Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mire ügyeljen az ember nagyvár...

Mire ügyeljen az ember nagyvárosi lánya, ha anyagi okokból falun akar házat venni?

Figyelt kérdés
2-3 millám van a kalandra, hitel esélytelen, és egyébként sem kokettálnék semmiféle pénzintézettel szívesen. Minden tanácsot jó szívvel fogadok.
2010. márc. 5. 02:56
 1/8 anonim válasza:
100%
Ne menj többségében kisebbség által lakott területre - ezzel rengeteg gondot elkerülhetsz.
2010. márc. 5. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
55%
falun nemnagyon van munka és drága a benzin..
2010. márc. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
az attól függ mit nevezel falunak, meg hol. nem biztos, hogy 3 milláért rendes házat fogsz találni. az viszont biztos hogy kell majd még költeni az ingatlanra semmiképpen sem szabad elkapkodni a döntést, menj többször háznézőbe különböző időpontokba, hogy minnél többet megtudj az ingatlanról(zaj,napsütés,szél, szomszédok....) kérdezz rá mindenre: csövek cseréje mikor volt, mikor épült, milyen a fűtés, van-e kutya,macska,malac a szomszédban.... Ne dőlj be a frissenfestett falnak, a belbecs számít nem a külcsín :)
2010. márc. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz könnyű dolgod. Szerintem érdeklődj a szomszédoknál, kis faluban akár a boltostól, az önkormányzatban, ilyen helyen mindenki ismer mindenkit és bizony az emberek pletykásak, szvesen mesélnek. Figyelj a közlekedésre (hogy jársz majd munkába?), orvos, patika, bevásárlási lehetőség hol, milyen messze van. Ha megtetszik egy ház, többször menj, nézd meg hétköznap, hétvégén, napközben, kora esti órákban, jól nézd meg a szomszédos házakat is, beszélgess egy-két szomszéddal csak úgy - sok információt kaphatsz így róluk, elvégre, egymás mellett fogtok lakni, nem mindegy, milyen emberek. A döntés előtt lehetőleg vigyél magaddal legalább egyszer egy szakembert, aki jobban megnézi a falakat, tetőt, nyílászárókat, stb. Mi pl. egyszer majdnem belefutottunk egy részben tégla/részben vályog házba (téglának hirdették), és a szaki barátunk szúrta ki a cselt. A tulaj először mereven tagadott, de a szaki tudta, hogy kell kérdezni, ki is derült a turpisság. Érdeklődj az önkormányzatnál, mennyire gond a talajvíz, stb.

Még valami: nagyvárosi lányként jellemzed magad. Nagyon jól gondold meg, hogy el tudod-e fogadni a vidéki életet. 13 éve költöztünk el Bp.-ről, nem messze, max. fél óra alatt bent lehet lenni a pesti belvárosban, mégis, már itt is (!) egészen más, lassabb az élet, más a helyiek mentalitása! Idő kellett, hogy megszokjuk, pedig ez is város. Mi semmi pénzért nem mennénk már el innen, de ismerünk olyat, aki két év után áron alula adta el a házát, csak hogy visszamehessen Pestre.

2010. márc. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A falak nem-e penészesek,vizesek,egy friss festés csalóka,újszerű érzést ad az ingatlannak,de lehet hogy alatta ott a penész és a friss festés csak ideig óráig takar.

Egy rossz szomszéd is pokollá teheti az életed,úgyhogy érdemes a szomszédok kertjére is ránézni,annak állapotából sokat következtethetsz gazdájára.

A tulajdon jog valódiságát inkább saját magad kérd ki a földhivatalból ellenörzésre,ne elégedj meg azzal amit az eladó mutat,addig semmit ne fizess ki,és az összes közüzemi szla igazolást is kérd el tőle hogy nincs-e hátraléka/tartozása valamiben.

Lehet-e tovább bővíteni az ingatlant..(beépíthetőség mértéke)

Van-e aszfaltos út..A buszmegálló,ABC közelsége,pozitív tulajdonság.

2010. márc. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy alföldi kisvárosban élek. 3 M forintért vagy egy tanyát tudsz venni, vagy egy komfort nélküli házikót. Ez egy 12000 fős kisváros ( de inkább falu). Van minden, több gyógyszertá, orvos, könyvtár, gimnázium, bölcsi ovi, kórház nincs. A központban egy két szobás, konyha spájz, házikót vettünk négy éve 3 M forintért. Csak villany volt benne. Meg kell nézned, hogy az utca belvizes e. Végigmész, és lesed a házak alját. Legjobb ha viszel magaddal kőművest. Ha megvan a kiszemelt házikód, megkérdezed mikor épült, ha több mint száz éves akkor felkocogsz a padlásra, utána a ház háta mögé, megkérdezet vályog e vagy tégla, van e alapja, ha nincs alá van e falazva. Nagyon könnyen átverhetnek, ezért mondom, hogy vigyél magaddal kőművest. Ebben a házban amit mi vettünk 3 M-ért nem volt sem víz, sem gáz, csak villany. A vezetékelést felújítottuk, vizet bevezettük, gáz nem kell, hordozható cserépkályhálya van a nagyimnak. Az udvar pici, ide csináltunk egy fatároló, kamraszerű kis helyiséget, és belül az egyik kissebb helyiségből fürdőszobát. Összvissz 500 E-t költöttünk még plusszba rá, úgy, hogy a mesteremberek mind ismerősök, rokon volt.Ha ez a ház nem a központban lett volna, sztem 2M-ért is meg tudtuk volna venni. Nagyon résen kell lenned, de megoldható. Ügyes vagy, hogy félre bírtál tenni ennyit, igazad van nekem se kéne hitel, akkor inkább albérlet örök életemre..
2010. márc. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm mindenkinek a választ.

Első, igen, arra én is gondoltam rögtön, hogy a segíjkéből és bűnözésből élő népességet kerülném. A "kultúrájuk" trendi pesti szociológusok és antropológusok számára érdekes lehet, én viszont közelről ismerem őket, így súlyosan utóítéletes vagyok. =)


A nagyvárosiságot nem úgy értem, hogy mindenem a pörgés (na jó, ellenemre sincsen), laktam már Indiában kisvárosban, ahol sokak lételeme volt a pletykálkodás, hanem úgy, hogy én ugyan nem értek a tetújavításhoz meg az állatokhoz.

Inkább valami csendes, erdőhöz, patakhoz közeli részt keresnék, mint a falu központját, dolgozni pedig főleg a gép előtt ülve dolgoznék, szóval villany és szélessáv kell, a többi nem érdekes.

2010. márc. 6. 17:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad merrefelé akarsz vásárolni az országban.

Mert pl mifelénk 5 M alatt egy faluban sem kapsz semmi lakhatót.

2010. márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!