Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házvásárlás falazat?

Házvásárlás falazat?

Figyelt kérdés

Ha jól gondolom, és az a terméskő amire gondolok, akkor gyakorlatilag egy erőd az abból épült ház, ha jó az alapja, nem süllyed. Látok több házat eladót, aminél terméskő van feltüntetve építőanyagnak, képek szerint nem repednek.

Nagyszüleim háza is az (volt), és még mindig - legalább 60 éve áll pedig - repedés, hibamentes.



2017. szept. 5. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ok. De mit akarsz tudni?
2017. szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi is a kérdés?
2017. szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már egyszer feltettem a kérdést, csak szerintem rosszul fogalmazva. A kérdésem az lenne, hogy a terméskő házakat megéri-e megvenni, ha jó alapja van, sok tíz év után sem repedt, ilyesmi? Úgy vélem sok baja nem lehet, azon kívül hogy megsüllyedhet. Téglaházak drágák, vályogot már kapni viszonylag olcsón, de azt a nyűgjei miatt nem akarok, szilikátról amiket olvastam az alapján szintén nem kell... Marad még a ritkább blokk építésű, vagy ezek a terméskő házak.
2017. szept. 5. 12:34
 5/8 anonim ***** válasza:
A kőházat majdnem ugyanúgy kell kezelni, mint a vályogot. Kevésbé érzékeny a nedvességre, de a légzárást, műanyagokat nem bírja. Főleg, ha valami üledékes kő, pl. sóskúti.
2017. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen nyűgjei vannak a vályognak? Ha száraz, jóformán semmi. Igaz, nem burkolhatsz akármivel, nem betonozhatsz orrba-szájba. De ennyi, és nem több. Sokszorosan meghálálja az egészségtelen kőfalazattal szemben.
2017. szept. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
+ falba nem áll meg a tipli, ergo szép konyhabútor kilőve, vakolat leválik a falról, onnantól kezdve vizesedhet, sok háznál közvetlen a falra tették a gerendát, ami szétnyomja azt, befúr a rágcsáló, ha a falban vízvezeték cső eltörik, annak annyi ott, eső felcsapja a falat, előbb utóbb kikezdi a vakolást, és vissza a vizesedéshez. Belülről is kényes ha jól tudom a klímára, penészedhetnek a falak, bár ezzel az erővel bármelyik azt teszi. Nem is értem hogy mi a jó falanyag akkor...
2017. szept. 6. 11:52
 8/8 anonim ***** válasza:

#7


Olyan Olaszországból hozott konyhabútorom volt a vályog nyaralónkban, amilyenről szerintem te még csak nem is álmodtál!:)

Csak nem a falba volt felfúrva, hanem az alsókon állt lábakon, 4,5 méter hosszan, elől-hátul-középen.


De nem kötelező neked vályogba menned, ha nem szereted, de ne szóld le, mert láthatóan nem igazán ismered!

2017. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!