Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosok miért ennyire...

Az ingatlanosok miért ennyire használhatatlanok?

Figyelt kérdés

Épp lakást szeretnék venni BP-en. Nagy sajnálatomra kb. minden hirdetést ingatlanosok adnak fel, esélytelen a tulajdonosokig eljutni, hogy legalább érdemben lehessen beszélni.


De oké, kénytelen kelletlen el fogadtam. Utána bosszankodtam egy sort, hogy címek nincsenek, a hirdetésekben következetesen a jó környékek vannak megjelölve, de mivel jól ismerem a környéket 1-1 külső fotóról simán felismerem, hogy 15 km-el odébb van az ingatlan ..


Kiválogattam 5 egész ígéretes lakást ami tetszett, akkor telefonáljunk. 3 ingatlanost 4 napig nem lehetett elérni, csak cseng, vagy diszpécserközpont visszahívást ígér. Természetesen egyetlen egy sem hívott vissza soha. A maradék kettő 4-5 (!) próbálkozás után felvette. Az egyik SEMMIT nem tudott mondani az ingatlanról, de majd "beszél a tulajjal és visszahív". Azóta is hív. A másik mondta már nem éri el a tulajt de nem tudja levenni a hirdetést mert szerződésben vannak - remek.


Bementem az ingatlanosok irodájába is, mondom hátha... Előadtam a fiatal srácnak, hogy mit szeretnék, kp-ra vennék XX-ért, ekkorát és akkorát ilyen kritériumokkal. Jó, 3-4 óra múlva küld pár ajánlatot. 2 napig se híre se hamva, hiába hívom nem veszi fel a telefont. Végül küldött egy e-mailt, hogy nem talált egyetlen egy ingatlant sem ami megfelel a kritériumaimnak... Gyorsan felütöttem az ingatlan.com -ot, kb. 20 felel meg neki az alapján, amit leadtam neki..


Egy szóval nem értem. Ennyire jól élnek az ingatlanosok, hogy még minimális erőfeszítést sem tesznek a 3-5%-os jutalékukért? Vevőként is halálosan bosszant de eladóként tuti kiakadnék, ha ilyen nemtörődöm módon kezelnék a dolgaim, elérni nem lehet őket, szemmel láthatóan nem dolgoznak, de a markuk gondolom tartják ha valahogy mégis beesik egy vevő..



2016. márc. 3. 21:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen igazad van. Egy ideig én is voltam ingatlanos.Az a gond,minden előképzettség nélkül, bárkit felvesznek,egy hét a betanítás. Sokan két hét után otthagyják, kevesen maradnak a szakmában. Nem a segíteni akarás a cél,hanem az eladók lehúzása, óriási jutalék (minek csak egy kis része megy az ingatlanos zsebébe - a többit az iroda viszi).Csak nézek, mikor azt látom,hogy gyémánt fokozatú ingatlanos hirdet egy ingatlant kép nélkül, vagy 1-2 rossz képpel (lefényképezi a rossz kerevetet), hiányos szöveggel,vagy szöveg nélkül, és természetesen elérhetetlenek. Olyan is van,aki még bunkó is. Szerintem ez azért van, mert nagy a munkanélküliség, és sokan kipróbálják magukat,de 100 ember közöl egynek való.

Egyébként intelligens,kultúrember egyedül is el tud adni egy ingatlant -pláne Pesten, akár egy hét alatt is. Inkább idős nénikéknek, alul iskolázottaknak, vagy problémás ingatlanoknál van szükség ügynökre. Nem is értem, sok eladó miért fél annyira, ha netre fel tud tölteni képet, és össze tud rakni egy mondatot,ugyanolyan eséllyel indul az ingatlana -ha nem jobban, mint ha ügynök hirdeti. És az ingatlant az eladó ismeri a legjobban. Egy húszéves kislány,vagy egy nyugdíjas néni ugyan mitől adná el jobban,mint mi? Sokan az alapfogalmakkal sincsenek tisztába.

Komolyan mondom,legszívesebben nagyon megszigorítanám a szakmát, mert a nagy átlag kb. porszívó ügynök szinten van. Minimum OKJ bizonyítvány,és sokéves tapasztalat kellene hozzá.És elhivatottság. Sajnos a kutyaütők miatt olyan nehéz az ingatlan vásárlás.

2016. márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Az ingatlanos elég alja egy szakma. Nem annyira gáz, mint taxisnak lenni, de már majdnem.
2016. márc. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Nem a segíteni akarás a cél,hanem az eladók lehúzása"


Ez tiszta sor, de ehhez nem az eladó lelkével kell foglalkoznia, hanem vevőt kell felhajtania. Az eladót csak addig kell masszírozni amíg aláírja a szerződést... De szemmel láthatóan csesznek a vevőre is.

2016. márc. 3. 22:44
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Most az egyszer azt kell mondanom, hogy a közösségi média lehet a megoldás. Facebookon több ingatlanos csoport van, nézz ott szét. Persze nem lehet olyan könnyen keresgélni mint direkt erre szakosodott oldalakon, de ha ennyire sz..r a helyzet.


Amúgy nem lehet, hogy csak azért fogsz mindig ki ilyeneket, mert az az ingatlan, olyan árban és paraméterekkel amit szeretnél, valójában nem létezik?

2016. márc. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Anno volt barátnőm is dolgozott ingatlanosként, hát mit ne mondjak gőze nincs róla egy ház mitől is ház vagy hogy is fogalmazzak pl...ilyen alap dolgokat illene tudni milyen vastagok a falak, milyen építő anyagokból áll a ház, tető, milyen a fűtési rendszer stb...nem mérnöki szintre gondolok /közel sem/, szóval valami műszaki érzék sem ártana, de lehet én gondolkodom rosszul. Azért egy autókereskedő is konyít valamicskét ahhoz hogy mit ad el, persze az is ott van hogy a sz.rt is rásózzák az emberre csak pörögjön a biznisz, egy jó kufár mindent elad, de legalább tudná mit ad el. Tipikusan ilyen 20-on 30-as éves csajokat látok ingatlanozni érettségi után nem tudta mihez kezdjen vagy egyetem/fősuli mellett csinálja esetleg büfészakon végzett vagy el sem végezte. Kb azon a szinten vannak jaj de szép mályva színű ez a fal, meg hogy mennyire passzol hozzá az a kanapé...amikor ezek részletkérdések akkor ha már valaki milliókért házat vesz. Taxi sofőrökhöz lettek hasonlítva én azt mondom álláshirdetések között is kb ilyen call centeres munkatárs szinten megy a verbuválás, lassan már érettségi sem kell csak hajtsd a lóvét a cégnek.
2016. márc. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

4es

Mondom csak a mi keruletunkben van 20 leírás alapján megfelelő ingatlan. És akkor még másik keruletet nem is néztem

2016. márc. 4. 07:39
 7/19 anonim ***** válasza:
Én úgy kerestem , hogy csináltam egy szórólapot a konkrét igényeimmel és bedobáltam a kiszemelt házak postaládáiba, persze ez BP-n macerás lehet, de bejöhet. Ráírtam, hogy magánember vagyok és az ingatlanos esetleges jutalékát inkább osszuk meg. Akinek van eladó lakása talán jelentkezni fog.
2016. márc. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
Azt hittem, csak velem ilyen pofátlanok az ingatlanosok, főleg azért, mert kevés pénzünk volt az ingatlanra és sok hitelt akartunk felvenni. :D De ezek szerint mással is ilyenek. Nálunk is mindig az volt a vége kb mindegyiknél (talán 1-2 kivétellel), hogy majd visszahívnak, aztán sosem hívtak, hiába vártunk. Kerestünk egy másikat, az is eljátszotta ugyanezt. A végén felhagytunk ezzel és építkezünk inkább, az ingatlanosok meg éljenek meg amiből akarnak, fogalmam sincs, ha ennyire telibe tesznek az ügyfelekre, honnan van pénzük. A másik meg az a hangnem, amit megengednek maguknak az emberrel szemben... kb mindegyik lejátszotta már nekünk, hogy ránk nincs szükség, ha mi nem vesszük meg az ingatlant, van 100 másik vevő helyettünk. Hogyne, azért hirdetik már 1 éve ugyanazokat a lakásokat... úgyhogy rájöttem, hogy a hr-esek után az ingatlanosok a legnagyobb férgek a földön.
2016. márc. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező nekem van egy ingatlanos ismerősöm Újpest és környéke az ő területe. Becsületesnek ismerem. Nem két hete csinálja. Folyamatosan jár különböző képzésekre . Én úgy gondolom komolyan csinálja. Munkatársam , mellékállásban csinálja. Igaz ő nem kap 3-5%-os jutalékot talán 1-1.5 között mondta. De nem panaszkodik ezek szerint ért hozzá. És így is keres vele. Na ha érdekel meg adom a számát.
2016. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Èn delpesten keresek sajnos, lehetoleg m0hoz kozel.
2016. márc. 4. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!