Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlás gondok. Mit...

Ingatlan vásárlás gondok. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Adott egy ingatlan amit megszeretnénk vásárolni.A tulajjal megegyeztünk, hogy kevesebbet írunk az adásvételi szerződésbe mint amennyi a vételár a többit zsebbe megkapja.Örökölt ingatlanról van szó, 3-an vannak örökösök és aki árulja azt mondta a tesóinak is kevesebbet mond csak elne szóljuk magunkat.Mi úgy akartuk kifizetni a maradék pénzt, hogy adásvételi szerződés megkötése után elvonulánk és simán odadnánk neki a maradékot.Most azt mondja neki így nem jó mert fél, hogy lebukik a tesói előtt szerződéskötés napján és adjuk oda neki szerződéskötés előtt pár nappal "maradékot" csak úgy.Ettől félünk, hogy át ne verjen.Jövőhéten mennénk az ügyvédhez, már időpont is van.Mit lehet tenni?

2015. jún. 2. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Papír nélkül semmiképp sem adnék pénzt, írjatok róla pl. kölcsönszerződést vagy bármit, aminek alapján visszakérhetitek, ha gáz van. Ügyvéddel jó lenne ezt megbeszélni, bár nem tudom, mennyire menne ebbe bele. Nekem azért eleve gyanús egy olyan ember, aki a saját tesóit is átvágja.
2015. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha akkora patkány emberünk, h átveri a saját testvéreit, gondolod téged nem húzna le azzal a pénzzel, utána lemondja az adásvételt és röhög a markába ....
2015. jún. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt úgy szokták, hogy szerződéskötéskor a foglaló mellé adják a plusz pénzt, így persze kockázat, mert ha gond van, akkor csak a hivatalos foglaló duplája jár vissza. Az eladónak így nincs kockázat. Miattatok van a kisebb összeg, vagy csak ő akarja átverni a tesóit? Semmiképp ne adj pénzt a szerződés előtt, és az ügyvéddel beszéld meg mindenképp, az ilyen plusz pénzeket is le lehet papírozni, és érdemes is szerintem.
2015. jún. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kockáztatnék, mindig teljes ár volt a szerződésen. Ha gond van a szerződéssel zsarolható leszel+bukhatsz. Ráadásul, ha alacsony a vételár a szerződésben, előfordulhat, hogy a nav kimegy, felértékeli a lakás értékét és az illetéket is eszerint kell majd fizetned, nem a szerződés szerintit. Mennyit spórolhatsz így az illetéken (főleg a lakás árához képest nézve)? Ezekkel a rizikókkal is megéri Neked? Az (egyik) eladó a testvéreit is becsapja, miért lenne veled tisztességesebb? Rendes adásvételkor is volt már gondom, de a teljesen tiszta szerződés miatt nem tudtak pluszban zsarolni, visszaélni, elég gondot okoztak enélkül is, mert annak ellenére, hogy a szerződés minden pontját betartottam, ők egyiket sem és ez csak szerződéskötés után derült ki!
2015. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én rögtön másik lakás után néztem volna, amint ezt elmondja, hogy tudtok így bízni benne?
2015. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez az eladó egy csaló. Téged is be fog csapni.
2015. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megvettük a házat azóta hivatalosan.:)
2015. jún. 8. 10:50
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: gratula :)
2015. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!