Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Osztatlan közösből kiválni?

Osztatlan közösből kiválni?

Figyelt kérdés

Van egy önálló telkem. A telkem mellett van egy másik telek, egy osztatlan közös, amin van egy társasház és egy a társasháztól különálló épületrész, ami az enyém és összesen 16.800/100.000 tulajdoni hányaddal rendelkezem. Az osztatlan közös teleknek összesen 8 tulajdonosa van velem együtt.


Az osztatlan közös terület az én hányadom nélkül is elegendő marad. Az én hányadom önmagában nem lenne elég nagy, hogy különálló legyen, de a közvetlen mellette levő telkem elég nagy és technikai akadálya nincs az összecsatolásnak.


Mi a módja annak, hogy az osztatlan közösből kivegyem a tulajdonom és hozzácsatoljam a telkemhez?


A társtulajdonosoknak bele kell egyezni, vagy tőlük függetlenül is ki tudok válni?



2017. szept. 20. 00:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Osztatlan közös telken van egy társasház és egy külön épület, ami a telkem mellett van közvetlenül. Ha esetleg nem lehetne valamiért kiválni a közösből és csatolni a telkemhez, nekem az is jó ha marad így, csak ami ház van le tudjam bontani és újat építeni, illetve el tudjam keríteni a közöstől, mintha nem is lenne az és az enyémhez tartozna. Rajzoltam egy képet: [link]
2017. szept. 21. 12:46
 12/17 anonim ***** válasza:
10%

Simán megszünteti a bíróság per nélkül, bármelyik tulajdonostárs kérésére az osztatlan közös tulajdont, a többi tulajdonostárs beleegyezése nélkül is.

De mivel a sok tudatlan, hozzá nem értő majom ezzel ellentétes hülyeségeket javasol, így nem csoda, hogy elbizonytalanodtál.


Ezért most a legjobb, ha szépen elmész egy ügyvédhez, és konzultálsz vele. Aztán ha sikerült vele megbeszélni, akkor ott helyben adhatsz is neki egy megbízást, hogy intézze el neked az ügyet.

2017. szept. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 xswerdy ***** válasza:
azért előbb csak megegyezni kellene próbálni a többi tulajdonossal, mintsem pereskedni
2017. szept. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
93%

Látom egyeseknek nagyon rossz a szövegértésük.

Az osztatlan közös tulajdon attól osztatlan, hogy nincs felosztva! Azaz, hiába van elkerítve egy rész, amit te használsz, oda a másik tulajdonostársnak is joga van belépni. Amit elkerítesz magadnak, az csupán a szokásjog alapját képezheti, de azt is csak akkor, ha a többiek nem vitatják és hallgatólagosan elfogadják. Ezt megosztási szerződéssel lehet ratifikálni, amelyben a tulajdonostársak felosztják maguk között a területet és aláírja MINDENKI.

Ha van megosztási szerződés, akkor eladhatod a területedet, de a többi tulajdonostársnak elővételi joga van rá.

2017. szept. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Elég nagy hülyeségnek tartom eleve ezt hogy 8-10 meg még több tulajdonosa legyen egy darab földnek, vagy ingatlannak... úgy őszintén értelme van, a bíróság dolgoztatásán kívül?
2017. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15 Az osztatlan közös tulajdon nem hülyeség, csak egy szükséges rossz.

Vannak olyan élethelyzetek, amikor nem lehet másként megoldani. Néhány példa:

-Társasház: A közös helyiségek, az udvar, a folyosó, pince. Ezeket nem lehet leválasztani azzal, hogy az enyém.

-Egyéb tulajdon: 3 ember közösen megvesz egy hajót. Egyiké a tat, másiké az orr, harmadiké a vitorla?

-Termelő szövetkezet, kárpótlás (kárpótlási jegyek körüli mizéria). Nem lehet egy szántóföldet felparcellázni, mer akkor nem lehet egységesen megművelni.

2017. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

5-ös, 7-es vagyok.

Norika1972-nek igaza van!


Ezért kérdeztem, hogy ez ténylegesen egy társasház (alapító okirattal (SzMSz-szel)? Vagy csak egy többlakásos épület?

2017. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!