Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ilyen ingatlanokban hol...

Az ilyen ingatlanokban hol bújik neg az átverés?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen lakást látok ingatlanos portálokon, pl. Ez: [link]


Közös bennük, hogy mind szuterén vagy félszuterén, ami nyilván magában hordozza, hogy olcsóbb, de nekem akkor is bűzlik a dolog. Igényesen szépen fel van újítva mind és a város rengeteg pontján árulják őket 30-40nm lakásokat 10-12 milláért, kizárólag kp-s vevőknek. Valaki felvilágosítana hol a stikli?


2017. júl. 22. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem úgy rémlik lakáshitel általában nem kapható rá, ha nem lakás a besorolása.Ezért a kp. Persze benne van a ház papírjaiban,hogy a "pincét" mire lehet használni.

Régebben volt szó a tévében ilyen jellegű lakásról,hogy lényegében tároló volt csak lakássá formálták és elpasszolták szerencsétlennek.

2017. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, de attól meg ugyanúgy lakhat benne nem? Max jogilag lehet belekötnk, de ezért csak nem jelentenek fel? Nem szándékozom ilyet venni csak tényleg sok van belőle és fúrja az oldalam.
2017. júl. 22. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze biztosan ki van találva a dolog,ha több ilyen hirdetés van.
2017. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem véletlen hogy nappal is fel van kapcsolva a villany...

"A fűtést a skandináv NOBO rendszer biztosítja"-lefordítom: Villanyradiátor.

Ez egy mezei pince ahogy a plafonon is látszik. Szépen megcsinálták. Nyáron f@$za hűvös lehet, a tél a "Nobo rendszerrel" már más részta.

2017. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Közös víz, közös villany? Csaknem az van, hogy a szolgáltató nem volt hajlandó kialakítani az egyedi mérőt, arra hivatkozva, hogy az nem lakás?

Sőt, ha ilyen dolog van a háttérben, akkor lehet be sem tudod majd jelenteni magadat oda.

2017. júl. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azon kívül, amiket írtak:

te szeretnél a talajszint alatt lakni állandó sötétben?

Valamint szeretnél a Tűzoltó utcában lakni? (mostanában nem jártam arra, tizenéve laktam a közelben, háát)

Közös víz, közös villany, vízóra nincs??

A fotón úgy látom, hogy az ablak nem az utcára nyílik, hanem valami folyosóra, amin újabb ablak van. Sok-sok friss levegő jön be.

A tulajdoni lapon rajta kell lennie, hogy minek nevezik ezt az izét. (lakás, tároló, stb.) Amennyiben tároló, nyilván pofátlanság, és ott a stikli.

Mondjuk elnézve, hogy mi mindent pakoltak bele anyagminőségben és pénzben, nagyon olcsón vehették, kizárólag üzleti céllal.

2017. júl. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ha tényleg jól látom, és nem az utcára nyílik az ablak, hanem valami zárt folyosóra, már lefelé viszi az árat. A félszobát, aminek nincs ablaka, alkóvnak nevezzük, alapból csökkenti az értéket. Ha ez az egész az, mert nem az utcára nyílik az ablak, csak csináltak rá két lyukat, szimplán átverés.

Én már csak arra lennék őszintén kíváncsi, hogy ki veszi ezt meg??

Ja, most nézem a kérdésedet, hogy kizárólag kp-s vevőknek árulják. Na, ezek szerint nem hitelezhetők, nyilván nem felelnek meg a hitelezés követelményeinek, és ennek műszaki, és/vagy nyilvántartási okai vannak. Láttuk közös mérőórákat, valamint tárgyaljuk folyamatosan, hogy vajon miként vannak nyilvántartva, mert végül is, akkor mindannyian oda jutunk, hogy nem lakásként.

2017. júl. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!