Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Gyökeresen eltérő, de különböz...

Gyökeresen eltérő, de különböző negatív vélemények építészektől. Mi ebben a ráció?

Figyelt kérdés

Áruljuk a házunkat. Elég olcsón, mert mielőbb költöznénk. Volt is rá már vagy öt olyan érdeklődő, akiknek mind nagyon tetszett. Jöttek kétszer-háromszor, tervezgettek, minden apró részletet megbeszéltünk, nagyon lelkesek voltak. Szerződéskötés előtt eljönnének az építész barátjukkal/ismerősükkel/évek óta meglévő családi építésszel, hogy véleményezze, mondták.

Jöttek, körbefutottak kb. 10 perc alatt, elmentek.

Aztán már csak telefonon közölték, hogy az építész lebeszélte őket a vásárlásról.

Az indokok teljesen különbözőek voltak. Olyan lehetséges hibákat mondtak, ami nem felel meg a valóságnak. Mind mást. És mondom, nem fennálló hibákat, hanem olyanokat, hogy lehet, hogy ez volt meg ez lesz stb. Amit az egyik mondott, a többi meg sem említette, hanem egészen más lehetséges hibát hozott fel.

Ismerjük a házat, mi építtettük és tudjuk, hogy ezek, amiket mondtak, sületlenségek. 8 éves házról van szó, minden a rajzok szerinti és átépítve, bővítve nem lett.

És persze hiába mondjuk, hogy de hát erről-arról szó sincs, mert akkor látszana, előjele lenne, nyoma lenne, nekünk ilyenkor már nem hisznek. Ha lenne a háznak bármi hibája, és úgy eladnánk, akkor tudom, hogy a mi felelősségünk lenne, és nem szeretnénk senkit becsapni aztán évekig pereskedni.

Értetlenül állunk a dolog mögött.

Csak arra tudok tippelni, hogy nem vállalják be a barát-építészek a felelősséget, inkább hibalehetőségeket vázolnak fel, nehogy mégis gond legyen, mert akkor ő lesz a hibás a vevő előtt. De ez nagyon durva, inkorrekt dolog, ha belegondolok.

Szerintetek mi a helyzet itt ezekben az esetekben?


2016. aug. 3. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Rajzok alapján is lehet szar, rosszul élhető házat építeni. Puszta alaprajz is lehet szar, nem javasolt, ami alapján lebeszéli egy jó építész az embert, akkor is, ha műszakilag oké.


Azért, ha már ötöt lebeszélt öt különböző építész, akkor valami biztos nem jó, vagy benne van a pakliban, hogy gond lesz vele, ráadásul akkora, hogy nem járnak jól a házzal. Persze mindenki szereti a házát, büszkre ár, mint egy épített gyerek olyan tud lenni, de azért, ha több különböző ember nem javasolja megvételre, akkor el kell fogadni, hogy sok sokkal jobbat is lehet nála találni.


Legalább szóltak, nem csak eltűntek.


Sok vevő nem is visz szakembert, csak megveszi, aztán később szívja a fogát, nyugi előbb-utóbb a tiéteket is megveszi majd egy ilyen, akinek ránézésre megtetszik és majd azt hiszi jól jár vele.

2016. aug. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Amikor terveztettük, a mi építészünk nagyon jó ötleteket adott, éppen az élhető ház megteremtése érdekében. Beláttuk sok mindenben, hogy igaza van, megfogadtuk a tanácsokat és eszerint lett tervezve és építve a ház. Továbbá ez nem az első házunk, amit előzőleg hiányoltunk, arra ebben figyeltünk. Pl. kamra, külön WC, jó szigetelés...

Ha az elrendezéssel van gond, azt az érdeklődő rögtön látja, hogy beleillik -e az elképzelésébe a ház, helységek mérete stb.

Azt pl. mire érted, hogy "lehet később gond"? Ha valami úgy van megépítve, ahogy azt meg kell építeni, tehát a szabályokat figyelembe véve, minőségi anyagokból, akkor milyen gond az, ami lehet hogy lesz de lehet hogy nem? Nem értek hozzá, ezért elképzelésem sincs, hogy ez hogy van, de nekem nem logikus.

Ha 5-en nagyjából ugyanazt a hibát vagy hibalehetőséget elmondanák, akkor érteném én. De mi az oka, hogy egészen más okokat hoznak fel? És olyat, amit meg tudunk cáfolni? Pl, hogy szerinte beázott a középső szint. De hát tudjuk, hogy sosem ázott be. Semmi nyoma nincs is ennek. Teljesen alaptalan.

Az utolsó bekezdésed rosszmájú.

Nyilván lehet jobb házat is találni meg rosszabbat is. Nem vagyok elfogult. Ismerem a ház hátrányait, de sok előnye is van. Amit vennék, annak is van előnye is és hátránya is. Szerintem nincs hibátlan ház, és ehhez nem kell építésznek lenni. Vagy ha igen, akkor jó mélyen bele kell nyúlni a tárcába.

2016. aug. 3. 18:07
 3/11 anonim ***** válasza:
Hívj el egy teljesen független építészt, menj be a házadba mintha egy barátod lakna itt,és meg akarnád venni (azon az áron amiért te árulod) és várd meg hogy mit mondd.
2016. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Nézd, mondhatod, hogy rosszmájú vagyok, de ha ÖT különböző embert ÖT különböző építész egészen egyszerűen lebeszélt a házadról, akkor tényleg el kell gondolkodnod azon, hogy a többieket is le fogják beszélni és reménykedni, hogy lesz majd valaki, aki nem hoz szakembert, csak megveszi.


Az, hogy neked egy problémát mondtak telefonon, nem azt jelenti, hogy mást nem mondott nekik az építész. De ezek szerint több baj is van és mindenki úgy látja.

2016. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szóval akkor úgy kellene értelmeznem a dolgokat, hogy 5 féle baja biztosan van a háznak, csak hát véletlenül épp öten másfélét emeltek ki. Ha jön még 5 "szakember", aki megint mást mond, akkor ez is tuti, tehát akkor már elmondhatom, hogy olyan házat árulok, aminek 10 féle baja van. Mondjuk hogy dönthető el, melyik a megbízható szakember és melyik nem? A te szakértői szavadban nem bíznék a stílusod alapján, kedves első válaszoló, mivel belekapaszkodsz a legnegatívabb mondatomba és azt szajkózod, segítő szándék nincs benned, csak lehúzóerő.

Az a fontos neked a válaszadásban, hogy erősítsd, az építész nélküli házvásárlás balek dolog és az építész tévedhetetlen, még ha követhetetlen is, amit mond. Nyilván te is ebben az iparágban tevékenykedsz, és vigyázol a renomédra. Ami nem is baj, de szimpatikusabb lenne ezt segítő szándékból adott tanácsokkal, javaslatokkal tenni, nem fellengzős flegmázással.

A többi, amit írtam, figyelembe sem veszed.

Azt meg így már végképp nem értem, hogy mit gondoljak akkor arról az építészről, akit szintén egy vevő hozott, és ő azt mondta, a ház a nagykönyv szerinti, minden rendben vele. Szó szerint idéztem. Ők meg is vették volna, de az ő vevőjük visszalépett, így nem tudtak nekünk fizetni, most ismét árulják a lakásukat.

Szóval akkor így hívjon az ember építészt? Mert ezek szerint őket rábeszélte volna az építészük egy olyan házra, ami tele van hibával.....

2016. aug. 4. 10:35
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló, köszönöm szépen, ez valóban jó ötlet. De tartok tőle, ha én is hívok három építészt, három féle véleményt hallok. Az ingatlanos ismerősöm szerint ez igen gyakori, és állítólag nem csak építésszel, hanem ügyvéddel is ez a helyzet, tehát a szakemberek egész más véleményeket mondanak ugyanarról az ingatlanról.
2016. aug. 4. 10:39
 7/11 adam ba válasza:

ISTENKÉM

Az az épitész csak haver...igy akar alkudni

2016. aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 adam ba válasza:

Remélem sikerül eladnod annyiért amennyiért

szeretnéd

2016. aug. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Az az épitész csak haver...igy akar alkudni"


Ha alkudni akarna, akkor nem azt mondaná, hogy ne haragudjon, de az építészünk azt mondta, hogy pl ez és ez a baja van, és ne vegyük meg. Akkor azt mondaná, hogy láttott egy-két hibát, úgyhogy ezért ennyit adnánk érte. És kezdenének alkudni. Az nem alkudozás, hogy figyelj, mi ezt nem vesszük meg, szia.

2016. aug. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kérdező, nem laikus vagyok, nem ebben az iparágban tevékenykedek és semmilyen renomémra nem kell vigyázni. A válaszaimban azt erősítem, hogy ha öt darab szakember lebeszélte már a lehetséges vásárlóiadat a házadról, akkor vagy a házaddal vannak tényleg gondok, vagy csak simán olyan nagyon túl áraztad, hogy úgy voltak vele, erre még alkudni sincs értelme, ennyi pénzért sokkal jobb házakat tudtok venni.
2016. aug. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!