Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen hátrányai vannak egy...

Milyen hátrányai vannak egy ikerháznak?

Figyelt kérdés
Egy földszintes, pár éve épült ikerháznak a feléről van szó, külön kettő részre elkerített kerttel. A közös fal menti helyiségek: előtér, fürdőszoba, kamra, konyha (+kerti tároló) A 3 szoba, nappali-étkező, folyosó mind távolabb van a másik házféltől. Valaki lakik ilyesmi épületben? Mik a tapasztalataitok? A számlákat például közösen kell fizetni a szomszéddal?

2016. máj. 23. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lakok ilyenben, viszont építőiparban dolgozom és sok ikerházat is építünk, a mérőórák külön vannak természetesen minden közműnek, nincs közös költség ezeknél úgy tudom. Én pl olyan ikerházban nem szívesen laknék (bár még mindig fényévekkel jobb egy panelnál) ahol jobbról, balról másik lakás vesz körbe, egyszerűen nekem kell a szabadabb tér, a kilátás ennyi...A lakásokat elválasztó falak nálunk a főfallal megegyező vastagságúak, szóval minimum 30-as tégla. Az emeleten sok helyen (attól függően milyen tetőszerkezetet építettek rá) van egy feljáró a padlástérbe, itt nincs semmi, csak általában a szigetelés és padló, nah ez sok helyen nincs leválasztva, szóval felülről átjárhatóak a lakások, bár lehetséges utólag leválasztani őket, pl kartonnal vagy osb lappal, de talán ez tűzvédelmi szempontból nem előnyös. Persze van ahol másfajta tető került rá és teljesen privát ez a rész is. Az alsó szintek szerintem rendben is vannak ezeknél, a tetőnél lehetnek gondok ha nem lett megfelelően szigetelve, de ez minden tetőtéri lakásra igaz. Még személy szerint a lépcső feljárót látom elég szűkre tervezettnek sok ilyen lakásban, ráadásul ha még fordulót is raknak bele akkor csak szorosan a fal mellett lehet fel le közlekedni, és ha betonból van kiöntve változtatni se nagyon lehet rajta később. Sok ilyen lakást nem megrendelésre csinálnak, csak megveszi a vállalkozó a telket aztán gyorsba felhúzatja, gyors haszon reményében, láttam már sok összecsapott munkát, jól meg kell nézni őket.
2016. máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Külön tulajdoni lapon van, külön helyrajzi száma van? A telek osztott vagy osztatlan közös tulajdon? Annyiféle ikerház van... Annyi biztos, hogy a társlakónak elővásárlási joga van, hogyha piacra kerül az ikerház egyik fele.
2016. máj. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!