Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen egy Poroton házban élni?

Milyen egy Poroton házban élni?

Figyelt kérdés
Nézelődöm serényen ingatlan után, van egy pár kiszemelt, tetszenek is, de ez a Poroton (nem Porotherm) falazat számomra ismeretlen nem hallottam róla. Sokan mondták, hogy ezek a házak kevésbé hajlamosak penészesedni, masszívabbak, nyáron hűvösebb a levegő. Szerintetek?
2016. dec. 26. 02:51
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Én ilyenből épitettem 38-asból. De maga ez keveset mond hogy miből van épitve. Az is fontos hogy hogy lett megcsinálva. Mert az aljzatnál vagy a födém nincs rendesen leszigetelve az sokat jelent. Plusz a nyilászárók. Szóval ahhoz még sok minden kell hogy jól szigetelt legyen és ne penészesedjen, vagy jól tartsa a meleget illetve nyáron hűvös maradjon. Mint irtam én 38-as téglából épitettem a falat . Aljzat alá , födém felé hungarocellt tettünk. A vakolat pedig hőszigető alapvakolat lett. Ezt zsákosan árulták , csak viz kellett hozzá és lehetett felkenni. De nagyon meg vagyunk elégedve vele, szinte tökéletes. Amikor ez megszáradt úgy kopogott, dübögött mint a kemény hungarocell. Tehát az hogy tégla, keveset mond.

2016. dec. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nekem hasonlóval lett bevakolva.

[link]

Ha ilyennel újra vakoljátok a házat , pár év alatt meghozza az árát .

2016. dec. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xswerdy ***** válasza:
A Poroton továbbfejlesztett változata a Porotherm. Szóval hasonló nagy falazóblokkokból van, de rosszabb a hőszigetelése. De manapság már a Porothermre is szokás tenni hőszigetelést, akár utólagosan is. Szóval ha most megveszel egy ilyen házat, amit aztán hőszigetelni akarsz, legfeljebb az jön ki, hogy pár cm-el vastagabb kell ugyan annak a hatásnak az eléréséhez. Ez költségben minimális különbség.
2016. dec. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!