Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek hogyan tudna...

Szerintetek hogyan tudna lakást venni 2 fiatal?

Figyelt kérdés

Konkrétabban: 28 éves vagyok, barátnőm 23 és gyermeket várunk, decemberre jön.

Állásom van, asszonypajtásnak is. Egyelőre a szülőknél (nálunk) lakunk Pesten, de nagyon szeretnénk már külön életet élni, de semmilyen megtakarításunk nincs, illetve nekem van egy életbiztosításom, de azzal

még nem sokat érek, max 5 év múlva tudok hozzányúlni.

Azokhoz szól a kérdésem, akik hasonló helyzetben voltak, vannak. Ti hogyan tudtatok elszakadni?

Albérlet szinte teljesen kizárt, mert én szerintem csak pénzkidobás, és nagyon drágán találunk, illetve

gyermekkel és kutyával szerintem nem nagyon adnának ki lakást.

Hogyan tudnánk lakást szerezni, venni? Lakáshitelen is gondolkodunk, de mivel önerő nem igazán van így nagyon

rossz a helyzet. Önkormányzati bérlakást is megpályáztunk már, de szintén elutasítottak minket.


Szeretnék tanácsot kérni, Ti hogyan csináltátok, milyen tippek, ötletetek van.


Köszönöm szépen előre is,

egy leendő apuka :)



2016. aug. 7. 19:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%
Az idős rokon kérte őket, hogy jöjjenek, nem ők kezdeményezték. Félt a nem napon barnultaktól. Barátoméknál még nincs gyerek (most van útban), az öccse került bajba.
2016. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
NEm biztos ám hogy ingyen adják azt a lakást.Hogyha az idős rokont évekig kell ápolni, akkor meg kell dolgozni érte.
2016. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

28 éves létedre lehetne egy lejáró Fundamentád. És máris lenne önerőd. Vagy lehetne megtakarításod.

Ehhez képest semmid sincs, a szüleiddel éltek, és 0-ból akarsz lakást. Eddig nem jutott eszedbe, hogy egyszer le fogsz válni az ősökről, csak most, hogy 5 hónapos terhes a barátnőd...

Hát gratulálok.

Te melyik bolygón élsz amúgy?

2016. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az 1950-es években él, mert akkor a "túl nagy" lakások egy részét a benne lakók megkérdezése nélkül társbérletesítették. Ha volthárom szobájuk és csak hármn voltak, egy szobát azonnal elvettek. A konyha, fürdőszoba, kamra meg közös lett. Vagy amikor ki lehetett igényelni akár magánházak egy részét is, mintha bérlakás lenne. Nem a sűltgalambra kell várni, hanem ha másképpen nem megy, kimenni dolgozni külföldre, összerakni a pénzt és megkeresni a nektek megfelelő lakást.
2016. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%

Eltartási szerződés egy idős személlyel. De az sem fenékig tejfel.

Vagy ne akarj még külön lakást. Gyüjtögess továbbra is kitartóan. És örülj, hogy a nagyszülőkkel laktok. Annak is megvannak az előnyei. Ha a párod majd újra szeretne dolgozni, a nagyszülők vigyázhatnak a kicsire. A nagycsaládban élés jó dolog, ha szeretitek egymást, segítetek egymásnak. Ha a szülők családi házban laknak, lehetne bővíteni.

2016. aug. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Huszonévesekről van szó. Ha csak nem 40 évesen szült az anyja, akkor még nem nyugdíjas, hogy otthon trónoljon és a gyerekre vigyázzon egésznap. Miért képzeli mindeki azt, hogy a nagyszülők azon hatvanon felüli nyugdíjas ráérés vénemberek? Főleg, hogy 30 éve, ha valaki harminc felett szült arra azt mondták, hogy őrült.
2016. aug. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Vannak nyugdijas ismerőseim, rokonaim, két családról is tudok, ahol a nagyszülőket maximálisan kihasználjék, mint bébiszittereket. Nemcsak nyáron, egész évben. Afféle unoka lerakatként működnek, saját magukra, pihenésre sincs idejük. Van bölcsi, van óvoda, nyáron még értem, na de egész évben? Jó, persze dolgoznak, de hogy nőnek fel ezek a gyerekek? Az enyém nem volt nagymamánál, csak egy héten, vagy hónapban egyszer-kétszer, én fektettem le, én fürdettem, én meséltem neki. Mindezt munka mellett, úgy, hogy a párom állandóan dolgozott.
2016. aug. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az én párom is 28, én pedig 23.

Szerencsére nálunk még nem jön a gyerek, de mi is tervezzük az összeköltözést. Páromnak van közel 2 millió megtakarítása, mindketten dolgozunk.

Albérletet mi is pénzkidobásnak tartjuk, de én az anyósommal soha nem élnék egy fedél alatt, úgyhogy egyelőre türelmetlenül várunk.

Páromnak van fundamentája is, de csak 2-3 év múlva jár majd le.


Ami még szóba jöhet, hogy esetleg valakivel együtt albérlet, aki nem az anyós és lehetőleg nem is rokon és akkor osztódna több felé az összeg.


Vagy örökölni lehet lakást egy gazdag amerikai nagybácsitól akinek soha nem tudtál a létezéséről.


Gazdagabbaknál ajándékba kapják a gyerekek a lakást.


Vagy albérlet és a szülők besegítenek fenntartani.


Más nem nagyon van sajnos. De ha meglesz a gyerek kiélesednek a konfliktusok úgyhogy nem kéne erőltetni az együtt lakást.


Sajnálom a helyzeteteket. :/

2016. aug. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!