Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten a VIII. kerületben...

Budapesten a VIII. kerületben a Népszínház utcának a II. János Pál Pápa tér felé eső része milyen környék? Elég régi véleményeket találtam csak, azok is igen vegyesek voltak.

Figyelt kérdés
Ott tervezünk lakást venni, az ablakok a Bérkocsis utcára néznének, évekig itt laknék, ezért is teszem fel a kérdést. Nagyon szívesen olvasnék bővebben kifejtett, hosszabb válaszokat. (Egyébként a BME-re fogok járni, de a lakásárak az utóbbi időben azon a részen teljesen elszálltak, sajnos.)

2016. febr. 15. 08:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
15%

Mikor laktál ott?

Csak halkan kérdezem, hogy volt ott saját lakásod, amit nem mostanában adtál el? Mert akkor jó nagyot buktál rajta, az utóbbi 1-1,5 évben kb. duplájára emelkedett és nem állt meg az emelkedés!

A János Pál Pápa teret nagyon szépen felújították, folyamatos a rendőri jelenlét. Zuglóban a Városliget mellett laktam, na ott semmi nem történt az elmúlt évtizedekben!

Menekültek már nincsenek a téren, kirekesztették őket az országból is, nemhogy Budapestről.

A metró csak javított rajta (nem is keveset), csomó cikk jelent meg árnővelő hatása miatt.

"Nepszinhaz utca maga meg egy tragedia, 4 emberbol akit latsz, 1 nem kisebbsegi." - Ez barokkos túlzás, megint az a kérdés, hogy mikor?

De szépen felújították a Teleki teret és a Mátyás teret is.

A Magdolna projekt célja az volt, hogy rendbe tegyék a 8ker távolabbi részét, mert ezzel a sokkal jobb helyzetű körúthoz közeli részen is automatikusan sokkal jobb lesz.

A lakosság változás már most is jól látható.

1.5-2 éve vettem a két lakást, azóta mindkét társasházban több lakás gazdát cserélt, minden szempontból jobb lakókra akik ráadásul felújították a lakásokat is.

Az én tapasztalataim közvetlenek és aktuálisak is.

Továbbra is kérdem: mikor laktál ott?

Látom, a fenti hozzászólásom lepontozva, nem gond, sokkal fontosabb, hogy jó döntést hoztam és ezt megpróbáltam mással is megosztani, mint aktuális tapasztalat, információ azoknak akik 8kerben gondolkodnak, ezt persze van aki lepontozással "jutalmazza".

Egy cikk a 8kerről: [link]

2016. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Szabina_1991 ***** válasza:
57%

Ne haragudj, de téged lefizetett valaki, hogy ennyire szidd Zuglót? Amúgy minden résznek vannak olyan helyei, ahol nem túl jók lakni. Én már laktam a 8-ba, 9-be, 10-be és most a 14-be lakom a Bosnyákon. Eddig a legbiztonságosabb a 9. ker Mester utcai lakás volt. Én a 8-ba nem szerettem lakni, bár nem ért atrocitás de mindig féltem estefele hazamenni egyedül és a lakóközösség sem volt jó. A Blahan, II. János Pál pápa téren rendszeresen áthaladtam, vagy vártam a villamost amikor a 10-be laktam. Hát nem volt komfortérzetem, főleg amikor pár roma nő mellettem veszekedve dobálta egymásra a kávét, meg ami a kezükbe került... Mellesleg igaza van annak aki írta, hogy alig van fehér nép. Tele van romával, négerrel, hajléktalannal, a bevándorlók közül is rengetegen tanyáztak erre. Ha még lakást bérelnél, azt mondom oké, mert ha nagyon nem jön be továbbállsz, de szerintem ennél jobb környéken is kapsz lakást ugyanazért a pénzért.


A kamerákról és a rendőri jelenlétről csak annyi, hogy a forgalmas 9,20. ker határán lévő nagykőrösi úti megállóba már kétszer is megtámadtak reggel és egy rendőr se járt épp arra, amikor bejelentést tettem a második után, mondták hogy hát a kamerák sem érnek sokat. És hallottunk-e arról, hogy egy nőt többen is megerőszakoltak a józsef körúton a kamerák alatt?! (Ja nem mondták be, mert romák voltak...) Szóval érdemes megfontolni..

2016. febr. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
40%
Mi pontosan egy éve vettünk egy lepukkant Népszínház utcai lakást, amelyet éppen most újítunk fel, így egy kicsit már ismerem a környéket. Ettől a háztól 4 tömbnyire lakott egy barátom, aki 11 éve vett ott lakást (már eladták), gyakran jártam hozzájuk, így összehasonlítási alapom is van. Szóval: 11 éve még valósággal féltem hozzájuk menni látogatóba, annyi volt a fura alak, és nem is voltak kifejezetten barátságosak. Aztán lassan változni kezdett a környék. Kipofozták a tereket, beindult a metró, elbontották a csarnokot. Sok régi, gyanús hely bezárt. Viszont a közlekedés kitűnő, egyre több egyetemista, főiskolás lakik a környéken, megnyílt az Auróra, amely rengeteg értelmiségi fiatalt vonz. Egyetlen adat csupán: a tavaly vásárolt elhanyagolt ingatlanomnak az elmúlt időszak alatt 10 millió forinttal (!) ment fel az ára, és minden további nélkül kiadható lesz havi 150 000 Ft-ért. Mellesleg a házban van cigány lakó is, (múltkor épp pendrive-ért kiabált fel a feleségének), kutya is, kisgyerek is, a ház előtt jár a villamos, szóval zajlik az élet, mint bárhol másutt. Tudomásul kell venni, hogy ez a lassan átalakuló Belváros, és irgalmatlanul sokat változott az elmúlt 10 évben. Amúgy nem tudom, a hozzászólók közül járt már valaki Bronxban? Én jártam, Queens-ben laktam, és álíthatom, a 8. kerület tündéri kertváros azokhoz képest. Na ja,a Pasarét és a Vár más kategória, de például a mostanában istenített Újlipótváros a kutyapiszokkal, más nemzetiségűekkel tömött ócska házaival semmivel sem jobb. Persze a Teleki környéke necces, bármennnyire rendbe hozták is a homlokzatokat, oda azért nem annyira jó költözni. Mégis: zsebbe kéne dugni végre a nyóckeres előítéleteket, és jobban körülnézni!
2016. febr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
37%

Engem nem nyugtat meg, hogy Amerikában van ami még szarabb.


A Csokonai-Víg kereszteződéstől beljebb a Népszínház utcán én már mindig rosszul érzem magam.


Rehabilitáció ide vagy oda, felül az ember a 99-esre tesz egy körutazást és a hidegrázza, hogy milyen helyek vannak. Nekem ha fizetnének se szálnék le a végállomás előtt.

2016. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Szabina:

"Ne haragudj, de téged lefizetett valaki, hogy ennyire szidd Zuglót?" - kifejthetnéd, ezt nem értem, nem szidtam.

Ezt (is) írtam: "Saját tapasztalatból tudom, hogy jó helyen vett lakást mennyire élhetetlené tud tenni egy új rossz szomszéd, aki még sehol sem volt amikor megvetted!"

"Amúgy minden résznek vannak olyan helyei, ahol nem túl jók lakni." - Ez igaz, de ez pont nem igaz arra az utcára ahol laktam (Abonyi utca, Városliget mellett: érdeklődj, nézd meg, szerettem ott lakni amíg ...), a társasházba költözött közvetlen szomszédom aki nem cigány létére rosszabb volt mint egy balhés cigány.


"Eddig a legbiztonságosabb a 9. ker Mester utcai lakás volt." - Ez egy jó példa! 1996-98 környékén ott tanított egy iskolában az akkori barátnőm. Rengeteg cigány volt az osztályba, sok volt a balhé ott is az utcán is, tanítás után megvártam, a balhék miatt. Mostanra egy jó környék lett, Te magad is biztonságosnak ítélted meg. Ez várható 8ker körút felőli részével, de már most is sokkal de sokkal jobb mint a Mester utca volt annak idején, a mostani lakásár emelkedés gyorsít rajta, mert egyre több szegényebb ott lakó adja el a lakását mert jó pénzt kap érte és vásárol olcsóbb helyen, így tudnak belőle pénz csinálni!


"A kamerákról és a rendőri jelenlétről csak annyi.." - nem mondtam, hogy a kamerák miatt nem történik balhé, hanem azt írtam, hogy "mivel a 8ker be van kamerázva, így kevesebb autót visznek el mint pl. Zuglóban", vagyis KEVESEBB, nem azt, hogy NINCS.

Ha megnézted volna a belinkelt térképet a kocsilopási statisztikákkal, láttad volna, hogy tényekkel támasztottam alá, a kameráknak köszönhetően kevesebb az autólopás 8kerben mint Zuglóban, ez sem "szidás" hanem tény.

"a forgalmas 9,20. ker határán lévő nagykőrösi úti megállóba már kétszer is megtámadtak reggel és egy rendőr se járt épp arra" - ez nem 8kerhez tartózik, de ha már megemlítetted, Kőbánya lepukkant részeiről bejövő forgalom a Népszínházon keresztül jön, így a Népszínház környékén több lepukkant alakot látsz, mint amennyi ott helyben lakik, a kőbányai tranzitforgalom miatt.


"És hallottunk-e arról, hogy egy nőt többen is megerőszakoltak a józsef körúton a kamerák alatt?! ",linket küldenél erről! de írod, hogy "most a 14-be lakom a Bosnyákon" ahol nem rég 56 késszúrással öltek meg egy embert, link:

www.origo.hu/itthon/20151203-gyilkossag-bosnyak-ter-keseles-reszegseg-alkohol-fovarosi-fougyeszseg-vademeles.html

Költő kérdés: az 56 késszúrással kivégezni valakit van olyan rossz mint az általad írt: "pár roma nő mellettem veszekedve dobálta egymásra a kávét". Persze ezzel nem azt mondom, hogy Zugló rosszabb lenne, csak azt, hogy atrocitás, balhé, sőt kegyetlen gyilkosság, akárhol, még Zuglóban is lehet, ahogy 8kerben is. De írtam azt is, hogy pl. Diószeghi utca és környéke nagyon gázos, nem laknék/vásárolnék/bérelnék ott semmit, arra biztos, hogy sokkal több balhé van mint máshol, de nem igaz a teljes 8ker területére. Az ugye megvan, hogy a Nemzeti Múzeum is a 8kerbe van, hogy a Palotanegyed is nyócker.


Még1x: Zuglót, Abonyi utcát szerettem amíg nem költözött oda mellém egy nem cigány szomszéd aki ellehetetlenítette az ott lakást (és ez bárhol megtörténhet).

2016. febr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szabina_1991 ***** válasza:

Igazából az egész levelem nem neked szólt, csak az első kérdés, nem is akartam dühöt kiváltani ezzel, uh bocsi ha félrevezető volt. A többivel kapcsolatban leírtam a tapasztalataimat. A megtámadást is a bekamerázásra és rendőri jelenlétre írtam, mert általában mindenki ezzel jön hogy huuhhh rehabilitált és bekamerázott... Linket nem tudok küldeni, nekem egy rendőr barátnőm mondta el, de nyilván a roma támadások nem kerülnek címlapra, elhallgatják őket.

A Bosnyákra nem írtam hogy nagyon biztonságos, bár én szeretek itt lakni, konkrétan a buszmegállók mellett, de tudom és látom hogy ez is egy "parasztelosztó". A 8 kerről sajnos jót nem tudok írni, voltam minden részén, sőt a Szigonyba laktam, ami elvileg jobb, mint a népszínház, hát egyik sem jó, sehol sem érzi jól magát az ember, akármit mondunk. A mocsok és bűz kiábrándító, illetve a mellé társuló hajléktalan bandák is, a viselkedni nem tudó romákkal együtt. (Mert nincs bajom a romákkal, akik ismerik és alkalmazzák a szabályokat én is rengeteget tanítok közülük)


Végszónak annyi, hogy megtapasztalás.

2016. febr. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szabina:

"nem is akartam dühöt kiváltani ezzel" - nem vagyok dühös, csak vitatkozok és válaszolok .

"sőt a Szigonyba laktam, ami elvileg jobb" - nem tudom melyik részén laktál, de sajnos a Szigony nem igazán jó, emiatt amikor lakást kerestem azt a rész elkerültem, annyiból "jobb" mint a Népszínház, hogy a külső kerületek tranzitforgalma nem azon keresztül megy, de mindent figyelembe véve rosszabb mint a Népszínház utca, sőt, a Népszínház utca rehabilitációja is útban van:

[link]


A 2000-es évek elején az Abonyi utcában is (akkoriban vettem) kb. 300eFt/nm feletti árak voltak ott, most is.

8kerben 100eFt/nm körüli áron volt, most 300eFt/nm és a lakosságcsere is felgyorsult az árak növekedésével(okát írtam már). De persze, gettós részben továbbra sem érdemes venni.


"Végszónak annyi, hogy megtapasztalás." - Tapasztalatom: most jobb szomszédaim vannak, mint Abonyi utcában volt és az itt lakás ráadásul sok pénzt "hoz" annyit, mintha dolgozni járnának a lakások, így elnézem nekik, hogy nem sznob helyen vannak :D

2016. febr. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!