Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy jobb meghirdetni eladásra...

Hogy jobb meghirdetni eladásra egy lakást csempézve, járólapozva, színre festve, patkettázva, vagy ezek nélkül?

Figyelt kérdés

A fiammal egy szerkezetkész lakást építünk,és fejezzük be nagyvonalakban.

Eladásra csináljuk,és azon gondolkoztunk,hogy érdemes e pl.a fürdőszobát kicsempézni,a szobákat színre kifesteni,parkettázni?

Az új lakó(vevő) lehet hogy jobban belemenne a vételbe,ha ő maga a saját ízlése szerint csinálná/csináltatná meg a fent soroltakat,mert nem biztos,hogy neki tetszik az,ami nekünk,viszont pl.csempét bontani nem akar,vagy parkettát cserélni,és olcsóbban is kapná meg a lakást.

Másik oldalról hallottam olyat,hogy manapság sokan vannak olyan vevők,akik nem akarnak már építési munkálatokkal vesződni,főleg hogy egyre nehezebb jó és elfogadható áron dolgozó munkaerőt találni,így inkább kész,azonnal beköltözhető lakást szeretnének venni.

Aki ért jól az ilyenekhez,kérném adjon tanácsokat.

(A lakás egy Balaton parti városban van,jó helyen)

Köszönöm!



2017. szept. 23. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem vagyok ingatlanszakértő, vagy ilyesmi, de a tapasztalat azt mutatja, hogy új építésű háznál/lakásnál előny, ha teljesen kész van. Csak nagyon kevés ember akar bajmolódni csempézéssel és a többivel. Lehet, hogy a ráköltött összeg nem fog maradéktalanul visszajönni, de könnyebb lesz eladni a lakást, mint félkészen. Használt lakást is megéri utólag felújítani. Az emberek lakni költöznek be szívesen egy ingatlanba, nem építkezni, betonozni, ácsolni, stb.
2017. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnám ebben a szerkezetkész állapotban meghirdetni, de úgy, hogy a vevő igényei - csempéket, járólapokat kiválaszthatja, stb. - befejezitek. Sok újépitésű lakást árulnak ugy, hogy bemész az irodába, kiraknad eléd x db csempét és kiválaszthatod, ugyanigy a nappali szinét si, stb.
2017. szept. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A 2sel értek egyet.Miért kellene nekem nézegetni évtizeden át más izlését ? Vegyek egy kész házat aztán veressem le a csempéket,mert írtózatosan rondák .Ilyenért csak az igénytelenek adnak,nem is kevés pénzt.Akiknek minden mindegy csak használni tudjam .Lesz erre vevő,sokkal előbb mint egy kész nem tetszőre .
2017. szept. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha már nem költesz a belső szakipari munkákra,anyagot is beleértve ,már az is megtakaritás neked.Ha ezt hozzáadod az igy eladott házhoz,nem gondolom hogy veszteség érne .

Netán még a vevő is tudna belső módositást csináltatni .

3 as voltam

2017. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a vevők szeretik, ha nem nekik kell szaladgálni szakik után, tehát teljesen befejezik a lakást. Viszont engedni kell nekik, hogy ők válasszák ki, milyen burkolatokat akarnak. Ez mindig bejön.
2017. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A lányom nemrég vett egy lakát. Ő azt mondta, hogy nem hajlandó semmilyen építőipari munkával bajlódni. Olyan lakást választott ahova rögtön beköltözhetett.

Az eladásra készített lakásoknál én egy problémát láttam. Spórolásból több olyan apróságot kihagy az építő ami bosszantó vagy visszalépésre készteti a potenciális vevőt.

Az egyik ilyen a konnektorok száma, főleg a konyhában, de amikor a szobában nincs mindegyik falon elérhető távolságban konnektor az is probléma lehet.

A beépített antenna kábelek, informatikai csatlakozók vagy egy riasztó előkészítés szintnén növelhetik a lakás eladhatóságát szerintem.

Mondjuk az a vevő aki nem tulajdonít ennek jelentőséget gyakran a vásárlás után vakarja a fejét, ha nincs meg a megfelelő felszereltség. Ilyenkor vagy tudomásul veszi az állapotot vagy nekiáll fúrni faragni az új lakásban.

Persze sok mindent meg lehet oldani vezeték nélküli technológiával, de én még a kábeles megoldások híve vagyok ahol lehetséges.

2017. szept. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell a burkolatokat felrakni. Ezt úgy szokták, hogy választható a burkolat, nyilván építő cégek egy árfekvésű csempéből, stb. kínálnak fel a vevőnek több félét. És felrakják neki. De nekik egy kereten belül kell maradniuk anyagilag. Nektek így kellene eladni, ahogy van. Megtehetitek azt, hogy eladjátok, elvállaljátok a burkolási munkát, vevő fizeti nektek a munkadíjat, de olyan drága csempét vesz, amilyet akar, a saját költségén. Magyarul választ, és olyan lesz a lakása, amilyenre ő szeretné. Ez lenne a legideálisabb. Amennyiben egy érezhetően jó környék, azaz drága ingatlan, akkor feltételezem, hogy lesz rá pénze, és igénye, hogy úgy nézzen ki a ház, ahogy ő megálmodta.
2017. szept. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez igény kérdése. Az emberek fele készet venne, a másik fele meg inkább a sajátízlése szerint csináltattatná meg. Úgyhogy gyakorlatilag mindegy.


Ha semlegeset választasz mindenből - pl. bézs vagy szürke járólap, nem rikító kék vagy éppen 20 évvel ezelőtti divat szerinti terrakotta; fehér vagy pasztell, krémszínű falak, nem idétlen kávébarna, fűzöld meg türkizkék és társai; akkor nem lehet gond a készen eladással sem.


Általában inkább az szokott gondot okozni ilyen esetekben, ha nem natúr hanem "egyéni" színekkel rendelkezik az adott ház, lakás, amik keveseknek tetszenek.

2017. szept. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én szeretem, ha az otthonom a saját ízlésemet tükrözi, tehát boldogabb vagyok, ha inkább olcsóbban kapom meg és én fejezem be, vagy én újítom fel.

De a legtökéletesebb az az opció, amit írt valaki, hogy te fejezed be, mert te ismered a helyi szakikat, de a vevőd választhatja ki a burkolatok, vagy a falak színét.

2017. szept. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se tegyétek fel a burkolatot, hírdesd meg így, nekünk bejött! Szövegezd meg jól a hírdetést, hidd el, van akinek így tetszik az ingatlan. Válassza ki ő a mintát, színt.
2017. szept. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!