Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok ezekről a durva...

Mit gondoltok ezekről a durva árakról?

Figyelt kérdés
Nos, mostanában lakásokat keresek és elrettentő amit tapasztalok. Ez a kialakult árszint még el-el fogadható lenne, de nem úgy, hogy szétrohadt, keskeny, hallos lakhatatlan lakásokat akarnak eladni 580 ezer forintos négyzetméter áron... Szerintem ez már irreális. Le fog ez valaha csendesedni? Vagy tovább hergeli az eladókat a portfólió.hu?

2017. jan. 1. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Amíg ennyiért is elkelnek a kecók, ez így marad.
2017. jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ki veszi meg ennyiért? Szerintem ez megfizethetetlen a legtöbb embernek, akinek meg pénze van, jobbat vesz ennél.
2017. jan. 1. 20:45
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Valóban elrugaszkodtak az árak. Merrefelé nézted az 580e/nm-es árat? Én csak az angyalföldi viszonyokat szoktam figyelni: jelenleg is rengeteg projekt van, ahol még 470-500e Ft/nm áron kínálnak újépítésűeket.

Ugyanennyiért vannak pár éves, jó elrendezésű fiatalos lakások is lakóparkokban.

Minél jobban közelítünk a belvároshoz, elvileg annál jobban emelkednek az árak. Lehet, hogy amit Te néztél 580 ezerért lepukkantat, ott a szomszéd utcában egy jó állapotú már 700e/nm áron megy. Nehéz összehasonlítani sokszor ezeket, alaposan körbe kell járni.

A hergelésről pedig az a véleményem, hogy írhat bármit egy honlap, a kereslet-kínálatot nem ők fogják generálni, hanem a piac.

2017. jan. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De számít a média hergelése. Mert a hergelés hatására az emberek megijednek, hogy drágák lesznek a lakások, elkezdenek hiteleket felvenni (amiket lehet nem vettek volna fel hiába alacsony a kamat), az eladók meg ezen felrugaszkodva felnyomták a lakások árait. Sőt sokan el sem akarják adni, csak "bepróbálkoznak" egy magas árral. Bármennyire is beszélünk racionalitásról és makroökonómiai mechanizmusokról, ez itt nem piaci, vagyis de... De a piacot az uszítással generálták.


Egyébként Kelenföldön néztem, egy 50-es években épült házról van szó.

2017. jan. 1. 21:23
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Ez volt a CSOK célja. Elérte.
2017. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Tényleg nagyon megemelkedtek az árak. Arra kíváncsi lennék, hogy honnan lett az embereknek az elmúlt 1-2 évben annyi pénzük, hogy hirtelen mindenki saját lakást akar vásárolni.
2017. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolsó tényleg ez a számomra is a kérdés. Mert ha hitelből, az egy megint más dolog. Csak azzal nem számolnak az emberek, hogy egy minimális kamatláb emelkedés is akkora törlesztőrészlet növekedést tud eredményezni egy nagyösszegű hitelnél, hogy azt már nem fogják tudni áthárítani az albérlőkre (erre megy ki ugyanis a játék, hogy a lakás kitermeli az árát)
2017. jan. 2. 22:14
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem hogy ezeket hitelből veszik az emberek.

Onnan lett pénzük, hogy amíg régebben bankban tartották a pénzt és elég jó volt a kamat, most már a kamat 1-2 % körül mozog (jó esetben), így befektetésnek jobb egy lakást venni.

2017. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ennyi pénzt életedben nem fogsz látni :D
2017. jan. 5. 16:07
 10/15 anonim ***** válasza:
Mennyit?
2017. jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!