Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Karate vagy röpi? Melyiket...

Karate vagy röpi? Melyiket válasszam? Megérné? (hosszú)

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok.

2 éve karatézom, vannak versenyeredményeim is.

Amikor elkezdtem, akkor imádtam karatézni. Most is szeretek nagyon, viszont már nem járok el olyan szívesen edzeni. :(

Ha tehetem inkább nem megyek, lehet ez lustaság is, viszont főleg a társaság miatt. Ugye mi edzésen együtt vagyunk, ovisoktól egészen nyugdíjasokig mindenki.

Sok emberrel még nem is beszéltem (fiúkkal).

Az edzőmet nagyon szeretem, igazán jó fej, mindig biztat, már csak ő tartja bennem a lelket a mostani eredményeim után(rosszabbak, mint eddig:(().

Nem tudom, hogy valóban komolyan gondolja-e, vagy csak nem szeretné, hogy abbahagyjam.

A röplabda egy másik sport, amit imádok.

3 éve csinálom, viszont csak iskolai szinten, hetente 1 órát. Ugye ez nem nevezhető rendes edzésnek.

Nem vagyok a legjobb, vannak hibáim, viszont szerintem tudnék fejlődni.

Van mégis egy nagy bökkenő. 153cm vagyok, nem tudom, hogy fogok-e még nőni. A röplabda a magasak sportja. A karatéban is sokat számít nagyon is, de talán nem olyan nagy hátrány.

Nem tudom, hogy ott milyen lenne a társaság, viszont ha fiúk nincsenek akkor talán jól kijönnék a többiekkel.

Mit gondoltok?

Megéri eldobni ezt a 2 évet és áttérni egy másik sportra?

Vagy teljesen lehetetlen, hogy kezdjek bármit is a röpivel a magasságomból és a koromból kiindulva?

Vagy maradjak a karaténél és majd lesz ami lesz?

Vajon ez most csak egy szakasz, hogy nem úgy járok már edzésekre, mint régen vagy ez így is marad már? :(

Kérlek ha válaszoltok, úgy tegyétek, hogy legyetek a sporttól pártatlanok. Mind a kettőt ugyanannyira szeretem, a kérdés, hogy megérné-e otthagyni az egyiket a másik után, ha mindenképpen versenyezni szeretnék?

(Egyébként izmos vagyok, kicsit túlsúllyal(4-5kg), ha ez számít valamit a döntésben.)

Már nagyon régóta foglalkoztat ez a kérdés.



2017. márc. 20. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Elérkeztél arra a szintre, hogy már unod azt, hogy minden edzésen ugyan azt csinálod.


Jó kis olvasmány, pont ide illik.

[link]

2017. márc. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak nálunk más minden edzés :o?
2017. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy ez a baj.

Az edzőm próbál mindig mást csinálni/csináltatni velünk, viszont annyira változatos mégsem lehet.


Ha unom, akkor az azt jelenti, hogy nem nekem való a sport, nem szeretem eléggé?

El fog ez múlni? :(


A röplabdázás az valószínűleg azért lenne jobb, mert ott, ha meccsezünk akkor lényegében játszunk.

Ezt is meg lehet unni?


15 évesen (jövőre) nem késő rendesen is elkezdeni?


Köszönöm, hogy végig olvastátok! :)))

2017. márc. 29. 19:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Közel 30 éve karatezok, kisebb megszakításokkal. Nekem csak karate 3-4 edzés van a héten. Minden nap ugyan azt csináljuk. Alap kihon, kihon, kata, páros gyakorlatok, néha szabad küzdelem. Néha besokallok én is, kihagyok pár hetet, de elöbb utobb elfog a hiányérzet, és mennem kell. Valami hasonló mikor leszoktattam magam a kávéról. :)


Ha nem bírod ugyan azt csinálni, az nem baj, lehet tényleg nem neked való. Vagy tarts szünetet, és ha hiányozni fog, akkor mégis. :)

2017. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Egy picit későn írok, de most nem is ez a lényeg.

Mint ahogy fent is írják valószínűleg meguntad a karatét és már nem érdekel már úgy nincs azaz érzés mint régen. Döntsd el hogy melyiket szeretnéd jobban.

A karatett tovább ezdeni vagy röplabdát kipróbálni komolyabban... Menj el jeletkezz a Városdban (ha faluban élsz akkor a közeli városban) egy egyesületnél, nézz meg pár edzés, így meglátod hogy milyennek az edzések stb. Majd azután, ha készen állsz dönts.

Nem nagy baj a magasság én is 155 cm vagyok és lassan 14 leszek...

Persze vannak a hátrányaim mikor hálónál vagyok és nekem egy lépést hátrébb kell menjek hogy aztán, ha kell magasat tudjak ugorni. De erre majd ráérzesz.

A kis felesleg az nem számít, lefogod adni a sok szaládásban.

És csak egy újlehetőség a röplabda hogy pár lányt megismerj és talán egy új baráti társaságod legyen.

2017. ápr. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!