Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti mi alapján választottatok...

Ti mi alapján választottatok családi kertes házat?

Figyelt kérdés

Mi is szeretnénk kb. fél év múlva vásárolni saját házat, de bizonytalanok vagyunk, hogy érdemes-e egyáltalán otthonról elmenni külön fészekbe, és ha igen akkor hová (munkahely, közbiztonság, meg eleve az ingatlanárak, vágyak hova húznak). Lehet ma még van munkánk de ki tudja mi lesz, és a házat meg már megvettük.

Szívem szerint én hegyek közé mennék város közelébe, párom maradna helyben, nem tudjuk mi legyen.


Ti hogy határoztátok el magatokat hogy "na itt akarok lakni!"?



2017. szept. 7. 08:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező, a lepontozáson ne csodálkozz, van itt egy (...kettő) elmebeteg, aki nem is szól hozzá, de mindenkit lepontoz, még olyan témában is, hogy "Nálatok is esik az eső?"

Nem kell vele foglalkozni, nyomorúságos életének ez az egyetlen öröme!

2017. szept. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%
Én is osztom azoknak a véleményét, akik azt írták, hogy azt kell megvenni, amibe beleszeretsz, akkor is, ha kompromisszumokkal jár. Mi béreltünk egy lakást egy kisvárosban, aztán szerettünk volna sajátot, lehetőleg családi házat, de ott helyben. Bár munka szempontjából annyira nem volt lényeges a környék, mert itthonról dolgozunk, de a városban laktak a szüleim, közel akartunk maradni hozzájuk, és a gyerekünk is ott kezdte el az ovit. Sok házat megnéztünk, de nem találtunk olyat, ami árban belefért volna és igazán tetszett volna. Akkor elkezdtünk keresgélni a város 15 km-es körzetében lévő falvakban, úgy gondoltuk, hogy majd behordjuk a gyereket oviba, később suliba a városba, kissé bonyolultabb lett volna, de gondoltuk talán belefér. De így sem találtunk megfelelőt, viszont 20 km-el odébb megtaláltunk álmaink házát egy kis faluban, nem tökéletes, de beleszerettünk a házba és a környékébe is. Igazából rögtön eldöntöttük, hogy meglépjük ezt, de azért aggódtunk, mert ez már elég nagy távolság a jól megszokott környékünktől, és a gyereknek is ovit kéne váltania, pedig nagyon nehezen szokta meg az első ovit is. De aztán belevágtunk, már majdnem 1 éve itt élünk, és imádjunk, szinte az első naptól kezdve itthon éreztük magunkat. A ház szinte tökéletes, bár még lesz vele egy kis meló. A környék gyönyörű, dimbes-dombos, jó a levegő, madárcsicsergés, meg ilyenek. A falu szép, rendezett, az emberek rendesek, barátságosak. Az itteni ovi pedig végül sokkal jobban bevált, mint a régi.
2017. szept. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
82%

Én is osztom azoknak a véleményét, akik azt írták, hogy azt kell megvenni, amibe beleszeretsz, akkor is, ha kompromisszumokkal jár.

Mi Németországból készülünk hazamenni, mert öregek vagyunk már hazát cserélni. Meg aztán egyre kevésbé tetszik az, amit a boltok polcain találunk, és inkább megtermeljük a betevőnket. Úgy választottunk, hogy összeszámoltuk a pénzünket, kiszűrtük azokat a házakat, amik belefértek, megnéztük, mennyi a kisebbség aránya, milyen a falazat, milyen fekvésű, mekkora területtel adják, és még egy rahedli egyéb szempontot figyelembe vettünk. Maradt 10 ház. Ekkor nyakunkba vettük az országot, és elkezdtük bejárni őket. A harmadiknál jártunk, amikor belépve a házba úgy éreztük, hogy hazaérkeztünk. A többit már meg se néztük.

2017. szept. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%
7-es vagyok. Kedves kérdező, a hegyoldal megcsúszása sajnos a Dunakanyarban is általános. 1999-ben és 2010-ben is esett annyi eső helyben, hogy a kisebb hegyeket egymástól elválasztó vízmosásos patakvölgyek feletti löszös talaj elindult. Ha házak voltak rajta, azokkal együtt. Ráadásul ezekben a vízmosásokban vezetnek fel az utak is. Sok ház csak megsüllyedt,megrepedt, de ez sokszor rejtett hiba...
2017. szept. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%
Mindenképp érdemes otthonról elmenni külön fészekbe.Mi elsőnek albérletben laktunk 3 évig aztán vettünk egy kis házikót.Nem nagy, régi is, folyamatosan újítgatjuk, de a sajátunk.Mindketten megegyeztünk abban hogy házat akarunk nem lakást.Én városban szerettem volna, párom falun.Végül falun kötöttünk ki, itt lett munkám is, párom meg alapból itt dolgozott.Nem volt sok pénzünk így sok választék sem a házakból.
2018. ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nos az elhatározás eleve megvolt, mivel a várost is és a panelt is rühelltem, elég volt belőle 30 év.

1. Pénz, ez nyílván megszabja a kereteket, nálunk ez 5.5millió volt, így komoly kompromisszumokkal indultunk.

2. Milyen a falu, mi van benne?(iskola, óvoda, milyen vállalkozások, cégek ténykednek...

Milyen a közbiztonság.

3. Mikor elősször belépsz a házba, azt gondolod e, hogy lehetne az otthonod... legyen akármilyen lepukkant az a ház, megvan e benne az, amit te keresel az otthonodban és megéri e küzdeni érte

4. A helyi kocsmában érdemes eltölteni néhány péntek estét, ott minden szaftos pletykát, helyi legendát megtudsz... volt olyan cigány mentes falu, ahonnan a kocsma miatt mondtunk le róla, kiderült, hogy a magyarok közt is van sok alja ember...

Végül a mai falumba, pont a helyi cigányság győzött meg... pedig világ életemben azthittem rasszista vagyok... 4 család él össz vissz, de végtelen jófejek, mosolygósak, öröm mellettük az élet.

2018. ápr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem, ami fontos:

A ház legyen jó állapotú. Egyész gyerekkoromat egy penészes lakásban töltöttem, nagyon nem mindegy, hogy nedvesek, nyirkosak-e a falak.

Ha ez normális, akkor jön a kert. Nekem a kert alapvetően fontosabb, mint a ház, megvan a saját elképzelésem, hogy mit szeretek. A faltól falig lebetonozott kerteket pl nagyon nem kedvelem.

Aztán ott az utca és maga a környék. Érdemes nagyjából megnézni, hogy milyenek a szomszédok, hogy ne legyen kocsma vagy sertéstelep a szomszédban... A többi azért alakítható, ha már beköltöztél.

2018. ápr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!