Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti vennétek kőházat?

Ti vennétek kőházat?

Figyelt kérdés
Masszív jó vastagok a falak, bár azt mondják, hogy a kőház hideg. De be lehet szigetelni, dryvitolni? Milyen előnye hátránya van egy kőháznak?

2017. okt. 4. 08:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
Százszor inkább egy vályog, mint egy kőház. Nyáron megkukulsz benne, télen a gatyád is rámegy a kifűtésére.
2017. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
56%
Szigetelni mindent lehet, de egy vályog sztem is jobb, én is arra szavaznék ha lehetne.
2017. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
28%

Ott egy jó kis fészek a vályogfalban: [link]


Másik, hogy ha felázik így kell tákolni (ebből lesz a "vegyes falazatú" toldott-foldott ingatlan):


[link]


Ez jobban tetszik, masszívabbnak tűnik nekem, a tégla-tufa építés miatt (1975-ös építésű, még "fiatal"):


[link]

2017. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%

13-as, te komolyan úgy akarsz egy Ford Mustang mellett érvelni, hogy hatvanas évekbeli széttaposott Trabanttal hasonlítod össze?


Egyébként igen, vannak a vályognak hátrányai, mint hogy minden építőanyagnak. A különbség csak az, hogy ki melyik hátrányt képes jobban tolerálni.

Én a közel 60 évem alatt majd' minden falazatú házban laktam már. (Kivéve a könnyűszerkezetest, meg a prokonceptet.) Nekem a vályog hátrányai messze eltörpülnek az előnyei mellett. Nem véletlen, hogy most, Németországból hazaköltözve, megint olyat vettem.

2017. okt. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Kőműves vagyok, ha felázik, kimossa a talalyvíz stb megsűlyed, megreped stb stb ez minden falazattípussal megtörténhet... csak divat lenézni a vályogot...

Az ilyeneknek javaslom menjenek el egyszer egy 100-200-300éves vályog bontásra és nézzék meg mekkora tömegű falak azok... sokszor majd felborul a dózer mire meg tudja mozdítani... ha jól karban van tartva, és jó helyen van 1000 évet is lazán elvan egy vályog... és évezredeken át megfelelő építőanyag volt...

Érdekes módon az utóbbi 20-30 évben hírtelen "elavult" az ami évezredeken át tökéletes volt...

Ez a szánalmas kategória...

2017. okt. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
85%

" ha jól karban van tartva, és jó helyen van 1000 évet is lazán elvan egy vályog..."


Mint ahogy minden másból készült épület is elvan 1000 évet, ha jó helyre építik, jól építik meg és karban is van tartva.

Lásd pl. a várakat, kastélyokat, egyik sem vályogból épült, mégis évszázadokon át álltak és állnak ma is.


"és évezredeken át megfelelő építőanyag volt... "


Mert nem volt más, ami meg volt, azt az egyszeri jobbágy nem tudta megfizetni. Ezért maradt a sár, az olcsó volt.


"Érdekes módon az utóbbi 20-30 évben hírtelen "elavult" az ami évezredeken át tökéletes volt... "


Nem az utóbbi 20-30 évben és nem is hirtelen avult el, sőt, igazából el sem avult, mint építőanyag. Csak sok, korábbi alkalmazási területéről kiszorították a modernebb, könnyebb, nagy tömegben olcsóbban és gyorsabban előállítható építőanyagok. Aki egy picit is tehetősebb volt, az már 50-80 éve is inkább téglából épített magának házat. Mert könnyebb, gyorsabban lehet belőle építkezni, jobb a hőszigetelő képessége, kevésbé bántja a talajvíz, eső, árvíz, kevésbé költözik bele az egér, patkány, veréb, egyenesebb falakat lehet belőle csinálni, amelyek később se tekerednek, hullámosodnak, deformálódnak, olcsóbban lehet festeni, burkolni, szigetelni, tisztább vele dolgozni, stb.


A vályog nem azért volt annyira elterjedt, mert olyan hű de milyen szuper építőanyag lenne, hanem azért mert olcsó volt és a kor technológiai fejlettségéhez mérten nagy tömegben lehetett előállítani. Ez a kettő pedig olyan előnyt adott régen a vályognak, amely a legelterjedtebb építőanyaggá tette a világ jelentős részén.


Mindezek után viszont megjegyezném, hogy a vályog tényleg nem rossz építőanyag, mert ha az lenne, akkor nem használták volna évszázadokon, évezredeken keresztül. Vannak ma is olyan földrajzi helyek, alkalmazási területek, ahol építkezés céljára ma is a vályog a legalkalmasabb - tipikusan a szegényebb, sivatagosabb, száraz éghajlatú területek. De a tudomány és a technológia fejlődése ma már megfizethető áron is lehetővé tette jobb, alkalmasabb építőanyagok használatát a plebs számára is a mi éghajlatunkon, ezért használnak kevés helyen vályogot építőanyagnak manapság hazánkban.

2017. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!