Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi egy vályogház átlagos...

Gabesz077 kérdése:

Mennyi egy vályogház átlagos élettartama?

Figyelt kérdés
Van egy vályogház ami az 1930as években épült. Nagyon vastag (~60cm vastag)falazattal. A tulajdonos állítása szerint rendszeresen karban volt tartva/kezelve volt (jelentsen ez bármit is). Én laikus vagyok, de ahogy megnéztem nem éreztem penész szagot, és nem láttam sehol sem vizesedést rajta. Ezt esetleg érdemes lenne megvenni ha még ~40 évig szeretnék benne lakni? nem fog összedőlni? Vagy miről lehet felismerni ha valami gebasz van a szerkezettel?

2017. aug. 21. 18:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A nagyapám háza 1922-ben épült, nem lakjuk, csak nyári lak. Én mindig csak nézem és csodálkozom, hogy mit tudtak azok a régi mesteremberek, hogy a gerendázat a mai napig tökéletes, az ablakok eredetiek!, nincs doh, nincs penész, pedig nincs fűtve. Igaz, nincs benn vizvezeték sem, de villany van régóta.

Mindezzel együtt, én nem vennék vályogházat lakni. Összedőlni nem fog. De a vályogházat nem gázfűtésre, nem fürdőszobásra találták ki, hanem kemencésre, lavórosra, földpadlósra... Szerintem a mai igényeknek egy téglaház jobban megfelel, ott bátrabban furhatod a falakat, burkolhatod, csatornázhatsz, stb.

2017. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Állnak olyan vályogházak, amiket az 1400as években építettek és dőltek már össze olyabok, amiket az 1950esekben... sajnos a vályog addig áll, amíg van aki foglalkozik vele.
2017. aug. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Valóban, a vályogban lakni kell, hogy megőrizze magát. Foglalkozni kell vele. Cserébe viszont a legegészségesebb életteret, és az otthon biztonságát nyújtja.
2017. aug. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!