Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvehetem anyámtól a szobámat?

Megvehetem anyámtól a szobámat?

Figyelt kérdés
Az ingatlan az ő tulajdonában maradna, kivéve a szobámat, mert az az enyém lenne. Jogilag ez megoldható?

2016. jan. 16. 04:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ahogy írják, meg kellene osztani az ingatlant, ami igen húzós lenne pénzben, ha lehetséges lenne.

De mivel egy önálló lakáshoz mindenféle dolog elő van írva (fürdőszoba, wc, konyha, stb.) ezért nem lehetséges a megosztás.


Az megoldható, hogy társtulajdonos leszel az ingatlanban, és ez alapján a tiéd lesz a szobád. Ahogy pl. elvált házastársaknál is szokás a lakás megosztása.

Ha tudod bizonyítani, hogy munkát és pénzt öltél a ház felújításába (tanúk, számlák), akkor perelheted is a mutert, hogy ezt fizesse ki neked, vagy helyette írassa rád az ingatlan egy hányadát. (Persze, csak ha végleg össze akarsz veszni vele.)

2016. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Igazából megoldást nem jelentene ebben a helyzetben a felosztás. Valószínűleg úgysem menne bele, de ha mégis, akkor is ugyanúgy stresszor maradna az életedben.

Mennyi idő, amíg el tudsz költözni?

2016. jan. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Hát akkor a megosztás kizárva. A társtulajdonlás is jó nekem, ha ez garantálja, hogy nem rakhat ki kedve szerint az utcára. Ez működne? Szerintem meg tudnám vele beszélni, hogy az ingatlan 1%-át hadd vásároljam meg tőle. Feltéve hogy ennyi elég ahhoz, hogy ne rakhasson ki.


Egyébként egy ideje minden elvégzett munkáról képet és videót csináltam, azzal párhuzamosan ahogy elkezdett változtatni a kommunikációján. De perelni nem fogok, legfeljebb emlékeztetni őt, ha elfelejtené mennyit segítettem. Szerintem 2-5 év múlva tudnék elköltözni, ha addig nyugalomban tudok "építkezni".

2016. jan. 17. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!