Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ebben az esetben kinek a...

Ebben az esetben kinek a költsége az ingatlanközvetítő díja?

Figyelt kérdés

Az eladó nem bízta meg az ingatlanközvetítőt semmilyen formában, kezdeném ezzel.

Magánúton hirdetett ingatlan, jelentkezett egy vevőjelölt, aki hozott magával egy ingatlanost, aki intézi nekik a CSOK-ot, értékbecslést, ügyvédet, mindent...

Annak idején, amikor én vettem a házamat, akkor minden költség, tulajdoni lap, ügyvéd a vevőt terhelt, az ismerőseim körében is.

Mostanában az energetikai tanúsítvány az, ami az eladó költsége.

Azokban az esetekben, ahol meg volt bízva ingatlanközvetítő az eladással, és ő szerzett vevőt, akkor járt neki a közvetítői díj, ami az eladó költsége.

Viszont ebben az esetben, amikor az üzlethez nem kell közvetítő, de a vevő bevon egyet, akkor ez ugye a vevő költsége?


2016. nov. 17. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelműen azé aki megbízta - jelen esetben a vevő.
2016. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Úgy tűnik , te nem vontál be senkit intézze ezt ő aki hozta a harmadik felet . Akár hogy próbálkozna te semmit ne írj alá és semmilyen ígéretet ne tegyél .
2016. nov. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is így gondolom, csak megerősítést vártam. Én a házamat több, mint 10 éve vettem. Fogalmam sincs, azóta mi változott.

Én úgy gondolom, nekem egyedül az energetikai tanúsítványt kell állnom, de gondoltam, jobb előre felkészülni.

A ház csak magánúton volt hirdetve, a közvetítőt a vevő hozta, ennek költsége eddig nem került szóba, részemről semmilyen megbízást nem adtam nekik, sem írásban, sem szóban.

2016. nov. 17. 13:57
 4/6 xswerdy ***** válasza:
80%
Az energetikai tanúsítvány mindenképpen az eladó költsége. Az ingatlanközvetítő azé, aki megbízta. Viszont az ingtlan tulajdoni viszonyainak rendezettségét az eladónak kell igazolni. Így korábban ő hozta a tulajdoni lapot (és fizette), manapság az ügyvéd szokta lekérni online, de annak a díját az eladótól szokta elkérni, az alapesetben nem része a kialkudott ügyvédi munkadíjnak (ahogy a bejegyzés földhivatali díja sem, de azt már a vevő fizeti).
2016. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4: Ez furcsa. Határozottan emlékszem, hogy amikor én vettem a házamat, a hitelkérelemhez velem fizettették ki a tulajdoni lapot. Mindenesetre ez gondolom ma sem óriási összeg.
2016. nov. 17. 18:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy ügylet az adásvétel, meg egy másik ügylet a hitelkérelem. A hitelkérelemhez anno az eladónak ugyanúgy nem volt köze, mint most neked az ingatlanközvetítőhöz.
2016. nov. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!