Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nagyvárosi pabelből vidéki...

Nagyvárosi pabelből vidéki kertes házba mennétek?

Figyelt kérdés
Nagyvárosban lakunk panelben,kertes házba szeretnénk menni,de a városban nagyon drágák.10Kmre van egy szép kis község,ahol tudnánk venni szép házat.Ti mennétek?Melóhely ,óvoda a városban van,igy a bejárás nehézkesebb lenne,viszont majdnem dupla akkora lenne a ház,mint amiben most élünk,ott lenne a kert a gyereknek,és nekünk.
2015. nov. 12. 06:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Most szerintem mindegy, hogy nem kis falu, hanem község. A lényeg az lett volna, hogy egy-két "szórakozási lehetőségen" kívül nem sok minden van ilyen helyen. Azt meg nyilván ti döntsétek el, hogy jól éreznétek-e magatokat ilyen helyen (ahogy írjátok is, nem vagytok nyüzsgősek) vagy inkább a nagyvárosias feeling áll közel hozzátok.
2015. nov. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Gondolom a kérdező is hozzám hasonlóan a nagyvárosban dolgozik, és annak közelében lévő településen tervez házat venni. Én is egy ilyen "alvó városban" Józsán lakom, és Debrecenben dolgozom. Azért alvó város, mert aludni járunk haza. Ha kultúrális rendezvényre vágyunk, akkor beugrunk Debrecenbe. Ha meg kertészkedni, hintázni a kertben szaladgálni, homokvárat építeni akarunk, akkor otthon maradunk. Imádjuk a falusi életet. És közel a nagyváros. Semmi pénzért nem költöznénk vissza a panelba. És a gyerekek barátai is szívesen jönnek hozzánk, mert van élettér, van elég hely a játékra. És a ház is akkora, hogy a gyerekek tudnak úgy játszani, hogy a felnőtteket nem zavarják a munkában, ha esetleg szükség van erre.
2015. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló:) Én is debrcenben lakom,és Ebesre készülünk:)Mivel már elmúltunk 30 évesek,jobban szeretjük a nyugalmat,sosem voltunk egy nyüzsgő tipus.
2015. nov. 13. 19:11
 14/15 anonim ***** válasza:

Az én családom is pont így döntött, ugyanezen okból, amikor én 11 éves voltam. Azzal a különbséggel, hogy ott nem volt jó iskola.

A bejárással sosem volt gond. Amikor döntötök arról, hogy hova költöztök, akkor utána kell nézni a tömegközlekedési lehetőségeknek. Én azt mondanám, hogy az már elmegy, ha óránként legalább egy busz/vonat megy a város felé és onnan haza is. Ha reggel és délután sűrűbbek, akkor mégjobb. Ha autóval jártok is fontos ez, hiszen nem tudhatjátok mikor lesz szükség arra, hogy még is tömegközlekedjetek, illetve előbb-utóbb a gyerekek is nagyobbak lesznek, a városba járnak majd iskolába, bulizni, stb., kell hogy jó legyen a tömegközlekedés.


Abban is gondolkodni kell, hogy helyközi járatok éjszaka már általában nem járnak. Mindig végig kell gondolni, hogy ha ti vagy a gyerekek majd olyan programra mennek, ami hajnalig tart, akkor hol alszanak, hogy jutnak haza.

Nekem ilyen téren szerencsém volt, mert nem voltam egy nagy bulizós sosem, de ha szükség volt rá, nem tudtam hol aludni, akkor a szüleim belementek, hogy hajnalban kelnek és jönnek értem (félévente egy-két alkalommal fordult elő max).


Ergo mérlegelni kell. Mérlegelni kell az utazási költségeket, hogy ez bele fog-e férni, mindig előre kell gondolkodni, mert az ember nem szívesen kocsikázik haza a munkahelyéről, meg utána vissza, ha valamit otthon felejtett és stb. Ezt busszal nem is igen lehet megtenni.

Ennek ellenére én azt mondom, hogy tiszteletben tartom a szüleim döntését, hogy inkább egy nagyvárostól 10 km-re lévő faluba költöztünk anno, nagy udvarral, csendes környezettel, mint egy társasházba, avagy egy olyan ingatlanba, amihez nincs udvar, erősen körbe van építve, zajos, stb. Volt valamennyi pénzünk, el kellett dönteni, hogy ezért a városban maradunk és lejjebb adjuk az igényeket, vagy megtartjuk azokat, de ezért cserébe beáldozzuk a belváros lépésnyi távolságát.

10 km nem sok, én így nőttem fel és abszolút nem szenvedtem hiányt semmiben, sőt... Lett egy saját szobám, aminek gyerekként nagyon örültem és a mai napig nagyon örülök, pedig már nem a szüleimmel élek.

A fenntartása nyilván bonyolultabb, mert egy panelban jó esetben csak azzal kell törődni, hogy a falakon belül mi van. Egy családi házban az egész ház és telek a tiéd, azt rendben kell tartani kívül-belül, ami idő. Minket anno befogtak a szüleink segíteni és nem esett le a karikagyűrű az ujjunkról. Mostmár ha hazamegyünk is mindig természetes, hogy segítünk rendet rakni a ház körül.


Az egyetlen hátránya, hogy nagyon megszerette a család ezt a környezetet és ezt a házat, így nem szívesen költöznének a szüleim, de azzal, hogy mi, gyerekek felnőttünk és kirepültünk, már nagyon nagy 4,5 szoba két embernek.

2015. nov. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagyvárosi kertvárosban éltem születésem óta, ott eladtam mindent (családi tragédia miatt minden az enyém lett). A ház nagy volt, sok a rezsi. Kiköltöztem az agglomerációba, 18 km, kicsi, de jó kis kertes ház. Nekem nem újdonság a kerti munka, világéletemben ilyen házban laktam. Egyből otthon éreztem magam.
2015. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!