Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten a VIII. kerületben...

Budapesten a VIII. kerületben a Népszínház utcának a II. János Pál Pápa tér felé eső része milyen környék? Elég régi véleményeket találtam csak, azok is igen vegyesek voltak.

Figyelt kérdés
Ott tervezünk lakást venni, az ablakok a Bérkocsis utcára néznének, évekig itt laknék, ezért is teszem fel a kérdést. Nagyon szívesen olvasnék bővebben kifejtett, hosszabb válaszokat. (Egyébként a BME-re fogok járni, de a lakásárak az utóbbi időben azon a részen teljesen elszálltak, sajnos.)

2016. febr. 15. 08:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Kéregető koldusok, sok cigány, csencselő kábszeresek. Ne tévesszen meg a hangzatos "II. János Pál Pápa tér" elnevezés. Ennek a térnek szakrális vonzata mindössze annyi van, hogy imádkozol hogy baj nélkül átérj egyik végéből a másiba..

Röviden: nyócker.

2016. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem a legelegánsabb környék, ez tény, de jó a közlekedés. Az árak szerintem az airbnb miatt szálltak el ott, azon a részen bármit ki lehet adni albérletbe és airbnb-n is. Megkéselni azért nem fognak szerintem, emiatt ne aggódj, de az elit valóban nem ott lakik.
2016. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Bár felújították, és tényleg sokkal kulturáltabban néz ki a tér, de azért a környék még mindig borzasztó. Szoktam arrafelé járni, évek óta semmi javulást nem vettem észre. Csak megjegyzésképpen, 6 évig jártam iskolába a Ferencvárosban, ott is voltak érdekes szituációk, de ott mintha jobban haladna a rehabilitáció.
2016. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

A környék egyre jobb, így az árak is mennek felfele. Valóban vannak lepukkant alakok, de nem bántanak, tapasztalatom szerint kevesebb mint néhány éve, tisztul rendesen a környék. Tudom mert 8keres lakó vagyok. Autóm is van, ott álltam a ház előtt azzal sem volt gond, mivel a 8ker be van kamerázva, így kevesebb autót visznek el mint pl. Zuglóban (előtte ott laktam és ott akadályoztam meg kocsilopást!). Otthontérkép 2014-es kocsilopási statisztika szerint pl. Zuglóban majd 3x annyi kocsit vittek el mint 8kerből:

[link]

Zuglóban mindkét szomszédomat kirámolták, folyamatosan lopták a (lelakatolt!) bicajokat a házból és olyan is volt, hogy rohamrendőrök csengettek be hozzám, hogy egyik szomszédomat váratlanul tudják meglepni.

A lakást azóta eladtam, az ottani társasházba beköltözök: ukránok, mongolok, oroszok stb.

Az abból kapott pénzből két lakást vettem a 8kerbe és a fenti malőrök még nem értek itt.

Jókor láttam meg, hogy a zuglói társasház meredeken megy lefele, így eladtam jó pénzér míg lehetett és befektettem a 8kerbe, mert az meg felfele ível, így jobb befektetés.

Kb. 1 hete találkoztam egy volt (zuglói)szomszédommal, aki elmondta, hogy milyen jól tettük, hogy eljöttünk, egyre több a probléma a társasházban, ő is tervezi lecserélni a lakását.

De ha téged zavar, hogy az elkövetkező néhány évben még látni fogsz lepukkant alakokat az utcán (tisztuláshoz, idő kell) és nem kompenzál a várható lakásérték-növekedés, akkor ne 8kerbe vegyél lakást.

2016. febr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nyilván ez a ház lesz az, mert csak ennek néznek a Bérkocsira is ablakai:

[link]


Vagy ezek közül valamelyik:

[link]


Hat évig laktam ott, pár száz méterre onnan, a Nagy Fuvaros utcában.

Soha semmi gondom nem volt, bár szerencsém volt, mert egy olyan házat fogtam ki, amelyben karakán házmester volt ( közös képviselő), aki ott is lakott és rendet tartott. A lakóközösség is normális volt.

A környék merő egy szutyok, tele drogossal, lecsúszott alkesszel. A Népszínház utca büdös, a villamostól zajos.

Sokat javult a közbiztonság, de az egy főre eső kocsmák száma meghaladja az egyet! :-)

Minden sarkon kamerák, erős rendőri jelenlét, így az utcán nem kell félni. Az más kérdés, hogy a háznak milyen lakói vannak, mert egy balhés család egy egész közösség életét meg tudja keseríteni.

Előnye a jó közlekedés, a remek ellátottság, minden a szádban van: orvos, tömegközlekedés, posta, üzletek, éttermek.

Viszont a villamos nagyon zavaró és állítólag a 4-es metró vonal arra vezetése sem tett jót a lakások komfortérzetének.

Vásárlás előtt mindenképpen többször menj el, akár a tulaj tudta nélkül is, és ülj le ott a negálóban egy picit nézelődni, más - más időpontokban menj be a házba, picit figyelj, fülelj...!

Pont az a környék, ahol jól is járhatsz ( mondom, nekem szerencsém volt, és szerettem ott lakni), de el is átkozhatod a napot, amikor az adás-vételit aláírod. Lutri.

2016. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt nagyon fontos megnézni, milyen a többi lakó a házban. Ha összeköltözöl büdös, 10 macskát tartó vénasszonyokkal, egymást késsel kergető nemzetiségiekkel, akkor nehezen fogod tudni eladni később a lakást.
2016. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Inkább költözz a XXII. kerületbe.

Az utóbbi években rendszeresen megfordultan a tér környékén. Kívülről még úgy ahogy, de ha benézel egy egy nyitott ajtón... Inkább menekülnél

2016. febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Laktam ott egy évet, gettó! A szomszédok közt valószinűleg lesz sok apacs, az halál! (Próbáld szép szóval megmagyarázni a 125kg-os irokéz családanyának, hogy a gangos ház belső folyosóján telefonálni este 11-kor nem kúl! Aztán ne zavarjon, hogy pár hónapig az összes családtag leg..ciz ha meglát és görbén néz rád!) Most a migránsok miatt még rosszabb a helyzet, valamikor ősszel sétáltam végig a Népszínházon, valósággal Bronx!


De ne másra hallgass, sétálgass arra sokat, üldögélj a téren egy padon, figyelj.


Még egy gáz dolog, arrafele többnyire csak százéves gangos házak vannak, amikkel sok gond van, van pár panel, azoknak meg a rezsijük iszonyatos. Én nem vállalnám be azt a környezetet csak azért, hogy közel legyek a belvároshoz.

2016. febr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

#4-es vagyok:

"Laktam ott egy évet, gettó!" - Mikor laktál ott és hol? - Diószeghyi és környékén én sem laknék, ott valóban az az van amit írtál. Lakást ésszel vásárolunk! A János Pál Pápa tér környékét össze se lehet hasonlítani azzal.

"gangos ház belső folyosóján telefonálni este 11-kor nem kúl" - na ennél rosszabb volt a zuglói lakásom: az új szomszédomnak volt egy elbaszott, kis méretű kutyája ami mindig ugatott. Estére a konyhába zárták, ők a konyha utáni előszobán túli szobájukban voltak. Az idióta neveletlen kutyára sokszor rájött, hogy éjjel és/vagy hajnalban ugat, ők nem hallottak belőle semmit, mivel jó távolt voltak, a mi hálószobánk és az ők konyhája között egy vékony fal, gondolhatod, hogy majdnem olyan volt mintha bent a hálószobánkba ugat. Amikor kértük, hogy csináljon valamit a kutyával, mert nem tudunk aludni magán kívül ordibált, hogy mit akarunk? ölje meg a kutyáját? Talán mondanom se kell nem cigány volt és zugló egyik szép, előkelő és drága utcája: Abonyi utca, nem lakik ott egy cigány se (jó, most már van ott ukrán, orosz, mongol, kínai stb).

Vagyis rossz szomszéd bárhol lehet és nem csak a cigány szomszéd lehet rossz.

Szerencsére akinek eladtam annak is van kutyája és a régi szomszédaimtól tudom, hogy k.va nagy üvöltözések szoktak ott lenni :)))

Most a 8kerben vettem 2 lakást a zuglói árából és egyik helyen sincs ilyen gond.

Mindkettő kb. a dupláját éri azóta, a zuglóit kb. 15-20%-kal tudnám most drágábban eladni, az áremelkedés miatt.

Nem dicsekedni akartam (tudom annak látszik!) csak tényekkel alátámasztani amit leírtam és sokan lehúztak.


"Most a migránsok miatt még rosszabb a helyzet, valamikor ősszel sétáltam végig a Népszínházon, valósággal Bronx!" - nem tudom mennyire figyelted a híreket, de mostanában túl sok menekült nincs itt.


Kiemelném az előző hozzászólásom (amit sokan lepontoztatok) lényegét:

"De ha téged zavar, hogy az elkövetkező néhány évben még látni fogsz lepukkant alakokat az utcán (tisztuláshoz, idő kell) és nem kompenzál a várható lakásérték-növekedés, akkor ne 8kerbe vegyél lakást."


Vagyis ha van sok pénzed akkor persze vannak sokkal jobb helyek, de annak ára van.

A kérdezőnek számít az ár is (úgy tűnik a hozzászólásából).


Több ismerősöm van aki 8-10 éve jó sok hitelre vásárolt drága lakást, jó helyen, kb. 10 év mire kifizetik és a kamatok miatt kb. dupla annyi lesz a végösszeg, addig én okos eladásokkal/vételekkel már most is sokkal jobban állok. Nekik most van 10 milliós tartozásuk van, nekem többletem. Az irigykedés meg persze megy, mert ők többet keresnek és a többletet tolják a hitelbe, megtakarításuk 0 körüli.

Bármikor és bárhol költözhet melléjük olyan szomszéd aki miatt nem lesz jó ott lakni! Mit fognak csinálni ha agyonterhelt ingatlannal? Hogy adja el? Mennyi lesz a vesztessége? stb. Ha még1x ilyen gondom akad csak átköltözök a másikba, a másikat meg nyereséggel tudom eladni, mert jól fektettem be. Saját tapasztalatból tudom, hogy jó helyen vett lakást mennyire élhetetlené tud tenni egy új rossz szomszéd, aki még sehol sem volt amikor megvetted!

Érdemes mérlegelni, hogy mit engedhetsz meg magadnak és nem eladósítani magad. Ha erődön felül költekezel annak ÁRA van.

Melegen ajánlom a kiszamolo.hu oldalt, sok értelmes cikk van ott.

2016. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

" A János Pál Pápa tér környékét össze se lehet hasonlítani azzal. "


Konkretan a teren laktam, minden felreeso epuletresznel (foleg a parthaznal) es padon a parkban hajlektalanok tanyaztak. A Nepszinhaz utca maga meg egy tragedia, 4 emberbol akit latsz, 1 nem kisebbsegi.


Igen, a metro miatt lehet, hogy fog gentrifikalodni a kornyek, befektetesnek jo lehet, de ott lakni... en megegyszer nem vallalnam be.

2016. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!