Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire kell figyelnek ingatlan...

Mire kell figyelnek ingatlan vasarlasnal? At tudnak verni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam,hogy olyan lehetseges ,hogy egy nem ketezo ugyvedhez visznek,penzt kernek,es utana eltunnek?

2016. szept. 29. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvédet mindig az választja (és fizeti) aki megveszi az ingatlant. Az ügyvéded utána néz, hogy minden rendben van-e az ingatlannal, mielőtt még szerződést írna. Utána meg úgy írja meg a szerződést, hogy az védjen téged, nem lehessen gond.
2016. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csakhogy az ingatlanos kapcsolatban all sajat ugyveddel,igy ot jelolte meg.

Ilyen is elofordul?

2016. szept. 29. 11:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Te választasz ügyvédet!

Az ingatlanos maximum ajánlhat valakit!

Nézz utána, érdeklődj utána, mielőtt az ő ügyvédjüket választanád.

Lehet, hogy nincs benne semmi átverés, csak gondolom, kapnak pénzt az ügyvédtől, hogy hozzájuk vigyék az ügyfeleket. De attól még nem kötelező. Ha van ügyvéd ismerősöd, akkor inkább hozzá menjél, mint egy idegenhez.

2016. szept. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, hogy te válaszd az ügyvédet.

Az ingatlanos ebből él, nem hiszem, hogy átverne, szerintem is az lehet emögött csak, hogy vagy kap százalékot az ügyvédtől vagy csak azért ajánlotta, hogy színvonalasabb szolgáltatást nyújtson. De a legvalószínűbb, hogy is-is :)

2016. szept. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy az ingatlanos kap százalékot az ügyvédtől. De mindenképp jobb a saját ügyvéd. Ha felujitandó ingatlant veszel, nem árt elvinni egy "brigádvezetőt", aki statikailag, villanyszerelésileg, csatornázást, stb. megnézi. az ingatlan tulajdoni lapját te is ki tudod kérni a földhivatalban.
2016. szept. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Ügyvédet a vevő választ. Az én ügyvédem minden olyan lakás tulajdoni lapján lekérte, amely lakásnál komolyan gondolkodtam a vételen. Mindig leellenőrizte, hogy minden tiszta-e, illetve velem jött ha tudott a lakásba is. Inkább fizess többet de válassz jó ügyvédet
2016. szept. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A legböszmébb Feri ***** válasza:
Koma, ha kifizek 10-15 millió forintot egy ingatlanért, alap dolog, hogy ÉN viszek SAJÁT ügyvédet. Ekkora tételnél nem szabad fillért b.aszni, olyan megbízható ügyvéd kell, akit te fizetsz, és a te érdekeidet képviseli.
2016. szept. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!