Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szabad-e adásvételi szerződés...

Szabad-e adásvételi szerződés nélkül foglalót fizetni? Egyáltalán annak számít-e?

Figyelt kérdés

Életem első lakását venném, még csak most kezdődik az ügyintézés, de sajnos már most remegnek a kezeim és az idegösszeomlás szélén vagyok... Megmondtam az ingatlanosnak, hogy csak Január elején fogok tudni szerződést kötni, egyrészt mert nem érek rá, másrészt majd addigra kiderül, hogy kapok-e családon belül kölcsön, vagy banki hitelt kell-e intéznem.

Mégis az ingatlanos elég erőszakosan rábeszélt, hogy menjek ma be, fizessek foglalót, és akkor leveszik a hírdetést. Sajnos nagyon gyámoltalan tudok lenni ilyen ügyintézésben, és sokszor rábeszélnek dolgokra.

Na most a kérdésem az, hogy ha szerződést nem írok most alá, akkor ez valóban foglalónak számít-e? Gondolom egyszerűen csak írunk egy papírt, odaadom a pénzt és ők leveszik a hírdetést. A legtöbb helyen azt írják, hogy a foglaló 10% körül szokott lenni, ehhez képest az ingatlan értékének csak 2,5%-át kéne most odaadnom.

Fogalmam sincs mit csináljak, nem merem már lemondani a találkozót, és annak ellenére, hogy szeretném a lakást, nagyon bizonytalan vagyok, hogy nekem most ki kell-e ezt fizetnem, főleg hogy az ingatlanos már a telefonban közölte, hogy azt akarja ráírni, hogy nekem Január 4.-én alá kell írnom a szerződést. Ő nagyon sürgeti az ügyet, és mindig azzal jön, hogy sokan nézik meg a lakást, és az eladónak is bármi közbejöhet mert nagyon beteg a férje.

Legszívesebben én is a lehető leghamarabb túllenék rajta, mert nekem is kikell költöznöm 2 hónapon belül, de nagyon bionytalan vagyok.



2015. dec. 22. 10:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Foglalót semmire sem szabad adni,legfeljebb előleget ."

Igen,bohóckodó vevőnek nagyon jó,hiszen bárminkor visszatáncolhat,értelmes eladó kizárólag foglalót fogad el.

2015. dec. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az ingatlanos a jutalékát akarja, az szokott 2,5 % lenni. Biztos kikoltekezett karácsony előtt :). Én nem adnám neki oda. Igen, lehet, hogy szandeknyilatkozatot akar alairatni, az nem gond. De foglalót csak ügyvéd előtt, és a jelenlegi tulajdonos abból tökéletesen ki tudja fizetni az ingatlanost. Ne hagyd, hogy siettessen. Kérd meg, hogy fogja vissza magát, és intézd el szépen a te tempodban. Leveszik a hirdetest vagy sem, január első két hetében a kutya se fog menni lakást nézni. Az már a tied!
2015. dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Most kapcsolok. Foglaló előtt ki ne fizesd az ingatlanost! Mi van, ha te gondolod meg magad, vagy az eladó (veled kapcsolatban)?
2015. dec. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nagyon visszataszító, hogy ennyire nyomul az ingatlanos, eléggé elvette a kedvem. Legutóbb mikor felhívtam, megmondtam neki, hogy majd januárban keresem. Én! És azt is megmondtam, hogy nem érdekel ha hirdeti és más érdeklődő is van.

Ehhez képest az előbb csörög a telfonom, na ki hív? Hát a kedves ingatlanos hölgy. Nem vettem fel, nyakig ülök a munkában, nem hiányzik, hogy megint kierőszakolja belőlem, hogy holnap menjek aláírni.

Már arra is hajlok, hogy hagyom az egészet, és megnézek még pár ingatlant. Ha nem találok gyorsan, max beköltözöm addig anyámhoz.

2016. jan. 4. 17:51
 15/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak korrekt akart lenni, és azért hívott, hogy van egy újabb vevő, de nem akar veled kitolni, és másnak eladni, ha már eddig jutottatok a tárgyalásban.

De ha nem érdekel ez az egész lakásvásárlás, hát te tudod.

2016. jan. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Persze az benne van, de az előzményeket figyelembe véve nem arról van szó. Hanem már a karácsonyi szabim előtt rámakart erőszakolni három különböző időpontot, hogy írjak alá. Plusz nem tudom írtam-e korábban, de miután lemondtam a dec 22.-i aláírást, az ingatlanos felhívta anyámat...! Alapból ez nem normális szerintem, nem egy tizen/huszonéves gyerek vagyok, és neki annyi köze van az egészhez, hogy még november elején ő intézett nekem először időpontot, és úgy tűnik az ingatlanos elmentette a számát. Azt nem tudom mit mondott volna, mert anyám nem vette föl, épp a világ másik felén volt ahol 500 ft a hívásfogadás percenként.
2016. jan. 5. 09:59
 17/18 anonim ***** válasza:
12 vagyok. Ha lesz egy nyugodt perced gondold át hogy tényleg jo-e, megfelelő-e neked az a lakás, tényleg szeretnéd-e. Kicsit tedd félre addig az ingatlanost és a feszültséget, amit okozott. Ha döntesz a lakással kapcsolatban, a másik már könnyű lesz. :)
2016. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 szonata válasza:
A sürgetős, erőszakos ingatlanossal vigyázz a jövőben is. Neki nagy pénz üti a markát és ezért hajt, ráadásul számlát sem ad, elteszi a pénzt és többé nem látod. Azzal ijesztgetnek, hogy ha számlát kérsz nagyobb lesz az összeg az áfa miatt. Kevés a korrekt, becsületes ingatlanos. Nagyon óvatosnak kell lenni!
2020. júl. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!