Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet-e ilyen feltételekkel...

Lehet-e ilyen feltételekkel valahogy lakáshoz, kis házhoz jutni?

Figyelt kérdés

Több helyen érdeklődtünk már, de valahogy tök ellentmondásos információkat kapunk, és konkrétan még egyik bank se számolta ki nekünk a dolgokat mindenfélékre hivatkozva.

Fiatal házaspár vagyunk, megtakarításunk nincs, most albérletben élünk Budapesten. Buda környéki faluban/városban szeretnénk egy olyan max 10-12 milliós kis házacskát (az összegből kiindulva ez felújítandó lesz). Az egyik bankban azt mondták, lehet olyat csinálni, hogy a szüleim háza (egy vidéki kétszintes családi ház, olyan 10millió lehet az értéke) és az általunk vásárolt ház a jelzálog. De nekem gyanús, hogy akkor mindenki ezt csinálná, vagy van vmi kemény buktató.


A másik, amit egy barátnőmtől hallottam, hogy lehet olyat, hogy előre megkapod a fundementától azt az összeget, mint tőke, amit amúgy 4-10 évig fizetnél, és azt a hitel mellett törleszted, tehát van mondjuk 60 ezres hitel 30 évig, mellé még 10 évig fizeted a fundamentát is.


Ti tudtok ilyen opciókról? Nagyon köszönöm előre is a segítséget



2017. febr. 17. 13:10
1 2
 11/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
79%

Kedves előző, örülünk, hogy te a kivételt próbára tevő szabály eseteként pozitívan jöttél ki a dologból, ennek ellenére határozottan azt mondom, jobb, ha pénzügyekben az ember nem kísérti a sorsot.

Azt természetesen aláírom, hogy ma Magyarországon bárkinek is felhívni a figyelmét a pénzügyi tudatosságra nagyjából Istenkáromlással ér fel... Be is fejeztem.

2017. febr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Ne értsetek félre, értem én, amit írtok, és tisztában vagyok azzal, hogy ez mekkora kockázat, és nem is biztos, hogy belemegyünk. A szüleimnek ez az egy lehetőségük van, hogy segítsenek nekünk. Vidéken élnek egy hatalmas házban, ahol már csak ők ketten és a hugicám van, akiről később egyébként is én tervezek gondoskodni, ha bármi történne anyuékkal. Meg persze anyukámékról is, ha arról van szó. Az öcsémnek már sikerült lakást vennie (illetve a barátnője vette, de közösen fizetik - máker :D)


Kölcsönösen segítjük egymást a szüleimmel, ha ők vannak bajban, mi segítünk és fordítva, hol nekünk megy jobban, hol nekik, de mi stabilabbak vagyunk.


A kommentjeitek alapján azért erősen megdőlt bennem a dolog, pedig elsőre nem tűnt olyan meredeknek, főleg mert néha kapok nagyobb összegű honoráriumot más munkákért, gondoltam előtörlesztésekre a hitel mellé fundamentára, amivel szintén csökkenthető a futamidő.


Inkább az a gondom, hogy az albérletárak egyre magasabbak (bár rebesgetik, hogy ez változni fog, ki tudja), dobáljuk ki a pénzt az ablakon havonta a lakhatásért, ami már évek óta mehetne a sajátba; az ellenérv az, hogy a hitellel meg ugyanez történik 20-30 évig, a különbség az, hogy a banknak fizetem, és nem biztos, hogy előrébb vagyok, ha belegondolok, hogy 55 évesen lesz enyém a ház. De akkor legalább a gyerekeimnek lesz majd valamije.


Tudom, elég általános problémák ezek.

2017. febr. 19. 12:31
 13/13 anonim ***** válasza:
Jelzálogot egy rokonnak?!! SOHA! Én max. anyuéknak vagy a gyerekemnek tennék ilyet. Senki másnak! Nagyon kockázatos.
2017. márc. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!