Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek most érdemes...

Szerintetek most érdemes eladni panellakást?

Figyelt kérdés
Szeretném eladni a szegedi panellakásom, ami egyébként jó helyen van. Talán ez túlzottan is prognosztikus kérdés, de érdemes most eladni, vagy sokkal inkább 2017 tavaszán -nyarán? Attól tartok, hogy a mostani panelhullám csak ideiglenes volt és jövőre már senki sem keresi őket, a ház árak pedig felmennek 30-40%-al.

#panellakás #ingatlan #eladás #lakás #ingatlanár #panellakás eladás #panellakás vétel
2016. dec. 27. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehetetlen ezt pontosan megjósolni. Ahogy látom, elég sok beruházás indul, vagy indult el a városban, elkezdődnek a társasház építések. A nagyobb kínálat lenyomhatja egy kissé az árakat.

Ugyanakkor az új lakások négyzetméter árai az egekben vannak, nagyon sokan nem tudják ezt továbbra sem megfizetni, ezért az olcsóbb lakásokat - pl. a paneleket - preferálják.

Az önálló családi házak árai már évek óta nyomottak.

2016. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Véleményed szerint nem is várható, hogy a házak árai növekedésnek fognak indulni? Nekem úgy túnik, hogy a házakat sokkal kevésbé keresik, mint a lakásokat, vagy rosszul látom?
2016. dec. 27. 12:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, én is azt látom, hogy a házak árai eléggé stagnálnak, vagy nagyon kicsit emelkedtek csak. Nem tudom, hogy ez a jövőben hogy lesz, ki tudná ezt pontosan megjósolni?

Csak annyit tennék hozzá, hogy én 4 éve adtam el házat, alig valamivel kaptam érte többet, mint amennyibe 8 évvel ezelőtt készült, amikor épült. Pedig rendben volt tartva, csak hát a házak magasabb árkategóriát képviselnek, amit kevesen tudnak megfizetni, ezért az árai is jobban stagnálnak.


Viszont 4 éve vettem egy tégla lakást, amit most adtam el, több milliót nyertem rajta.

2016. dec. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy nagy átlagban lakást/házat eladni tavasszal érdemes, venni meg most. Mindazonáltal azt nem tartom valószínűnek, hogy ne lenne kereslet a panellakásokra.
2016. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van az előttem hozzászólóknak. Te kérdező pedig jól látod, valóban vissza estek a házak eladása, évek óta sokkal kevesebben vásárolnak házat. Én azt gondolom, hogy 10 ből 7 ember inkább lakást venne. És, hogy miért van ez az arány? Szerintem három dolog miatt. A mai fiatalság, aki teheti sokkal inkább lakást vesz, mert sokkal kevesebb vele a macera, értem ezalatt a ház körüli munkát, főleg, ha nagy telekkel veszed az ingatlant. A mai fiatalok pedig bolondok lesznek egy szalmaszálat is keresztbe tenni, ha nem muszáj, mert egyre lustábbak, tisztelet a kivételnek. Mindezek mellett racionálisan gondolkoznak azok a fiatalok, akik lakást vesznek. A másik pedig az, hogy míg egy 2 szobás lakást kompletten felújítasz 3 millióból, minőségi anyagokból, addig ha megveszel egy felújítandó házat, ami tételezzük fel 100nm, örülhetsz, ha 10 millió elég lesz rá. Szegeden pedig egy ház, ami fel van újítva igen borsos áron számolják, főleg, ha jó helyen van. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy megfelel-e az ízléseteknek az a ház. A harmadik dolog: ha nem akarod korszerűsíteni fűtés és energetikailag az a ház igazi pénznyelő lesz, mivel egy 100nm-es szigeteletlen ház fűtése gázzal kb.70.000ft/hó, és akkor még mindig nem lesz olyan kellemesen meleg, mint egy panellakás.

Nekem az a véleményem, hogy a használt és régi házak kora lejárt, csak annak érdemes venni, akinek van rá pénze, ideje és fantáziája. Nehezebb lesz eladni egy régebbi házat, hisz Szegeden lassan ott tartunk, hogy egy jó állapotban lévő 48nm-es lakás ára alig kevesebb, mint egy régi, felújítandó házé.

A panellakásod nem fog kevesebbet érni jövőre sem, inkább nőni fog az érteke, de pontosan így van, ahogy az előttem hozzászóló írta, tavasszal kezdődik a hullám. Ilyenkor akár 1 milliót is bukhatsz rajta. Azt nem írtad hol van a lakásod, de úgy érzem nem is fontos: legjobb környékek Felsőváros, és nyilván Belváros. Panel esetében az sem mindegy milyen típusú, mivel sokkal keresettebb a panelprogramos, hőmennyiségmérős lakások, kevésbé keresettek a 10 emeletes lakásoknál a felső szintiek, sokkal jobban preferálják az 5 szintes panelházak az 1-4. szintig lévő lakásokat.

2016. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!