Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy lepukkant, régi házat...

Egy lepukkant, régi házat érdemes megvenni nyaralónak?

Figyelt kérdés

Néztem ilyeneket, jó lenne szabi alatt valami nyugis faluban ellenni. Ezek a házak általában azért olcsók, mert már majdnem összeomlanak, vagy el lehet bennük lenni? Van tapasztalatotok ilyennel?

Én még egy zártkerti pincében is elalszok, ha közel a Balaton. Csak mikor olcsó ingatlant lát az ember,pl Balatontól nem messze, elgondolkozik, miért akarják olcsón eladni.


Mire kell figyelni, amikor ilyet nézek?


2016. febr. 23. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Például ne penészesedjenek a falak mert káros a légutakra. Vagy hogy tégla vagy kő legyen a fal.

Én is szívesen pihenek a falu széli üres, szomszédmentes házban. Az ilyen téglaépületet jól karban lehet tartani. A tetőcserép legyen mindig hiánytalan, mert ha egy is hiányzik akkor könnyen alákap a szél és lever többet is, majd a padlás beázik. Ja és a legfontosabb, legyen rezsimentes. Mert pihenni megy oda az ember, nem mások profitját termelni. Előnyös ha van fúrt kút házi vízművel. Hogy a gyerekekre ne kelljen szólni ha nyáron napi háromszor cserélik a vizet a kerti medencében vagy ha öntözni kell a hobbikertet. Ha van hozzá föld vagy nagy kert az nem baj, mert sokféle ízletes gyümölcs megteremhet benne és a gyerekek is imádnak saját erdőben játszani és mókusokat, sünöket és fácánokat nézegetni. Nekem az tetszik amelyik olyan mint a szülői ház, vagyis a szomszédok minél messzebb laknak minden irányban. Valamint akár meztelenül is lehet napozni az udvaron mert nem kell tartani attól hogy egy lélek meglátja. Na ilyen feltételekkel már lehet pihenni.

2016. febr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A nagy kertet gondozni sem árt ám, második... A közelünkben van egy csomó nyaraló, az egyik csak telek, sose néz rá a tulaj, a szomszédja nem is örül neki, hogy a gondokozott kertje mellett óriási gaz van...


Ha nagyon olcsó, akkor már a telek miatt is megéri, de azért nyilván jobb, ha nem akar összedőlni. Hogy miért olcsó, annak ezeregy oka lehet, de valószínűleg nem áll a helyzet magaslatán a ház, jól meg kell nézni, mi a helyzet, s ha akarsz vele valamit kezdeni, akkor jó alap-e arra vagy pl. vizesedik is, más baja is van, jobb lebontani...

2016. febr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Hát pont beleszerettem egy házba ami nagyon olcsó is volt, de tök penészes a fala a kép tanúsága szerint. Gondoltam azt ki lehet irtani.

Komfort nélkülieket is kínálnak, na gondolom, azokban még pottyantós budi sincs.

2016. febr. 23. 23:26
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es, igen, általában nagy kerttel vannak ezek az olcsó házak. Nekem igazság szerint egy körbekerített fekhely kell, ami nem vet fel problémákat, és nem kell eljárni gondozni.
2016. febr. 23. 23:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel évtizedekig volt balatoni nyaralóm ezért nem foglak rábeszélni, mert tudom a hátrányait.

Aki azt hiszi, hogy a nyaraló az úgy várja ott egész évben pöpec módon mint a filmekben, (hogy csak odamész, kifekszel napozni és néha leslattyogsz a Balatonhoz) az nagyon téved.

Először is X millióért megveszed/felújítod/átíratod/ügyvéd stb, de ezen kívül is még RENGETEG költsége van.

Pl. karbantartás, adók, kukadíjak, állandó pótlása az ellopott fűnyíróknak és egyebeknek stb...

Mert esélyes, hogy állandóan feltörik és minden mozdíthatót elvisznek.

(...és még örülhetsz, ha nem szedik darabjaira a házat is, a kerítéssel együtt.)


Amúgy már csak egy hétvégi lemenet is 10-20 ezer Ft. (pl. 10 napos autópályadíj, üzemanyag stb.)

Azután nyaralás helyett amikor lemész füvet fogsz nyírni, gazt fogsz irtani és szúnyogokat fogsz csapkodni, éjjel meg vadászhatod százszámra a méretes keresztes és egyéb pókokat.

Ha meg elhanyagolod, akkor rendszeresen felszólít/megbüntet az önkormányzat.


Vagyis minden évben sok százezer Ft lesz a költséged, amiből már bárhol nyaralhatnál a nagyvilágban.

...és gondtalanul.


Természetesen nem kell elhinni amiket leírtam, hiszen mindössze csak 25 évig volt ott nyaralóm.


Kis adalék:

[link]

[link]

2016. febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nekem az tetszik amelyik olyan mint a szülői ház, vagyis a szomszédok minél messzebb laknak minden irányban. "


Na pont ezt szeretik a betörők is!!

2016. febr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elég kemény válasz, el is vette a kedvem. Azt gondoltam, a régi ("felújítandó"-nak hirdetett) házakkal nem sok gond van, betörni oda úgysem akarnak, mivel le van pukkanva és nincs ott semmi, aludni pedig lehet benne. Nem kellenek extrák sem, mivel egyedülálló vagyok,még akár a fürdőszoba hiánya is belefér, ha csak fürdeni megyek le a Balatonhoz.
2016. febr. 24. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Hol laksz, és mennyi pénzed van erre?


Ha pesti vagy, akkor a balatonnál sokkal közelebb, olcsóbban is találsz, a kisdunánál, pl. Ráckeve, Lacháza, ott a Duna (szinte állóvíz), lehet fürdeni, csónakázni és még nem is olyan zsúfolt mint a Balaton.

Ide 40-50 perc alatt leérsz, ezért gyakrabban is lemehetsz.


Természetesen amit az #5 leírt, azt vedd figyembe, egy telekkel munka is van. Épp elég munka 500nm-t is rendben tartani!

2016. febr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom, és maximum egymilliót szánnék rá. Nem zavar a lepukkant állapot, az esetleges vizesedés, egy szálláshelyre tartanék igényt, ahonnan a Balaton gyalog, busszal, vonattal elérhető. Kis telekkel és persze ahogy szó volt róla, tehermentesen. Nem akarom felújítani sem, ha nem muszáj. Nagyon kötődöm a Balatonhoz, tehát mindenképp a közelében szeretnék valamit.
2016. febr. 28. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!