Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet-e ilyen feltételekkel...

Lehet-e ilyen feltételekkel valahogy lakáshoz, kis házhoz jutni?

Figyelt kérdés

Több helyen érdeklődtünk már, de valahogy tök ellentmondásos információkat kapunk, és konkrétan még egyik bank se számolta ki nekünk a dolgokat mindenfélékre hivatkozva.

Fiatal házaspár vagyunk, megtakarításunk nincs, most albérletben élünk Budapesten. Buda környéki faluban/városban szeretnénk egy olyan max 10-12 milliós kis házacskát (az összegből kiindulva ez felújítandó lesz). Az egyik bankban azt mondták, lehet olyat csinálni, hogy a szüleim háza (egy vidéki kétszintes családi ház, olyan 10millió lehet az értéke) és az általunk vásárolt ház a jelzálog. De nekem gyanús, hogy akkor mindenki ezt csinálná, vagy van vmi kemény buktató.


A másik, amit egy barátnőmtől hallottam, hogy lehet olyat, hogy előre megkapod a fundementától azt az összeget, mint tőke, amit amúgy 4-10 évig fizetnél, és azt a hitel mellett törleszted, tehát van mondjuk 60 ezres hitel 30 évig, mellé még 10 évig fizeted a fundamentát is.


Ti tudtok ilyen opciókról? Nagyon köszönöm előre is a segítséget



2017. febr. 17. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Bocsi, de nálam mindig kiveri a biztosítékot az a tévhit, hogy a Fundamenta ad önerő nélkül hitelt pusztám azért, mert elkezded ott a megtakarítást. Erre nincs lehetőség.


Az a variáció viszont több pénzintézetnél is működik (a Fundamentánál és a bankokban is), hogy megfelelő értékű plusz ingatlan fedezettel vásárolj önerő nélkül lakást, ha a hitelképességed rendben van.

2017. febr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Munkatársamék most vesznek egy kertesházat. Nincs önerejük. Egy ideje fizetnek fundamentát de ehez a vásárláshoz nem kell így meg is szüntetik. Önerejük mármint jelentős kézpénz nincs. Egyikük anyja fővárosi lakása a fedezet plusz a vásárolt ingatlan . Egy két hét és meglesz a 12 milla hitel. Vagyis csokot is igénybe vesznek kb 1.5 milla használt házra két gyerekre. Így azt hiszem annyival kevesebbet vesznek fel. Tehát létezik ilyen megoldás. De arra készülj fel ha önerő nincs is 5-600 ezer kell mire mindet elintéztek. Munkatársaméknak kellett lerakni foglalót az 300 ezer volt. Plusz ilyen olyan illeték értékbecslés közjegyző. Ez vagy pusz kétszáz volt. És ha minden rendben lesz még az ügyvéd 85 ezer. Úgy mondta 5-600 ba benne lesz mire sikerül megvenni.
2017. febr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Semmi gyanús nincs benne, kettő ingatlanfedezet van a banknál. Azaz, ha valami ciki lesz a hiteletekkel, mind a két házat elviszik a fejetek felől. Nem csoda, hogy ezt azért sokan nem merik bevállalni. Főleg, hogy 30 éves hitellel terveztek, az azért lássuk be, iszonyatosan hosszú idő.
2017. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek, ment a zöld kéz. Írtam, hogy lenne ingatlanfedezet. Tudom, hogy ez kemény ügy, és hogy ha gáz van, viszi mindkettőt a bank, ami kockázatos játék, de sajnos nem látok más lehetőséget. Pesti albérlet fizetése mellett lehetetlen félretenni, vagy olyan iszonyú sok idő lenne, mire összejön az önerő. És azért szeretnénk már kisbabát lassan.
2017. febr. 17. 19:13
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy a 3-as írta.

Egyszerre két házat elzálogosítani, én nem tenném. Lesz a tiétek meg a szüleidé, bármi van, mindkettő repül. Nem tudnék nyugodtan élni.

A Fundamentát ott kellene megkérdezni.

2017. febr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De végig lenne rajta jelzálog? Mármint a szüleim házán.
2017. febr. 18. 10:04
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Igen!

Mindkét ingatlanra a teljes összeg kerül bejegyzésre. (ha valami gond van mindkét ingatlanra kerül vh.jog, illetve közjegyző előtti szerződés esetén ugye közvetlenül a bank értékesítheti, akár mindkettőt egyszerre)

2017. febr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Bizony, végig rajta marad a jelzálog. És ha csak fél millával tartozol már, amikor beüt a krach, akkor is úszik a szülők háza.
2017. febr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
42%

Két ingatlan megfelelő fedezet a banknak.

A szüleid épelméjűsége természetesen megkérdőjelezhető, ha ilyesmibe belemennek.

2017. febr. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
A pótfedezetről le lehet venni a jelzálogot, ha a tartozást már elbírja a saját ingatlan. A mi családunkban volt már erre 2 példa is. Szüleim lakását vonták be tesómék, kb. 5 év alatt került le róla a jelzálog. Ilyen nincs, hogy fél millával tartozol és viszi a bank mindkettőt! Vagy ha van is, ilyen szerződést nem szabad aláírni. Most én is megengedtem egy rokonomnak, hogy jelzálogot tegyen a lakásomra pótfedezetként(nem abban élünk). Nem gondolom, hogy ezért gyengeelméjű lennék. Ismerem az anyagi hátteret, nem aggódok.
2017. febr. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!