Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mibe költöznétek? Panel vagy...

Mibe költöznétek? Panel vagy osztatlan közös, aminél van használati megállapodás?

Figyelt kérdés
2017. febr. 13. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Osztatlan közösbe semmiképpen. Max. ha a másik rész családtagé. Pl. szülők, ha eleve azt tervezzük, hogy egymás közelében élünk, mert pl. segíteni kell, mert idősek. Egyébként nem.
2017. febr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem miért?

Mi ezen agyalunk most, de nem látjuk át.

2017. febr. 13. 09:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy idegennel nem akarok közös tulajdont, bármit kell intézni, minden bonyolult lesz. Pl. nálunk van építményadó. Osztatlan közös tulajdonnál egyben küldik ki az egész ingatlanra. És ha a te nevedre küldik és ő nem akar belefizetni? És még ezer ilyen ügy van.
2017. febr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Panel. Én világéletemben lakás párti voltam és mindig jó szomszédokat fogtam ki, sose volt semmi probléma és a fűtés is olcsó, mivel minden irányból fűtenek.
2017. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xswerdy ***** válasza:
77%
azért pl. rengeteg ikerház is osztatlan közös, azokkal azért nincs komoly baj, jellemzően annak sincs akadálya, hogy az egyik részt felújítsd a másik nélkül. De olyan is van, hogy gyakorlatilag társasházról van szó, de nincs társasházzá alakulva. Ilyet ismerek akár 15 lakásost is, és gond nélkül működnek 20 éve.
2017. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettőről van tapasztalatom, mert panelból költöztem osztatlan közösbe 1 éve. Ennyi idő elég volt arra, hogy rájöjjek, mekkora hibát követtem el. 4 lakás van a házban, igaz csak egy idióta szomszédom van (a másik kettő normális), de az éppen elég, hogy megkeserítse az egész ház életét. Senkinek nem ajánlom az osztatlan közöst, ha nem akar egy gondot magának! Én már most tervezem, hogy eljövök onnan, mert elviselhetetlen. Nem azt mondom, biztos ki lehet fogni jó szomszédokat, de nekem nem jött össze sajnos. Amúgy a 3-as hozzászóló nagyon jól látja a helyzetet, nálunk is ezek mennek, amióta ott lakunk. Már iszonyatosan megbántam ezt a költözést, szívem szerint már most mennék vissza panelba lakni.
2017. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kései Sirató ***** válasza:
68%
Egyikbe se. Tégla építésű társasházi lakás nem jöhet szóba? Vagy családi ház vidéken, kisebb faluban?
2017. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben ikerház jellegű, vagy olyan a kialakítás, hogy mindenkinek jut saját kertrész, akkor ügyvéd által készített Használati megállapodással én szívesebben laknék egy osztatlan közösben, mint egy panelban, mivel én kertes házban szeretek élni.
2017. febr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább az osztatlanra szavazok, ha kertes, kocsibeállós, esetleg van valami kis kiegészítő is.Ismerősömék ilyenben laknak, nagyon jó.

Ha van használati szerződés, akkor ott szépen le van írva, hogy ki, mit, hogy.

Egyébként rossz szomszéd minden helyen, családi házban is tönkre tudja tenni az életed.

Ezért inkább az osztatlan, viszont a panelnak is meg van a saját előnye.

Ezt neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél.

2017. febr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat az osztatlan közösre. Ha van megosztási szerződés, akkor nincs nagyon min vitázni... paneltóla hideg ráz, azt is hallod ha a szomszéd rötyire megy :-D... ha van egy kis kert ki lehet ülni... sokkal barátibb mint egy panel...
2017. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!