Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudnék elköltözni?

Hogyan tudnék elköltözni?

Figyelt kérdés

Romániában élek.Nagyon rossz a kapcsolatom a szüleimmel.14 éves vagyok. Mihamarabb el szeretnék költözni Magyarországra amint betöltöm a 18 évemet.Mindig is az volt a vágyam ,hogy ott êljek.Kezdetben Debrecent tűztem ki célnek.Ebben kérném a segítségeteket.

Ugye jövőre végzek az általánossal ,szakra szeretnék menni,de ahhoz ,hogy Magyarországon is boldogulhassak oda kéne mennem iskolába?

Illetve mennyi kéne legyen egy havi fizetésem hogy boldogan élhessek?

Ha kivennék egy albérletet mennyi pénzbe kerülne megközelíthetőleg?

Ha itt,Romániában járok szakiskolába Magyarországon úgy veszik mintha semmim se lenne? Semmien képesítésem ?

Semmiképp sem szeretnék Romániában ragadni.Valahogy nem birom a románokat.

Remélem világosan fogalmaztam.!!

14\L


2016. dec. 18. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell Magyarországon járnod középiskolába, elég középsuli után odaköltöznöd. De ha szeretnél, akkor járhatsz oda is középsuliba, ha a szüleid ezt megengedik neked. Csak arra ügyelj, hogy a jelentkezés február környékén szokott lenni, illetve neked is meg kell írnod a központi írásbeliket ahhoz, hogy jelentkezni tudj.

Ennyi idősen még diákmunkát sem tudsz vállalni, egyébként meg attól függ, hogy hol élsz, mert pl. Budapesten több pénz kell a megélhetésre, mint valami kis világvégi faluban.

Lévén Debrecen Magyarország 2. legnagyobb városa, így ott sem olcsók az albérletek. De ez mindegy is neked, mert ennyi idősen nem tudsz albérletet kivenni.

Egyébként itt tudsz nézelődni:

[link]

az olcsóbbak persze csak szobára vonatkoznak,a legolcsóbb teljes lakásnak (és ez is csak 25nm!) ez tűnik:

[link]

tehát 33 ezer a lakás bérlése + 25 ezer a rezsiköltség.

Ha Romániában szerzel szakképesítést, az is számít természetesen. Hogy kell-e valamit még pluszban csinálnod, hogy elfogadtasd a diplomádat, azt viszont nem tudom. Honosítani kell gondolom.

2016. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) természetesen nem most akarok elköltözni csak érdekel,el akarom dönteni mihez szeretnék kezdeni suli után !!
2016. dec. 18. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!