Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudnám a leghatékonyabb...

Hogyan tudnám a leghatékonyabban hirdetni/ eladni a lakásomat ingatlanközvetítő nélkül? Nem sürgős az eladás így tartom az árát a piaci áron amit ingatlan. C kidobott. Csak eluntam mar a bérlőket s inkabb

Figyelt kérdés
Bankba vagy masba tenném a pénzem mert mindig károkat okoztak és merő adta idegesség új normális bérlőt találni.
2016. júl. 22. 23:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Felteszed ingatlan.com-ra. Az ingatlanosok is ezt csinálják. Aztán várod a kapást.
2016. júl. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hat onnan nem jelentkeznek. Mondjuk kép nélkül hirdetek. Hova lehetne meg feltenni?
2016. júl. 23. 00:26
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Hát mi nagyvárosba meghirdettük a lakásunkat még tavaly (kép nélkül), következő nap már el is adtuk.
2016. júl. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Mi most vettünk/adtunk el ingatlant közvetítő nélkül. A kép és alaprajz nélkülieket meg sem nyitottam, mikor kerestem. Lehet, hogy valaki így is ráharap, de legalább egy alaprajz fontos volt, hogy lássam, miről is van szó. Nekem is 24 órából áll egy nap, nem volt időm felesleges sétákat tenni.


Csinálj képeket, a neten találsz jó tippeket hozzá (pl. fényképezz inkább nappal, ne legyen kupi a lakásban, ne a család legyen a képen, stb). Fontos, hogy előnyös képeket készíts.


Ajánlom az alaprajzot is, még ha a négyzetmétereket nem is írod rá. Egy egyszerű Paint is segít, de van az ingatlan.com-nak alaprajz készítője, használhatod azt is.


Legyen hozzá egy jól összeszedett írás, amiben szerepel a lényeg az ingatlanról. Nekem fontos volt az emelet, a fűtés típusa, van-e lift vagy sem, ha több emeletes, kb. hol helyezkedik el, stb. Ehhez nézhetsz mintát a már fent lévő hirdetésekből.


Tedd fel az ingatlan.com-ra mindenképp, ha nem jelent gondot, ki is emelheted valamelyik módszerrel. De ott van a jófogás is, az otthontérkép, illetve a kisebb oldalak. Megnézheted, van-e lehetőség hirdetni az adott megyében/kerületben, mert léteznek olyan netes oldalak is, amik ezekre fókuszálnak.


Ezen kívül kiposztolhatod FB-n is, és megkérheted az ismerőseidet, hogy osszák meg, ki tudja, kinek lenne rá szüksége.


Ennyit tudok javasolni, nekünk 3 hét alatt sikerült eladni az egy szobás lakásomat Pesten.

2016. júl. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Hol van a lakásod? Bp-en, vidéken? Mekkora értékű? Ettől is függ, hol célszerű meghirdetni. Azért a hirdetésben ne hagyj annyi hibát, mint ebben a kérdésben...
2016. júl. 23. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Én lakást keresek, de eleve úgy jelölöm be a keresésnél, hogy csak a fotóval rendelkezőket mutassa. Fotó és alaprajz nélkül nem sok esélyed van.
2016. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Kép nélkül mintha nem is hirdetnél. Semmi értelme.
2016. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Én már több lakást eladtam tulajdonosként és azt tapasztalom, hogy a közhiedelemmel ellentétben a rendes, nem zsúfolt, áttekinthető, tiszta lakásokat sokkal könnyebb eladni.

Készíts jól látható, világos, ízléles fotókat, hangsúlyozd ki a szövegben a lakás előnyeit. Az alaprajz is előny.

Legyen a szöveged tagolt, jól áttekinthető és lehetőleg írj helyesen.


Szerintem a Jófogás és az Ingatlan.com a leglátogatottabb, de az Ingatlanbazár.hu sem rossz.

2016. júl. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha kép nélkül hirdeted akkor mit vársz? Meg sem nézem azokat a hirdetéseket. Alaprajz, normális képek, normális részletes leírás kell.
2016. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Toppantó válasza:
31%
Honnan tudod mi a piaci ár? Amit a gép dobott? mert az a senkinek nem igaz ár, csak egy durva szám, amit szintén mások el nem adott ismétlem még szintén el nem adott (piaci tényekkel nem igazolt)árai alapján generál egy olyan gép aki csak nyers számokat képes adni. Amúgy meg mi az. hogy nem sürgős? Most eladod vagy nem? Kicsit nem lehet terhesnek lenni kicsit vagy eladó.. kicsit vagy terhes? A másik az okát látom hogy miért adod el de utána? Okkal semmi nem ám azt tudod.. a halál sem elég ok hogy valamit megcsinálj.. Például idén vagy 4000 ember hal meg mert bagózik mint állat.. tudja hogy meghal ha nem szokik le éveken belül vagy 30 000 még se szoknak le inkább megdöglenek.. miből gondolod hogy egy kis bosszúság majd sikerre visz?
2016. júl. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!