Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez helyes főbérlő és albérlő...

Ez helyes főbérlő és albérlő között?

Figyelt kérdés
Tesómék 2 éve éltek már egy albérletben, de az utóbbi időben valami közbe ütött, és most nem tudták még kifizetni.. Szerződés nem volt. Cuccaikat vitték, 1-2 cucc volt csak az albiban. Jött a főbérlő, lezárta a lakást, úgy hogy ha fizetnek, visszamehetnek, neki el kell utaznia külföldre, nem lesz most itthon. Erre fel tesómék megtalálták a főbérlőt a lakáson, mégse utazott külföldre, és turkált a személyes cuccaik között. Ilyenkor mi a teendő, kinek van igaza?
2015. aug. 16. 15:53
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
82%

tudod, hogy mi az, ami nem divat? igénybe venni bármit, fizetés nélkül!

bevásárolni fizetés nélkül, ezt falun talán meg lehet játszani, de máshol nem. ha a mögötted álló egy nav ellenőr, kifizeted a milliós büntetést?

az árut be kell ütni a pénztárgépbe, ha nem teszed, adócsaló vagy. ha beütöd, de zárásnál nincs meg a pénz, hiány van, az eladótól vonják le.

nagyon nem úgy működik a világ, ahogy te azt elképzeled.

jól írta a válaszoló, neked kell jómodort tanulni. most visszavettél, ezt látom, de az elején más stílusban írogattál.

figyelj, én is gondolkoztam, te csak a nővéredet véded, de mi van a főbérlővel? róla mit tudunk? őt ki védi?

nem viccből adja ki a lakását.

lehet a beteg szüleit, vagy a beteg gyerekét kell belőle ellátnia.

itt az iskolakezdés, a tankönyvosztásnál nem mondhatja, hogy "nem fizettek az albérlők, adja már ide a könyvet, majd jövő hónapban beküldöm a pénzt a gyerekkel!"

mi van, ha épp babát várnak?

mi van, ha temetésre kell? mi van, ha épp holnap indul nyaralni, és számított arra a néhány tízezer forintra?

nem tudhatjuk, melyik oldalon mi van, de az tény, hogy ha ott laknak, akkor fizetni kell, nincs mese. gondolom nem a fizetés napján derült ki, hogy nincs pénz, és lehet a főbérlő is emberibb lett volna, ha 2 héttel korábban szólnak neki, hogy "Béla bácsi, baj van, csúszhatunk a lakbérrel?". de így csak azt érzi, hogy átverték, és teljesen jogos a reakciója. ha tetszik, ha nem, így működik a világ. de szerintem ez a része rendben is van így. tudod te, hány albérlet csaló van ebben az országban??? keress rá, nem 1-2 történetet fogsz találni, hogy ott élnek, nem fizetnek, közüzemi tartozásokat halmoznak fel, majd nyom nélkül eltűnnek? az is lehet, hogy a nővéredékkel nem most volt először probléma. talán már máskor sem fizettek határidőre. ha az albérlet nincs kifizetve, mi garantálja, hogy a villanyszámla ki van? aztán ha tényleg lelépnek, elmennek az ország másik végébe, vagy külföldre, a főbérlő futhat a pénze után, pereskedhet évekig, de addig is neki kell kifizetnie a felhalmozott tartozást, ha nem akarja, hogy kikapcsolják az áramot meg a gázt. tehát egy ilyen esetben igenis nagyot bukhat a főbérlő, én is óvatos lennék a helyében, és nem hagynám, hogy ingyen lakjanak a lakásomban, amiért megdolgoztam.

2015. aug. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
82%

"az a baj, hogy nagyon korlátok között élsz. A szabály az pont neked lett kitalálva, aki be is tartja azokat. Azok csak egy rabszolgák maradnak. "


a szabály azért van, hogy normális, emberi módon tudjunk élni. menj el akkor szíriába, ott most nincsenek szabályok, de ha 50 férfi körbevesz és mind megerőszakol, majd ne kiabálj, hogy ezt nem tehetk meg, mert nincs hozzá joguk! ezért vannak a törvények, a szabályok, hogy megvédjenek minket.

én például büszke vagyok arra, hogy betartom a szabályokat, és nem vagyok egy csaló, hazug ember.

de a legkevésbé sem vagyok rabszolga. nagyon el vagy tévedve a fogalmakat illetően.

a saját házamban lakom, azt teszek, ami jól esik, mitől lennék rabszolga?


azt írod, ha nem tudnak fizetni, türelem, de majd ha következő hónapban sem tudnak, akkor repülnek.

Pl. Pesten egy normális állapotú albérlet 100 ezer ft, ami nem csak egy szoba-konyhás lyuk. A rezsi is van vagy 50, távhő, villany, gáz, közös költség, kábeltévé, internet, vízdíj, ki tudja mi van még.

Tehát ha 2 hnap után sem tudnak fizetni, akkor szép szóval, mosolyogva elbocsátod őket, és benyeled a 300 ezres tartozást? Abból a lakbért neked nem kell kifizetni, ha tied a lakás, de a rezsit igen .tehát buktál 200 ezer nyereséget, és a saját pénzedből betolhatsz a szolgáltatók felé 100 ezer elmaradást. Hát megnézném, mennyire lennél empatikus, ha te lennél a főbérlő egy nemfizető léhűtővel szemben!

Stílusodból ítélve te lennél a legjobban felháborodva és ordenáré módon beszélnél, hogy márpedig az a te pénzed, és azonnal fizessenek.

2015. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

21: rengeteg kérdés van, de még akkor is a stílusod olyan, aki fától nem látja az erdőt. Lazíts el egy kicsit. Nem így működik a világ, nem kell egyből ördögöt festeni mindenhova.

A főbérlő jelen esetben eléggé játékgép mániás, és amit tesómék odaadtak neki pénzt, hogy fizesse be a vizet, eljátékgépezte. Ennyit erről, persze mindig, mindkét oldalt meg kell nézni. Tovább nagyon nem akarom ragozni.

2015. aug. 16. 17:32
 24/33 anonim ***** válasza:
82%

De bizony, a világ pontosan így működik.

Törődj bele.

A főbérlőnek joga van eldönteni, mire költi a pénzét, se a nővérednek, de neked meg főleg nincs hozzá semmi közöd.


Rettentően gyerekes vagy, én pedig realista. Nem erre szokták mondani, hogy nem látja a fától az erdőt, de úgy látom, neked csak eszedbe jut egy mondás vagy egy kifejezés, és leírod, már az előbb is jeleztem, hogy nem igazán vagy tisztában a fogalmakkal.

Nem arra szokták mondani, hogy nem látja a fától az erdőt, aki körültekintő és alapos, és nem hagyja magát átverni. :)

Na de nem magyaróra ez, úgysincs értelme.

Én befejeztem, túlságosan gyermeteg vagy, és nem látod az összefüggéseket.

Úgy látom, a többiek hamarabb rájöttek, hogy csak időpocsékolás neked magyarázni, és kiléptekl a beszélgetésből. Én is ezt teszem, van, akinek nem lehet valamit megmagyarázni, nekem pedig nincs erre több időm.

Javaslat, jó tanács, segítő hozzászólás, empátia, stb: gyakorizás helyett bújjátok az ingatlanhirdetéseket, keressetek munkát, és FIZESSETEK!

2015. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
24: nem realista vagy, hanem hülye...:)
2015. aug. 16. 17:56
 26/33 anonim ***** válasza:

végigolvastam a kommenteket, és jól szórakoztam. :D


rá szoktam kattintani az olyan kérdésekre, ahol sok válasz van, mert ott általában vita alakul ki, és soksor vicces, hogy felhúzzák magukat az emberek, meg szidják a másikat, és sokszor azt is, aki helyes választ adott.


ez is egy ilyen eset, magához az ügyhöz már érdemben nem tudok hozzászólni, mert az előttem szólük mindent elmondtak. a kérdezőn meg azóta is nevetek, hogy lehet valaki ennyire birka?

jaj, megyek tovább, hátha lesz még a mai felhozatalban ilyen vicces kérdéskör. de egyelőre ez viszi a prímet. :DDDDDDDDDDDDDDDDD

2015. aug. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Engem se erdekelne miert nem tud fizetni valaki. Akkor kiadom olyannak aki tud, ennyi.

Nem vagyok se Voroskereszt, se maltai szeretetszolgalat.


Ha meg latom hogy nem tudom fizetni az alberletet (bar soha nem volt ilyen az elmult tiz evben miota onalloan elek), akkor meg mielott idaig fajulna a dolog, kisebbe, olcsobba koltozok, vagy kiegeszito jovedelem utan nezek.


Raadasul szerzodes nelkul sose vennek ki lakast, pont ilyenek miatt.

2015. aug. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

"A kompromisszum, a tolerancia, és az empátia"


A testvéredék ezen erények melyikét gyakorolták nemfizetés esetén?


Megtalálták a kompromisszumos megoldást, hogy a bérbeadónak jó legyen (bérleti díj helyett pl felajánlották valamelyik értéktárgyukat, vagy elvégeztek neki valami munkát cserébe amire szüksége volt)?


Tolerálták azt, hogy a bérbeadónak szüksége van a bérleti díjra (pl azzal, hogy kölcsönkértek mástól, hogy a bérbeadónak fizetni tudjanak)?


Empatikusak voltak a bérbeadóval szemben (pl megértették, hogy a bérbeadónak kiesett némi bevétele, és az a minimum hogy így nem használják a bérleményt)?


És TE? Te segítettél tesódéknak kompromisszumot kötni a bérbeadóval, tolerálva az igényeit és éreztél empátiát iránta?


Jah, gyanítom egyik sem. Ezeket az erényeket elvárod másoktól, de te (illetve a tesódék) nem gyakorolják. Tudod ez a más f***ával verni a csalánt tipikus esete. Könnyű megmondani, hogy a másiknak mit kellene tenni egy helyzet megoldásáért - egészen addig, amíg neked nem kellene tenni valamit (segítség: ha ide kiírsz egy manipulatív kérdést együttérzést várva az nem cselekvés).

2015. aug. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Nem beszelve arrol, hogy aki kiad egy lakast, az meg nem feltetlenul gazdag burzsuj rohadek...

Lehet hogy ebbol a penzbol fedezi pl a gyereke egyetemi tanulmanyait/alberletet, vagy az idos szulei oregotthonat, vagy kitudjamiert ugyanugy padlora kuldi ha kimarad egy honapig a penz, mintha vki nem kapna fizetest.

Lehet, hogy itt nem pont ez az eset van, de az az altalanos hozzaallas, hogy aki lakast tud kiadni annak a bore alatt is penz van, enyhen szolva is bicskanyitogato.

2015. aug. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

" Nem beszelve arrol, hogy aki kiad

egy lakast, az meg nem feltetlenul

gazdag burzsuj rohadek..."


Igy van, én tudok olyat aki a sajatjat kiadja és ő pedig bérel egy nagyobbat. De olyat is hallottam aki devizahiteles problemajat ugy oldotta meg, hogy kicsi olcso albiba vonult, sajat lakasat kiadta es igy tudta fizetni a hitel magas törlesztőjét.

2015. aug. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!