekem bűzlik ez? Szerintetek belemenjünk?



2015. márc. 23. 14:16
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Plusz statikust is vinni, mert ha már neked gyanús, hogy ázik a fal, akkor az már rég rossz. A statikus meg tudja azt is mondani, hogy ha valami gáz van az ingatlannal, akkor annak mekkora költség a javítása.
2015. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Meg fogjuk nézetni szakemberrel, bár én sem vagyok tök hülye a témában. :)

A tulajdonos segítőkészebbnek bizonyult, mint az ingatlanos.

2015. márc. 26. 16:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!