Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nagyvárosi pabelből vidéki...

Nagyvárosi pabelből vidéki kertes házba mennétek?

Figyelt kérdés
Nagyvárosban lakunk panelben,kertes házba szeretnénk menni,de a városban nagyon drágák.10Kmre van egy szép kis község,ahol tudnánk venni szép házat.Ti mennétek?Melóhely ,óvoda a városban van,igy a bejárás nehézkesebb lenne,viszont majdnem dupla akkora lenne a ház,mint amiben most élünk,ott lenne a kert a gyereknek,és nekünk.
2015. nov. 12. 06:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Emberfüggő. A nagyobb élettér és talán szabadság, a több munkával és az ehhez kapcsolódó több kényelmetlenséggel jár együtt.
2015. nov. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Most költözök kertes házból panelba (első saját lakás) de már mennék is vissza.

Egyénileg kell mérlegelni. Nagyon nem mindegy, hogy mennyit kell munkába járni így, de ami még fontosabb. A gyereknek megérni a gyengébb falusi óvoda, iskola látogatása? Vagy tud egyedül többet buszozni, hogy bejárjon?

2015. nov. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ezt nektek kell eldönteni, ha szerettek nyüzsögni, akkor nem ajánlom a kis falut. Ha nem probléma a csend, meg az, hogy szinte semmi sincs a faluban, akkor nyilván előny a kert, a jó levegő, a nagyobb ház, a szabadság. Mi fél éve költöztünk Budapestről panelból Kistarcsára kertes házba, a nyüzsi kicsit hiányzik.
2015. nov. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb is írták egyéni alkat kérdése, hogy bejön v. sem. Viszont amit végig kell gondolni, hogy nem okozna-e gondot hosszútávon:


- nagyobb ház: több takarítanivaló

- kert: folyamatos takarítani-, tennivaló

- belül a házba is több kosz kerül. mert pl. egy emeleti lakás esetében egy csomó piszoktól a lépcsőházban, a liftben megszabadultok. Ez nem jut be a lakásba, viszont kertes háznál igen. //ezen barátnőm akadt ki, mikor kiköltöztek :-) //

- a ház előtti járdát is nektek kell MINDIG takarítani. Télen kötelező hómentesítés, különben jöhet a polg.mesteri hivataltól az ejnyebejnye.

- kis község - kevés bolt, amik versenyhelyzet híján nem éppen olcsóak és a választék sem egy világszám bennük

- a napi bejárás nagyon nem egy leányálom

- korábban kelés, később érkezés haza

- városi oviba vinni a mégkorábban felébresztett gyereket .... még idegörlőbb

- nincs közös képviselet! akik eddig egy csomó mindent leszerveztek, megoldottak a lakók helyett. Saját családi háznál mindent nektek kell megoldani, felhajtani a szakikat és kifizetni.

- a fűtés többe fog kerülni, és nem csupán azért mert nagyobb az alapterülete. Hanem azért is, mert nincs körbefűtve, mint egy társasházi lakás.

- ha a sokadik emeleten laktok, akkor arra is számítani kell, hogy (amennyiben nincs padlófűtés a házban) a padló nem lesz olyan meleg h. mezítláb szaladgáljatok télen-nyáron //barátnőmék gyerekei ezen buktak ki, amikor ők is kertes házba költöztek//

- ha irtóztok a különböző soklábú, lábatlan, izgő-mozgó állatkától, akkor sem tanácsos kertesbe költözni. Egy ilyen házat rengeteg "társbérlővel" osztja meg az ember. :-) Aki ehhez nem szokott, annak ez okozhat néminemű problémát.

2015. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire birod hogy munkahely mellett kert is van. És azt rendben is kell tartani. Másik ha nem birod rendben tartani de téged nem zavar nem azt jelenti hogy a szomszédokat sem zavarja. Költöznek le városiak felénk is falura legtöbbjük be is illeszkedik de mindíg akad egy egy akinek 2 méteres gaz van a kertjébe. Aztán ha felmagzik hordja a gazmagot a szél más gondozott portájára is. Ez egy példa volt csak , amire figyelni kell de összeségében gyereknek biztosan jobb.
2015. nov. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi 5 éve költöztünk hasonló távolságra a városi panelből, mi is az anyagiak miatt. Nem bántam meg. Való igaz, hogy itt a lombot is meg a havat is nekem kell elseperni, nem a házmester dolga, de a kisfiamat nyugodtan ki merem engedni játszani a kertbe, mert nem fog törött üvegbe, vagy koronazárba beleesni, mint ahogy a lakótelepi játszótéren már megtörtént vele. Több munka egy családi ház, az szentigaz. De minden nap, amikor hazaérkezem, olyan érzésem van, mint amikor üdülni érkeztem régebben valami szép helyre. És a szellemi munka után egy kis kertcsinosítás, egy kis fizikai munka jellegű bogarászás a kertben kimondottan jól esik, és a fejfájásomat is elfújja. És teljesen más érzés kimenni a házból. A penelben a közös folyosóra érkeztem, itt meg a saját teraszodra, saját telkedre érkezel.

Nekem, nekünk nagyon tetszik, nagyon bejött, pedig féltünk tőle mi is, de a gyerek miatt megléptük hálistennek...

2015. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy költöznék. Vidéki kertes házban nőttem fel, nekem megváltás volt a nagyvárosi panel. Bele lehet ugyanis unni a családi házba és a bejárásba, könnyebben, mint hinné az ember.

Persze minden egyénfüggő. Előttem írták, hogy szellemi munka után kikapcsolódás a kert. A szüleim is így vannak vele, öregségükre is túrják a földet, pedig lenne lehetőségük panelba költözni. Nekik egyszerűen szükségük van a kertre, mindketten szellemi munkát végeznek, azt mondják, ez megnyugtatja őket. Én fizikai munkát végzek, a hátam közepére sem hiányzik, hogy 8 vagy 12 órás műszak után még nekikezdjek kertet ásni, stablondeszkát cserélni, betonozni vagy havat lapátolni. Elfáradok én eléggé a munkában, utána viszont inkább színházra, mozira, koncertre, kiállításra vágyom, amit a városban könnyebb megvalósítani.

2015. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igen, igen, igen!!


Panelban születtem és nőttem fel, jövőre épül fel a házunk a férjemmel. Most kertes házat bérlünk albérletnek. Ég és föld a különbség. SOHA nem mennék vissza a városba.

2015. nov. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én nem csak a házat nézném, hanem hogy a gyerekeknek nem annyira élvezetes egy kis faluban lakni főleg ha már nagyobbak.
2015. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Nem kis falu,hanem község,Jó erős kéttannyelvű általánis iskolával,eus játszótérrel.A város 8-10 kmre van.Nem vagyunk nyüzsgősek,igy nem fog hiányozni a város zaja.Amúgy ugye mindennap bent leszünk a városban.
2015. nov. 12. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!