Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van valamilyen hivatalos...

Van valamilyen hivatalos megoldás arra, hogy a hitelt én vegyem fel egy lakásra, de a volt férjem törlessze?

Figyelt kérdés
A régi lakásunk közös volt és ő megtartaná, de az én új lakásomra felvett hitel törlesztésével fizetné ki a régi lakásból az én részemet.
2017. aug. 29. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs.Vegye fel ő ,jelzálog mehet a lakására ha az hitelmentes,az új lakás viszont a te nevedre! Vigyázz,nehogy megszívasson.Ja és szerintem ez nem jó ötlet.Mi van ha nem fizeti?Te fogod tudni? Fizessen ki a közös lakásból az a legtisztább.
2017. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Pont az átverések, nem fizetések miatt.
2017. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne csináld. Mi van, ha nem fizeti? Miért a te új lakásodra kerül a jelzálog, és miért nem a régi közösre, amiben ő lakik? Azért, mert így van neki kiskapu? Ha nem fizeti, neki ott a tehermentes lakás, neked meg a hitel?

Nem volt férjjel, és nem lakáshitellel, de csináltam ilyet, és benne is maradtam abban a bizonyosban.

2017. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, valóban jobb megoldás, ha ő megveszi hitelből tőlem a lakást, és azzal kifizeti a részemet.
2017. aug. 29. 22:44
 5/6 xswerdy ***** válasza:

van. Most vettem fel hitelt, és szerepel a szerződésben, hogy a bank elfogad más által teljesített befizetést is. Tehát ha egymás között megegyeztek, akkor nincs akadálya. De alapvetően a Te hitelképességedet fogja vizsgálni a bank, és téged tekint adósnak.


De ezt a problémát inkább úgy oldanám meg, hogy a férjed vegyen fel hitelt a Te tulajdoni hányadod megváltására, és a nála maradó lakás legyen a fedezet.

2017. aug. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért te vennél fel, ha a volt férjed is hitelképes?

És miért a te lakásod legyen terhelve jelzáloggal?

Tételezzük fel, hogy a volt férj becsülettel fizetne, de akkor is!

Soha nem tudhatod, hogy mit hoz az élet, mikor és miért lenne neked, saját szükségleteidre hitel és le vagy terhelve minden szempontból, ezért nem fogsz kapni.

Bármi adódhat, esetleg el akarod adni a lakást, az meg jelzáloggal terhelve nem könnyű.

Ne bonyolítsd az életed, oldja meg a férjed a problémát, elvégre ő marad a lakásban, ez az ő kötelezettsége!

2017. aug. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!